Temat: Hamulec skrzyni biegów

Witam mam pyt odnośnie hamulca skrzyni gdzie on ma być podpięty u mnie dynda przewód od obudowy z boku skrzyni i do niczego nie jest podpięty?

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

2

Odp: Hamulec skrzyni biegów

Do wspomagania sprzęgła

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

3 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2014-08-04 20:37:52)

Odp: Hamulec skrzyni biegów

Tak zrobie ktos troche maniany narobił wcześniej ale sie to ogarnie a w 323 też jest  tak głośno od tej skrzyni biegów Bamreras

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

4

Odp: Hamulec skrzyni biegów

też tak głośno czyli jak? ja słysze tylko II3 i II4 reszta pracuje znośnie. fakt jest taki że to ciągniki w których pogadać przez tel to tylko na zgaszonym,  ewentualnie na wolnych obr....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

5

Odp: Hamulec skrzyni biegów

bamreras napisał/a:

. fakt jest taki że to ciągniki w których pogadać przez tel to tylko na zgaszonym,  ewentualnie na wolnych obr....

W moim podczas każdej pracy przy zamkniętej kabinie mogę spokojnie rozmawiać i jest naprawdę cicho. Może z moim jest coś nie tak.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

Odp: Hamulec skrzyni biegów

Jak macie pościągane wyciszenie np.pod tą blachą na skrzyni to sie nie dziwcie ja tam mam akurat wełne mineralną i jest naprawde cicho.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

7

Odp: Hamulec skrzyni biegów

Ja nie mam żadnych wyciszeń a zaczyna się głośno od 1100 obrotów wzwyż

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

8

Odp: Hamulec skrzyni biegów

Szwagier ściągnął dekiel w skrzyni posprawdzał, złożył pozakładał
wyciszenia pod blachy nie ten traktor a co najważniejsze podpioł hamulec skrzyni biegów biegi wchodzą jak laleczki

A teraz pytanie o tzw.żółwia do czego to i czy włącza się go tą wajchą pod wajchą od wałka

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

Odp: Hamulec skrzyni biegów

Tak jest ,tam się włącza żółwia,ale musisz jeszcze użyć 2 stopnia sprzęgła, dopiero po wciśnięciu ciągnik zwolni

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

10

Odp: Hamulec skrzyni biegów

Dziś zdjąłem pokrywę skrzyni i zauważyłem dziwną rzecz . Gdy wciskam sprzęgło to hamulec się cofa (odchodzi od wałka) to normalne? Nie powinno być odwrotnie?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

11

Odp: Hamulec skrzyni biegów

Kiedyś już o tym pisałem, i PiotrK nie powiedział że to źle co mnie zdziwiło tylko nie wiem jak jest na włączonym silniku. Mi też to dziwne się wydało, bo biegi dobrze wchodzą.

12

Odp: Hamulec skrzyni biegów

Właśnie sprawdzałem na włączonym silniku

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

13

Odp: Hamulec skrzyni biegów

Raczej powinien przyhamować jak wciskasz sprzęgło.

Odp: Hamulec skrzyni biegów

Witam, jestem tu nowy. Kupiłem na początku roku zt 303. Do tej pory pracowałem na Ursusach z 303 przywiozłem z Niemiec. Kupiłem ze względu na prace które wykonuje nasza firma często w trudnym terenie. Wszystko w ciągniku chodzi, ale mam problem z hamulcami. Tzn raczej ich nie ma tak jak w wielu przypadkach. Ręczny działa super. W momencie naciśnięcia pedała hamulca powietrze syczy, i ledwo co pokazuje jakiekolwiek ciśnienie. Przypuszczam, że rozwiązanie jest banalne ale po to jest kochane forum żeby pytać. Bardzo proszę o pomoc. Paweł

15

Odp: Hamulec skrzyni biegów

chodzi ci o pneumatyke czy hydraulike ?

16

Odp: Hamulec skrzyni biegów

Powietrze syczy, ale to i tak nie ma nic wspólnego z hamulcami w samym traktorze, które przecież nie są pneumatyczne. Już poradziłeś sobie, czy dalej walczysz?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

17

Odp: Hamulec skrzyni biegów

http://zapodaj.net/6635fb323a5f7.jpg.html

http://zapodaj.net/a455f6dd253ff.jpg.html

http://zapodaj.net/72ff91de28c77.jpg.html

Warto zajrzeć czasami do owego hamulca ... Pytanie tylko dlaczego tak się rozgiął ? :hmmm:

18

Odp: Hamulec skrzyni biegów

Scorpion a mógłbyś zrobić fotkę w którym miejscu na skrzyni jest on montowany i skąd idzie zasilanie do niego gdzie on jest podłączony bo mam zamiar robić hamulce u siebie i chciałbym też tam zajrzeć

Nie ma to jak FORTSCHRITT

Odp: Hamulec skrzyni biegów

Zasilanie idzie z tego serwa od wspomagania sprzęgła jak sie nie myle.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

20

Odp: Hamulec skrzyni biegów

to on współpracuje z sprzęgłem tak? bo tego akurat o forszaju jeszcze nie wiem

Nie ma to jak FORTSCHRITT