41

Odp: migomat jaki polecacie?

JA MAM DEP 400A stary polski na takim uczyłem się spawać w ZSZ Mostostal  podajnik na kablach 5 m uchwyt 3m podajnik 2 rolki  czyli 1 para  już go chciałem zmienić na nowszy 4 rolkowy ale wystarcz wymienić spirale w uchwycie i podaje jak wściekły, a spirala wygląda bez zastrzeżeń, a każdy zapomina o spirali
półautomat duży i cięzki ale bez elektroniki  i 100% miedzi w transformatorach drut 1 a pospawać idzie nawet blachę 1

42

Odp: migomat jaki polecacie?

ja też dołożyłem drugą parę rolek do miga i jest o wiele lepiej.

43

Odp: migomat jaki polecacie?

a jak się Wam sprawują te migi z allegro ??
nosze się z zamiarem kupna 2 sztuki i się zastanawiam nad kolejnym esabem lub czymś podobnym z allegro ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

44

Odp: migomat jaki polecacie?

mój sprawuje się nieźle, jedna awaria na gwarancji szybko usunięta a poza tym czasem kłopot jak prąd z sieci nie trzyma parametrów, to trzeba go resetować ( sterowanie elektroniczne), bardzo fajna jest opcja lutospawania do łączenia cienkich blach ocynkowanych

45

Odp: migomat jaki polecacie?

A co to za awaria¿? Mój też bez zarzutów. Mówisz "wiesza" sie jak prąd skacze? U mnie co najwyżej wentylacja wolniej chodzi.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

46

Odp: migomat jaki polecacie?

Panowie potrzebuje opinii na temat TIG Magnum THF 235P S AC/DC BI-LEVEL

Możliwość przełączania sposobu zajarzania na bezdotykowy HF lub Lift
I-SPOT – Ciągłe spawanie punktowe.
Bi-LEVEL – spawanie metodą TIG z możliwością przechodzenia pomiędzy dwoma wartościami prądu spawania.
PUNKT – spawanie punktowe.
funkcja 2-takt / 4-takt
przełącznik zdalnego sterowania
regulacja narastania i opadania prądu
spawanie TIG w trybie PULS
pełna regulacja całego procesu spawania PULSEM
regulacja funkcji hot start, arc force przy metodzie MMA
spawanie elektrodami otulonymi o śr. fi 1,5-3,25 mm
Wyposażenie spawarki THF 235 Puls AC/DC
Dane techniczne TIG AC/DC
Zasilanie AC 230V 50Hz
Zabezpieczenie: [A]25
Pobór mocy: [kVA]10
Zakres prądu spawania:
TIG 10-200A
MMA 10-170A
Znamionowy prąd spawania:
TIG [A]200A dla P60%
Znamionowy prąd spawania
MMA [A]170A dla P60%
Napięcie biegu jałowego: [V]66
Zajarzenie łuku spawalniczego TIG HF,
LiftRegulacja prądu : płynna
Częstotliwość prądu AC: [Hz]50-250
Funkcja TIG Pulse : Ręcznie regulowana
Częstotliwość pulsu: [Hz]0,2-100
Funkcja 2-takt/4-takt : Ręcznie regulowana
Waga: [kg]20

byłbym wdzięczny za opinie kogoś kto użytkował albo użytkuje taki sprzęt.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

47 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2017-11-14 23:11:11)

Odp: migomat jaki polecacie?

Panowie, będę miał mnóstwo spawania i chciałem kupić migomat. W chwili obecnej mam na podorędziu ale jest za słaby. może coś polecicie? Chcę żeby nie kosztował ostatnich pieniedzy, ale na to konto nie chcę różnych bajerów których użyję raz, lub wcale. Zależy mi tylko na samym migomacie i żeby spawało dobrze grubszą stal. Przy normalnym robieniu klamotów grubszych jak 1cm nie będę spawał raczej.
Teraz już kilka osób ma migomaty dłuższy czas to może Ktoś się wypowie.
https://www.olx.pl/oferta/migomat-400-o … 0bb76e2494
https://www.olx.pl/oferta/migomat-400-o … 0bb76e2494
Patrzeć w ogóle w stronę tych starszych konstrukcji?

