1

Temat: Napinanie pasa jezdnego w E 514

Witam, panowie napiszcie mi proszę jak prawidłowo powinno napinać się pas jezdny w E 514, bo szukałem na forum i nic. Z góry dzięki.

2

Odp: Napinanie pasa jezdnego w E 514

myślę że od tego jest wariator i dolne koło podporowe dla pasa

3

Odp: Napinanie pasa jezdnego w E 514

Właśnie chodzi mi o to koło podporowe, bo nim można poruszać dół góra, i jak należy je ustawić żeby pas poprawnie pracował w warjatorach.

4

Odp: Napinanie pasa jezdnego w E 514

Zaczynasz od regulacji wariatora, żeby nie rozchodził się zbyt mocno, tzn, żeby pas nigdy nie pracował na na spodzie wariatora - mają ciągnąć tylko boki. Po ustawieniu wariatora regulujemy napinaczem naciąg tak, żeby pas nie łapał dna koła napędziającego skrzynię biegów (to ze sprężyną w środku).

I powinno hulać.

...jak mawiał Sofronow.

5

Odp: Napinanie pasa jezdnego w E 514

Wiekie dzięki kolego Igor, właśnie o to mi chodziło.

6

Odp: Napinanie pasa jezdnego w E 514

jeśli będzie pracował pracował na na spodzie wariatora to za mocno naciągnięty albo za krótki takie zamienniki sa też dostępne krótsze o 2 cm, naciąg służy do ustawienia przy max - prawie na zero albo teżżeby za bardzo nie skakał ja mam podpórkę do pasków jezdnych z drugiej strony a zatem pracują spokojniej

7

Odp: Napinanie pasa jezdnego w E 514

A napinacz  macie od spodu czy od góry pasa ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

8

Odp: Napinanie pasa jezdnego w E 514

W środku powinien być napinacz, inaczej pasy uszkadza.

9

Odp: Napinanie pasa jezdnego w E 514

dokładnie jak napisał Igor.Dla jasności koło to nie jest napinaczem tylko regulacją zapadania i wychodzenia pasa.Napinaczem jest tylko  i wyłącznie sprężyna wewnątrz koła biernego

10

Odp: Napinanie pasa jezdnego w E 514

Rolke mam w środku pasa czyli od góry. Wyregulowałem tak jak napisał kolega Igor i wszystko lata aż miło. Dzięki koledzy za pomoc.

11

Odp: Napinanie pasa jezdnego w E 514

Tak czytam i się zastanawiam, jak wyregulować wariator, żeby się nie rozchodził za bardzo. Czym to się reguluje, tą śrubą pośrodku?

12

Odp: Napinanie pasa jezdnego w E 514

Masz dwie śruby m 12 na obudowie łożyska w pobliżu tłoczków.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

13

Odp: Napinanie pasa jezdnego w E 514

Dzięki wielkie kolego wink

14

Odp: Napinanie pasa jezdnego w E 514

Witam!!1
Panowie podepnę się tutaj .
Wymieniłem klin na wariatorze i przy okazji pas jezdny który zakupiłem w Pankowie i tutaj mam problem bo nowy pas nie wychodzi na samą górę  przy skrzyni brakuje jakiś 1 cm żeby doszedł do samej góry. na starym pasie wychodził. Czy mogę wkręcić te śruby za wariatorem bo są bardzo wykręcone czy to coś da i pas bardziej wyjdzie na koła przy skrzyni.

z góry dzięki?

15 Ostatnio edytowany przez Andrew89 (2014-07-24 14:13:29)

Odp: Napinanie pasa jezdnego w E 514

zbychu37 napisał/a:

Witam!!1
Panowie podepnę się tutaj .
Wymieniłem klin na wariatorze i przy okazji pas jezdny który zakupiłem w Pankowie i tutaj mam problem bo nowy pas nie wychodzi na samą górę  przy skrzyni brakuje jakiś 1 cm żeby doszedł do samej góry. na starym pasie wychodził. Czy mogę wkręcić te śruby za wariatorem bo są bardzo wykręcone czy to coś da i pas bardziej wyjdzie na koła przy skrzyni.

z góry dzięki?

Pomiędzy wariatorem a skrzynią biegów jest jeszcze małe koło z możliwością regulacji i to ono odpowiada za ustawienie pasa jezdnego w prawidłowej pozycji

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

16

Odp: Napinanie pasa jezdnego w E 514

czy to prawda że czeskie pasy są ""gumowe"" to znaczy wyciągają po jednym dniu pracy?

17

Odp: Napinanie pasa jezdnego w E 514

To małe kolo mam podniesione do samej góry i  nie dotyka do pasa a pas i tak nie chce wyjść do góry.

18

Odp: Napinanie pasa jezdnego w E 514

Panowie, odczuwacie mocne wibracje gdy jedziecie na max przyspieszaczu? Bo tak sie zastanawiam czy to wina luzu na klinie czy moze zlego ustawienia wariatora? Odrazu musze te kolko napinające przestawić bo do tej pory jeździlo góra pasa

19

Odp: Napinanie pasa jezdnego w E 514

Ja miałem to do tej pory ale ostatnio rozebrałem wariator i wymieniłem klin na nowy.Miał 0,5mm luzu.Po jeździe testowej okazało się, że wszystko przeszło.Możesz mieć też wybite tulejki.Rozbierz wariator i sprawdź wszystko pokolei a na pewno znajdziesz przyczynę.

20

Odp: Napinanie pasa jezdnego w E 514

Cześć wszystkim . Mam problem z  napięciem pasa  jezdnego . Pas zaczął się  ślizgać   na III biegu . Nie mogę ruszyć . Troszkę  podciągnąłem go na rolce napinającej a także  wariator został skręcony na tych 2ch śrubach regulujących .
Pomogło .  Mam pytanie . Czy  czy jeszcze   wariator  regulować na tych śrubach  i dlaczego pas się  ślizga ?  Pas nowy .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "