Temat: migomat jaki polecacie?

tak   jak  w  temacie      jakie  użytkujecie półautomaty     i   jakie  polecacie  do  gospodarstwa  ?

maszyny Fortschritt  geniale   w  swojej prostocie   ale  jakże  przemyślane   ,wyciągnij    skrzynie  biegów  w  e512   a  w   bizonie  big_smile  wymontuj     silnik   w  zt300   a   w  dużym   ursusie  .

2

Odp: migomat jaki polecacie?

To zależy czy masz dużo spawania i jakim budżetem dysponujesz.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

3

Odp: migomat jaki polecacie?

My mamy Einhella już ponad 15 lat

4

Odp: migomat jaki polecacie?

Macie go 15lat bo wtedy einhell to jeszcze była marka a teraz to jedno z większych gó....en jakie na rynku są. Jeśli chodzi o chińczyki to polecam spawarki welder. Tylko Nie pamiętam czy robią migomaty.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

5

Odp: migomat jaki polecacie?

Ja mam 30 letni transformator  ma jedną wadę strasznie ciężko się go pcha....

6

Odp: migomat jaki polecacie?

jak grube żelastwo chcesz spawać ?

7

Odp: migomat jaki polecacie?

Też długo szukałem czegoś w miarę dobrego po przeczytaniu kilkunastu opinii wybrałem to http://allegro.pl/spawarka-migomat-sher … 00611.html 
i nie żałuję.

Znawców Fortschritta wielu na forum fachowców na lekarstwo ...

8

Odp: migomat jaki polecacie?

mysle  że      bede  spawał    cienkie  blachy    w  kombajnie   ,  ale  też   czasem   wieksze  elementy  jak   burty   do  przyczepy   czy   jakies    kształtowniki   do  3-4  mm  grubosci  ,   budzet   to  około   2tysie     ale  jest  gumowy  .   myslałem  o   bester  1801

maszyny Fortschritt  geniale   w  swojej prostocie   ale  jakże  przemyślane   ,wyciągnij    skrzynie  biegów  w  e512   a  w   bizonie  big_smile  wymontuj     silnik   w  zt300   a   w  dużym   ursusie  .

9

Odp: migomat jaki polecacie?

jeśli bym miał wybierać to wolałbym tego schermana. Tylko jak będziesz wybierał reduktor i gaz osłonowy to polecam mieszanki CO+argon. Lepiej się spawa i nie potrzeba podgrzewacza reduktora. Jak będziesz wybierał to najlepiej jak najmocniejszą, ok. 250 A już powinna wystarczyć,

10

Odp: migomat jaki polecacie?

W tamtym roku kupiłem bestera 1801 , sprzedawali je w castoramie za 1300 zł . Sprzęt fajny jak na potrzeby małego majsterkowicza jest ok . Blachy takiej grubości pospawa spokojnie tylko przy takiej grubości na 230 V grzał mi się co 10 minut . Ogólnie sprzęt warty polecenia

11

Odp: migomat jaki polecacie?

Ja w zeszłym roku kupiłem magnuma , na drut i elekrtrode , nie narzekam.

mdw

12 Ostatnio edytowany przez lolekzetor (2014-07-08 05:07:10)

Odp: migomat jaki polecacie?

dzieki  za   rady    jak   coś   kupie   to  sie  pochwale   smile   


wybór  padł   na  besterke1801

maszyny Fortschritt  geniale   w  swojej prostocie   ale  jakże  przemyślane   ,wyciągnij    skrzynie  biegów  w  e512   a  w   bizonie  big_smile  wymontuj     silnik   w  zt300   a   w  dużym   ursusie  .

