1

Temat: Jak zatkać wlot rury w zbiorniku

Jak kosicie ze złożoną rurą to nie wylatuje wam zboże? Ja muszę wpychać tam ścierkę bo się sypie z tego otworu. Planuje zrobić jakąś klapkę żeby to zamknąć. Robił ktoś tak? Jak sobie z ty radzicie. Nie mogę mieć rury cały czas rozłożonej bo a to las a to jakieś drzewka na miedzy i można zapomnieć... Na drugi sezon zrobię sobie hydrauliczną rurę i będzie po problemie. Chodzi o 512

2

Odp: Jak zatkać wlot rury w zbiorniku

Ja mam cały czas otwartą bo leci nią zboże jak jest złożona, ale mam hydrauliczną także w razie czego bez problemu złożę tylko trzeba pamiętać o niej.

3

Odp: Jak zatkać wlot rury w zbiorniku

Pierwszy przejazd od miedzy koszę zawsze prawą stroną, bo nie ma wtedy możliwości uszkodzić targańca. Później jak się odwracam to rurą nie ma możliwości zaczepić i raczej jeżdżę z otwartą.

4

Odp: Jak zatkać wlot rury w zbiorniku

U mnie po wysypaniu zawsze rure składam i jakoś nie mam problemu żebym gubił ziarno

E 516 na części
Telefon 695 076 269

5

Odp: Jak zatkać wlot rury w zbiorniku

ja koszę z rozłożoną  a przy bizonie też składają

6

Odp: Jak zatkać wlot rury w zbiorniku

Właśnie nie mam też tej linki drugiej co zaczepia się koło kabiny, i mi trochę rurą rzuca, a ta linka trochę pomaga. Musze zobaczyc w katalogu jak ona idzie. Ona cały czas jest założona czy trzeba ją zakładać za każdym razem?

7

Odp: Jak zatkać wlot rury w zbiorniku

linka musi być ! bo złamiesz mocowanie rury myślę ze linkę dostaniesz bez problemu w agromie nawet trochę cieńszą jak do podnoszenia lanc w opryskiwaczu

8

Odp: Jak zatkać wlot rury w zbiorniku

A to jak trzeba ją zamocować żeby była napięta? Ma być cały czas zaczepiona czy dopiero jak rure się rołoży? Jak macie jakąś fotkę to zapodajcie. Właśnie przez to 2 razy mi się ten uchwyt urwał..

9

Odp: Jak zatkać wlot rury w zbiorniku

u mnie nie ma linki tylko rurka z mocowaniem na taki zatrzask

10

Odp: Jak zatkać wlot rury w zbiorniku

lina musi być cały czas u mnie jest napięta  tylko przy rozkładaniu lekko się luzuje chodzi na 2 krążkach i powinna mieć śrubę rzymską do regulacji naciągu

11

Odp: Jak zatkać wlot rury w zbiorniku

jacy napisał/a:

lina musi być cały czas u mnie jest napięta  tylko przy rozkładaniu lekko się luzuje chodzi na 2 krążkach i powinna mieć śrubę rzymską do regulacji naciągu

Tak jest chyba w 514, a w 512 jak się składa rurę to trzeba ten pręt zdjąć i położyć na rurę na taki bolec.

12

Odp: Jak zatkać wlot rury w zbiorniku

no w 512 jest na styl ala bizon

13

Odp: Jak zatkać wlot rury w zbiorniku

Rurę należy zawsze składać bo po przepiciu zazwyczaj się nią zawadzi