101

Odp: Soja

jutro koniec siewów soji. Razem 36 ha. Na jednym polu doświadczenia odmianowe- 8 odmian, zobaczymy jak wypadną. Opryskać i czekać na deszcz smile

102

Odp: Soja

Właśnie a  czym opryskac tak żeby było dobrze? Ja w niedzielę chce uprawiać i w poniedziałek QQ posiac  . Teraz na budowie u brata siedzę.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

103

Odp: Soja

dam 2 litry proman + 0.3 litra sencor + 0.2 litra command

104

Odp: Soja

Przy takich dawkach i tych opadach deszczu warto dodać wspomagacz glebowy np.Atpolan Soil

105

Odp: Soja

mpopis napisał/a:

jutro koniec siewów soji. Razem 36 ha. Na jednym polu doświadczenia odmianowe- 8 odmian, zobaczymy jak wypadną. Opryskać i czekać na deszcz smile

UWM może się zainteresował ?

106

Odp: Soja

tak, będą cały sezon wszystko monitorować i na koniec wysmażą wszystkie wyniki

107

Odp: Soja

Ktoś wie czy w  moim rejonie jakaś firma skupuje  soje ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

108

Odp: Soja

Pytaj skupujących zboża, w naszym rejonie jest ich do bólu. Znajomy dogadał się z takim jednym koło Gołymina.

109

Odp: Soja

Ambroziak chyba wszystko kupuje tylko ceny coś ma słabe.

110

Odp: Soja

Ten po drugiej stronie szosy, z nim handluje znajomy.

111

Odp: Soja

A jak tam soja już po żniwach i jaki plon?

112

Odp: Soja

Proponuję uczcić propozycję chwilą ciszy.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

113

Odp: Soja

Dokładnie, przemilczmy tą sprawę.  Albo udajmy że nie bylo pytania.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

114

Odp: Soja

ponieważ mam tej soi najwięcej, to sprawa wygląda tak: mam skoszone około 11ha i jest tego ok 32 tony. reszta na razie stoi na polu i czeka na parę dni pogody. Stoi jak kuku, nie rośnie i nie otwiera się więc czekam. Niestety deszczowy lipiec i sierpień przedłużyły za mocno wegetację, a jak zaczęło na początku października to leje do teraz

115

Odp: Soja

firmy skupujące to badają zawartość białka?? i jak się ma rzeczywista wartość w polskiej soi??

116

Odp: Soja

Trzy tony z ha to bardzo dobry wynik a tak biedowali że w naszym kraju to tylko na południu jako tako.Z białkiem to pewnie jak w łubinie że normę każda odmiana wytrzymuję ,nigdy nie miałem problemu w porcie na białko.Szkoda że białkowe wypływają z kraju a ściągają soje.

117

Odp: Soja

scoda19 napisał/a:

Ambroziak chyba wszystko kupuje tylko ceny coś ma słabe.

Z nim się też dogadać... Zawiozłem próbki żyta w żniwa i miały być tego samego dnia, na drugi dzień byłem i a to zapomnieliśmy zrobić i do tej pory nie ma big_smile Nie będę przytaczać akcji z pszenicą.

118

Odp: Soja

Jak tam Panowie wasze soje w tym roku? Czy może stwierdziliscie że jednak to nie jest roślina na nasz klimat itd?

119

Odp: Soja

Kolega miał przez drogę to pierwszy i ostatni raz. Z Syngenty technolog z naszego rejonu powiedział  że  od Płońska w stronę południa może coś wyjść.

120

Odp: Soja

U siebie uprawiam ją już 4 rok i dopiero teraz udało mi się trafić ze srodkami na chwasty. Była czysta jak łza, ale co z tego jak ciężko osiagąć 1,5 tony bo susza, bo sie osypuje itd. Do tego jeszcze w tym roku zaczęła mi plesnieć w strąkach przez te deszcze. Ledwo co udało się ja sprzedać mimo 12% wilgotnosci.