141

Odp: Soja

Wymóg jest taki, że jak siejesz strączkowe do wyrobienia obszarów efa, to nie wolno pryskać. Poza tym to pewnie tylko nigdzie nie wpisywać, że się pryskało. Oczywiście pomijając że linuron znieśli...

142

Odp: Soja

Moim zdaniem będą sprawdzać bo będą szukali kasy...

143 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2018-03-20 20:53:26)

Odp: Soja

Właśnie rozmawiałem z panią z ODR. Sama zadzwoniła bo prowadzi moje zrównoważone...
Jest jak piszecie. Od tego roku się nie pryska.
A i uwaga jak ktoś będzie kupował nasiona na obszary pro ekologiczne to niech na fakturze nie będzie słowa o zaprawie. Od tego roki wnioski o zwrot kasy za materiał składamy podobno do ARMIR jak wychwycą to dupa...

144 Ostatnio edytowany przez P1i9o9t0r (2018-03-21 16:19:10)

Odp: Soja

koseś napisał/a:
P1i9o9t0r napisał/a:

Ludziom dachy podziurawiło tamtego dnia. Wytłukło wszystko.  Zboża . Rzepaki . Kukurydzę. A najlepsze jest to że jeden posiał jęczmień po tym gradzie 350kg/ha. I ten jęczmień dał blisko 6 ton podczas gdy siany w terminie dał ze 4.

Prosił bym aby nie pisać posta pod postem tylko edytować jeśli nie minęła doba od poprzedniego posta.

Zrobione Ale mam wrażenie ze tam był czyjś post tylko ktoś go usunął.

Porażka będzie z tymi obszarami proekologicznymi... Coraz więcej wymyślają, żeby tylko komuś przyciąć...
Wiem że to nie ten dział ale od zawsze dziwi mnie fakt, że do rzepaku nie ma i nie było zwrotu. Przecież to też kwalifikowany materiał siewny ;P

Siły na zamiary zmierz....

145

Odp: Soja

Jak Panowie wasze uprawy soi? Przegrałem walkę ze słomą w bezorkowej po pszenżycie miał być tam rzepak a teraz muszę zmienić plany. Zastanawiam się właśnie czy rozsiać tam gorczycy żeby pole było okryte na zimę a na wiosnę posiać tam soje. Tylko myślę nad kupnem nasion z drugiej ręki niedaleko mnie gość ma rok temu brał z centrali. Co o tym sądzicie?

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

146

Odp: Soja

A jaką w ogóle soja ma wilgotność przy zbiorze?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

147

Odp: Soja

zależy od roku, ale można zebrać bez dosuszania

148

Odp: Soja

A siejesz tylko z centrali czy wykorzystujesz swoje nasiona? Polecił byś jakąś odmianę.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

149

Odp: Soja

w tym roku mam 6 odmian, wszystkie kwalifikat, po zbiorze napiszę która dała najwięcej

150

Odp: Soja

Prawdą jest że jak się stosowało lancet wczesniej w zbożu to nie można na tym polu siać soi? Dopiero po dwóch latach?

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

151

Odp: Soja

musiałbym się zapytać kumpla dow agro

152

Odp: Soja

Dzwoniłem dzisiaj do centrali nasiennej w Środzie Śląskiej i odradzają można próbować jak dawka była mała,ale na własne ryzyko. Lipa nie mam już pomysłu co tam posiać zamiast zboża.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

153

Odp: Soja

soja na magazynie, 2,2 t/ha  z 25 ha.

154

Odp: Soja

Kiedy  siejecie soje
na jaką głębokosć
jaki rozstaw
czym na chwasty ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

155

Odp: Soja

ciepła ziemia, command doglebowo i corum nalistnie

156

Odp: Soja

Panowie jak tam w tym roku siejecie soję? Ja chciałem sobie przy domu hektar posiać i tak myślę, jaka posiać.

157

Odp: Soja

Miałem groch cukrowy i chyba w tym roku też będzie. Zabierają mokry z pola i coś z tego zostaje, groch to nasza rodzima roślina.  Na soje nie mamy skupu blisko więc po dwóch próbach przestałem siać.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

158

Odp: Soja

opowiadaj jak Ci groszek wyszedł. Jestem ciekawy ile Ci zapłacili, jak inne przetwórnie podchodzą do tematu

Rolnik z powołania:-)

159

Odp: Soja

U nas spółka przez 3 lata coś tam ćwiczyli ze soją ale różnie bywało na jesieni i w tym roku zmienili soje na groch i jednak bardziej zadowoleni

E 516 na części
Telefon 695 076 269

160

Odp: Soja

Napiszę jak skończą płacić, została im jeszcze jedna rata.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38