48

Odp: migomat jaki polecacie?

https://www.olx.pl/oferta/migomat-inwer … 0c37749f46 ja mam ta juz 4 lata i smiga, znajomy co dość sporao spawa tez na taką hula, no i to masz na  miga i na elektrode

mdw

49

Odp: migomat jaki polecacie?

200A to już powinno chyba wystarczyć na grubsze stale. Prawda jest taka, że najwięcej takiego 5-8mm.

50

Odp: migomat jaki polecacie?

Na 5-8 mm starczy, ja mam 275 i już tak w sam raz, nie za mało i nie za dużo do takiej dorywczej pracy.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

51

Odp: migomat jaki polecacie?

http://allegro.pl/spawarka-tiger-2200-m … 02516.html ja mam od 3 lat takiego i jestem z niego zadowolony na razie sprawuje się bezawaryjnie a już kilkanaście szpul drutu poszło

52

Odp: migomat jaki polecacie?

To może jednak coś z używanych jak podałem kupić mocniejszy od razu i za mniejsze pieniądze? CO myślicie? Z reguły jak coś kupiłem z przesadą co wydawało się za duże, okazywało siew sam raz.

53

Odp: migomat jaki polecacie?

https://www.olx.pl/oferta/spawarka-sher … 24ee58f7fb

Ja mam taki ale chyba 350 A

54

Odp: migomat jaki polecacie?

karl323 napisał/a:

http://allegro.pl/spawarka-tiger-2200-m … 02516.html ja mam od 3 lat takiego i jestem z niego zadowolony na razie sprawuje się bezawaryjnie a już kilkanaście szpul drutu poszło

Ja też taką mam prosta i nie boi się wilgoci jak inwentorowe jestem z niej bardzo zadowolony. Kolega ma tiger 3000 żałuje teraz że go kupił a nie wziął taką jak moja bo spawam swoją wszystko i  trzyma a on jeszcze nigdy nie spawal
na maxa.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

55

Odp: migomat jaki polecacie?

U mnie w spartańskich warunkach stoi inwertorówka na pełnej elektronice i się noc złego i
Jej nie dzieje.
Mam Welder fantasy synergia 320 i w ciemno bym polecam. Tylko cena posŁa ostro w górę. Przez 3 lata z 4300 na 6200...
W używki nie wierzę, chyba że z pewnych rąk. Jak bym moał brać to wziął bhm tego śhermana jak ma Paweł, kilka podpbnych u znajomych widziałem i zaden nie narzeka....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

56

Odp: migomat jaki polecacie?

Czasami ludzie ściągają sobie gdzieś z zagranicy migomaty, a później okazują się za duże i nie poręczne. Jednak wiadomo, że używka zawsze może okazać się wtopą. Mi zależy tylko na większej mocy, żeby można było grube pospawać. Także zbyt wielkich wymagań nie mam.

57

Odp: migomat jaki polecacie?

A ja mam coś takiego jak to
https://www.olx.pl/oferta/spawarka-best … pn4aR.html
i ogranicza mnie tylko wyobraźnia i zasięg kabla.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

58 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2017-11-16 13:11:49)

Odp: migomat jaki polecacie?

Ja spawarką teraz też spawam i też naprawdę starą, i mocną. Jednak wygodniejszy jest migomat i ładniej wychodzi. Sporo spawam elektrodami i nie najgorzej nawet, ale bardziej wszechstronny wydaje mi się migomat .

59

Odp: migomat jaki polecacie?

Bamreras  do tych naszych welder 320 masz jakis dluzszy przewod spawalniczy czy tes 3m ?

60

Odp: migomat jaki polecacie?

5 metrowy MB25 od shermanna.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....