Temat: Problem w E 512

Witam.
Panowie od kupienia mojego forszaja mam dziwne spostrzeżenie, mianowicie na sicie mam dosłownie 20cm masy, która dosłownie sunie sie po sicie. Zborze jakoś przelatuje do sita, ale ta słoma dosłownie zalega sicie, po skończeniu koszenia przez 5 min będzie wylatywała ta pocięta (max 10 cm) słoma i kłosy.   

wytrząsacze są całe, fartuch z blachy za klepiskiem jest prawidłowo umocowany, obroty na młocarni 1050. na silniku nie całe 2000.   

Moim zdanie mogą być dwa tego powody:
1- źle ustawione wysokości sita z tylu, oraz źle ustawiona kierownica wiatru.
2- zbyt bardzo dociśnięte klepisko do bębna i kruszy na drobno słomę (zboża nie kruszy) 


Wiecie panowie w jakiej odległości powinno być klepisko z przodu i z tyłu ?
proszę posiadaczy E-512 o foty mocowań kierownicy wiatru, oraz wysokości tyłu sita żaluzjowego, wraz z pazurkami z drutu na wyjściu.   

Nie mam juz pomysłu co może być nie tak, proszę o jakieś sugestie oraz przyczyny.
za pomoc dziękuje, pozdrawiam.

2 Ostatnio edytowany przez jaro12 (2014-07-28 01:01:46)

Odp: Problem w E 512

Ja dziś miałem to samo w pszenżycie. Te igiełki ze zboża zapychały sito górne i musiałem przegarnywać jakoś  z tego, bo w ogóle nie chciało lecieć. Co zrobić żeby to się nie zapychało? A to że Ci dużo leci towaru na sito to sprawdź prędkość bębna i odległość klepiska, tak myśle

Ja mam 15 mm na wlocie i 7 mm na wylocie, a wiatr to musisz zobaczyc w polu

3

Odp: Problem w E 512

Kazikkk napisał/a:

Witam.
Panowie od kupienia mojego forszaja mam dziwne spostrzeżenie, mianowicie na sicie mam dosłownie 20cm masy, która dosłownie sunie sie po sicie. Zborze jakoś przelatuje do sita, ale ta słoma dosłownie zalega sicie, po skończeniu koszenia przez 5 min będzie wylatywała ta pocięta (max 10 cm) słoma i kłosy.   

wytrząsacze są całe, fartuch z blachy za klepiskiem jest prawidłowo umocowany, obroty na młocarni 1050. na silniku nie całe 2000.   

Moim zdanie mogą być dwa tego powody:
1- źle ustawione wysokości sita z tylu, oraz źle ustawiona kierownica wiatru.
2- zbyt bardzo dociśnięte klepisko do bębna i kruszy na drobno słomę (zboża nie kruszy) 


Wiecie panowie w jakiej odległości powinno być klepisko z przodu i z tyłu ?
proszę posiadaczy E-512 o foty mocowań kierownicy wiatru, oraz wysokości tyłu sita żaluzjowego, wraz z pazurkami z drutu na wyjściu.   

Nie mam juz pomysłu co może być nie tak, proszę o jakieś sugestie oraz przyczyny.
za pomoc dziękuje, pozdrawiam.

powiem ci tak ja tak miałęm w 514jak nie było z tyłu za klepiskiem grzebienia po zamontowaniu jest dużoooooo lepiej blacha jest na ogół pół okrągła  a z prętów jest lepszy grzebień klepiska a do 512 też pasuje gdyż jest wszystko to samo ja kupiłem z olx i jest ok

4

Odp: Problem w E 512

Jacy możesz wyjaśnić jak się go montuje i koszt tego?

5

Odp: Problem w E 512

U mnie grzebień jest taki fest z grubych prętów. Podejrzewam że moja 514 wcześniej pracowała już w qq bo nawet miała pozakładane blachy z przodu na klawiszach ale nie były tak długie jak cała kaskada, teraz mam założone z Pankowa i są długości całej kaskady.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

6

Odp: Problem w E 512

Grzebień z prętów musi być ja zrobiłem ze zgrabiarki (gwiazdy)

7

Odp: Problem w E 512

Czyli panowie sami dokładacie grzebień do końca klepiska ?
Fabrycznie go niema, jest tylko blacha długości około 15 cm.

zrobi ktoś mi te foty ustawień ?

Dziękuje za pomoc, pozdrawiam

8 Ostatnio edytowany przez jacy (2014-07-28 23:03:18)

Odp: Problem w E 512

jaro12 napisał/a:

Jacy możesz wyjaśnić jak się go montuje i koszt tego?

koszt to 350 zł pręty 10mm najlepiej z blachy 5 jak no olx gdyż 3 pękają i może być niezły bigos jak wpadnie między wytrząsacze albo na sita a wtedy dopiero wydatek i roboty:uuuu:
montujesz na śruby 8,8 6 szt -10 trzeba wejść na wytrząsacze i na leżąco się da o 30 minut
:brawo:

9 Ostatnio edytowany przez jaro12 (2014-07-29 23:54:18)

Odp: Problem w E 512

Dzięki Jacy, na drugi rok się coś zrobi. smile