13

Odp: migomat jaki polecacie?

https://fachowiec.com/sklep/pl/products … ia_320_4x4
Panowie miał ktoś styczność z tym sprzętem? Szukam MiGa na trochę dłużej i ma być wszechstronny. Cienka blacha jak i grube profile. Urzywany szczególnie zimą na przy gospodarczym warsztacie. Ni interesują mnie używki. Mogę rozliczyć VAT więc nawet nie ma sensu... Opinie na necie ma dość dobre.  Co do samego urządzenia, jezeli chodzi o sprawność, ma jedne z lepszych parametrów wśród Chińczyków o tej mocy.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

14

Odp: migomat jaki polecacie?

mam dokładnie ten model jakieś dwa miesiące, ładnie spawa. Możliwości duże, jeszcze nie wypróbowałem alu i lutospawania. Dość wrażliwy na spadki napięcia i wtedy przerywa ( jak wszystkie sprzęty na elektronice). przy spawaniu na mieszance z tlenem szybko przechodzi w łuk natryskowy i wtedy nie ma odprysków. Przy mieszance ar+co2 łuk natryskowy dopiero przy 300A ( spawam wszystko na drucie 1mm).  Mogę polecić.

15

Odp: migomat jaki polecacie?

http://allegro.pl/polautomat-migomat-es … 11256.html
a ten? miał ktoś firme esab znana jest chyba na rynku co myślicie ?

16

Odp: migomat jaki polecacie?

Tak z ciekawości ile kosztuje butla mieszanki Ar+CO2? Do czego używa się tej mieszanki, bo zawsze spawam zwykłym CO2. Czy do normalnej pracy w normalnej stali(ogólnodostępnej) lepsza byłaby mieszanka, lepszej jakości spawy?

17

Odp: migomat jaki polecacie?

ja spawam tylko na mieszankach, lepsze spawy,ładniejsze, i szybciej się spawa. Za dużą butlę mieszanki ar+co2 200bar 170pln. Ten esab trochę mały, i podajnik dwurolkowy, za tą kasę lepiej ten wyżej.

18

Odp: migomat jaki polecacie?

Jeśli sprzęt do spawania czegoś grubszego 10-15mm to co najmniej 300A, ostatnio testowałem kilka migomatów na budowie w pracy, blacha 10 i wszystkie poniżej 300 sobie nie radziły. Obecnie spawam Tigerem 350A a kolega Lincolnem(dawny bester) 360A i sobie radzą świetnie. A co do Esaba firma dobra tylko troszkę mało amper chociaż i tak podejrzewam że radził by sobie dobrze.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

19

Odp: migomat jaki polecacie?

Ogólna zasada jest taka, na każdy 1mm spawanego elementu trzeba 35-40A prądu żeby go przetopić. Obrazuje to nam wstępne nastawy spawarki dla grubości materiału.
Zestaw z ogłoszenia bardzo fajny według mnie, cykl pracy 100% 150A, to już nieźle. Choć jest to wciąż transformator, dziś odchodzi się od tego typu nowych urządzeń na rzecz inwertorowych., ale nie ma się czego czepiać, marka z tradycjami OZAS-a.
Osobiście odradzam kupowanie wynalazków marketowych w stylu Bester 1801 do czegokolwiek poważniejszego niż klejenie blach karoseryjnych, cykle pracy tej maszyny rzędu 10% dla 160A czy 60% dla 80A to nędza według mnie.
Ja kupiłem używaną Lorch m6060 (bez butli i reduktora), dałem 1300zł i nie żałuję, 100% dla 130A, przy 200A wciąż 60% i naprawdę można tym już spawać rzeczy do 5-6mm.
Ostatnio jak ze znajomym zaglądaliśmy w bebechy do środka, to sam stwierdził że po tylu latach lepiej to wygląda niż w jego rocznym "chińczyku" za te same pieniądze.

Oby tak dalej :-)

20

Odp: migomat jaki polecacie?

No to się cieszę z opinii fachowca. W technologie  mig dopiero startuje. Był kródki epizod z transformator owym beseterem na 230v co więcej kleił jak spawał i to tyle. cały czas spawam elektrodą ale czas na zmiany bo za wolno idzie to spawanie. I ta zabawa ze szlaką....
Powiedz Marek dokładnie jakiej mieszanki z tlenem używasz. Można kupić gotową czy 2 butle podłączasz? Wrażliwy na spadki napięcia? Jestem ostatni licząc od transformatora, spadki to norma. Często z 400 mam 370V...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....