41

Odp: Hamulec skrzyni biegów

Stachu ciągnik potrzebuję na przyszły tydzień do uprawy, w gorącej wodzie kompany nie jestem i całego układu nie chcę przerabiać tylko w ostateczności sam hamulec skrzyni

42

Odp: Hamulec skrzyni biegów

Pierwsze wersje ZT300/303 miały ten hamulec w wersji mechanicznej więc, ten temat już jest przerobiony. W katalogach i instrukcjach to ładnie widać, tylko chodzi o to, że nie ma sensu tego przerabiać skoro w bardzo łatwy sposób można to naprawić. Pewnie masz popękane sprężyny we wspomaganiu pompki sprzęgłowej i stąd te kłopoty. Poza tym, minimalne ciśnienie na tym hamulcu zawsze będzie, bo tak to już jest skonstruowane. Broić też tu może zabrudzony i zapchany filtr oleju lub uszkodzony zawór sterujący (ten przy ramie po prawej stronie). Tak więc rozbierz wspomaganie pompki, wymyj filtr i sprawdź dławik na zasilaniu wspomagania. Jak to nie pomoże to sprawdź jeszcze zawór sterujący.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

43

Odp: Hamulec skrzyni biegów

Sprężyny w wspomaganiu są całe, wszystkie przewody sprawdzone i są drożne, filtr czysty, jedynie muszę jeszcze raz rozebrać zawór sterujący. A jaką średnicę powinien mieć dławik na wejściu do wspomagania ?

44

Odp: Hamulec skrzyni biegów

Dławik średnicę ma podobną do dziesięciogroszówki, a otwór dławiący ma średnicę ok. 1,2mm.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

45

Odp: Hamulec skrzyni biegów

Otwór dławiący na wejściu do wspomagania ma mieć tylko 1,2 mm ? U mnie jest na pewno większy. Chyba ktoś już go rozwiercił hmm

46

Odp: Hamulec skrzyni biegów

Sławek a może ktoś już wywalił lub zgubił dławik,to taka mała okrągła blaszka z dziurką pomiędzy śrubunkiem a rurką .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

47 Ostatnio edytowany przez sławek77 (2016-03-15 21:18:17)

Odp: Hamulec skrzyni biegów

Dławik jest tylko znacznie większy niż 1,2mm, spróbuję zamontować mniejszy i zobaczymy czy pomoże

48

Odp: Hamulec skrzyni biegów

Bez dławika będzie gorzej chodziło niż z dławikiem? Myślałem, że sprawniej będzie chodzić po rozwierceniu.

49

Odp: Hamulec skrzyni biegów

Przecież producent nie zrobił Ci na złość wkładając go tam i nie po to on tam jest, żeby go wyjmować czy rozwiercać. On ma konkretne zastosowanie i być musi. Gwałtowne uderzenia potężnego ciśnienia oleju jeszcze nigdy nikomu w takich układach na dobre nie wyszły... Ten dławik można rozwiercić, gdy pompa już ledwo zipie i wtedy taki manewr poprawia trochę sytuację, ale to jest tylko działanie awaryjne. Po wymianie/regeneracji pompy należy dławik przywrócić do stanu pierwotnego.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

50

Odp: Hamulec skrzyni biegów

Witam kolegów. Byłby ktoś tak dobry i pomocny i wrzucił zdjęcie tego dlawika w wspomaganiu sprzęgła, jak wygląda i gdzie powinien być? U mnie nie ma go wogóle. Z góry dzięki

51

Odp: Hamulec skrzyni biegów

Zdjęcie niepotrzebne. Dławik ten wygląda jak trochę mniejszy 1 grosz z małą dziurką w środku o średnicy 1,2mm...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

52

Odp: Hamulec skrzyni biegów

A przy którym tym kruccu ma  być?

53

Odp: Hamulec skrzyni biegów

Na krućcu/nyplu zasilania wspomagania pompki sprzęgłowej, podobnie jak hamulcowej. Trzeba uważać jak się odkręca metalowy przewód zasilający, bo ten dławik może wypaść.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

54

Odp: Hamulec skrzyni biegów

Zasilanie jest u góry pierwsze od strony silnika?

55

Odp: Hamulec skrzyni biegów

Od góry w pionie. Łączy dwa serwa i zawór regulacyjny.
Co do hamulca skrzyni to zauważyłem że słabo działa u mnie.  Wsponaganue sprzęgła działa dobrze, ale jak jest włącxony półbieg to trzeba 3-5sekund żeby ciśmiemie narosło i poszlo lekko. A hamulec kół idzie dopiero jak sprzęgło wciśnięte, bez sorzęgła ile wycisne to moje.
Trzeba będzie to ogarnąć po robotach, albo założyć pneumaty z autosana.....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

56

Odp: Hamulec skrzyni biegów

A czy na tym tłoku w wspomaganiu sprzęgła powinien być jakiś oring?

57

Odp: Hamulec skrzyni biegów

Jak dobrze pamiętam to nie

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

58

Odp: Hamulec skrzyni biegów

Witam.
Mam takie pytanie: czy można jakoś podłączyć ten hamulec skrzyni biegów "na krótko", żeby zobaczyć czy to w ogóle działa?
Bo sprawdziłem już chyba wszystko co na tym forum i dalej nic.

59

Odp: Hamulec skrzyni biegów

Możesz tam podać powietrze i sprawdzisz czy jest szczelny i sprawdź czy wspomaganie sprzęgła puszcza olej na ten hamulec.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

60

Odp: Hamulec skrzyni biegów

teraz tak to odkręciłem (ten wąż co idzie od pompy wspomagania sprzęgła na hamulec skrzyni)
i na odpalonym silniku leci tam normalnie olej (mniej więcej jak woda z kranu)
a jak wcisnę sprzęgło to fakt, leci trochę mocniej, ale spokojnie palcem mogę to utrzymać.
Jakie tam w ogóle ma być ciśnienie?