Temat: new holland tf 42/44

Witam
Mogli byscie cos powiedziec o tym kombajnie? Slyszalem ze rotorowe nadaja sie tylko do kukurydzy, ja mam zamiar kosic tylko zboza, oplaca sie go kupic na 50ha? Gubi tak mocno zboze jak sieja ploty ze rotorowy okropnie zgubi? Jak jest z czesciami do tych kombajnow i czym sie kierowac przy kupnie takiego? Pozdrawiam

2

Odp: new holland tf 42/44

Jedno jest pewne, słoma po nim to drobmna sieczka... Co do reszty to nie woem

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

3

Odp: new holland tf 42/44

Po ile wogule chodzą takie?

mdw

4

Odp: new holland tf 42/44

50-80 tyś.

5

Odp: new holland tf 42/44

Ponoć rotorowy jak i inne większe kombajny misi iść pod pełnym obciążeniem młocarni, jak będziesz jechał tak pyr pyr to wszystko pójdzie tyłem kombajnu

E 516 na części
Telefon 695 076 269

6

Odp: new holland tf 42/44

znalazlem na allegro jeden w mojej okolicy za 55 tys a drugi w centrum Polski od małych poprawek za 38tys. ale nadal wacham się między kupnem takiego kombajnu a MDW 524. Musze dużo poczytać bo nie chce potem żałować. Podejrzewam, że mój E512 pójdzie na żyletki to zastanawia mnie czy co niektóre części do MDW 524 nie bedą pasowały.

7

Odp: new holland tf 42/44

A może ktoś z was mi podpowie jaki kombajn kupić na 45ha tak do 60tys. ? wiem ze to kropla w morzu bo sprzęt kosztuje ale zalezy mi na dobrym sprzęcie oraz komforcie koszenia.

8

Odp: new holland tf 42/44

W pierwszym poście masz 50 ha a teraz 45 ,jeszcze kilka postów i zbraknie Ci areału wink a na serio to nie tylko areał trzeba brać pod uwagę ale i odbiór z pola ,jeśli ładujesz na tira to i duża maszyna się sprawdzi ale w przypadku odwozu małą przyczepką to nie ma sensu trzymania wielkiej maszyny .

9

Odp: new holland tf 42/44

kolega ma 20 i 10 u sąsiada kosi i też chce forsza ale 524 bo na bizona nie może patrzeć choć jest 1 właścicielem

10

Odp: new holland tf 42/44

A może np Claas Dominator 86?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

11

Odp: new holland tf 42/44

Dokładnie dominatory to porzadne maszyny a i o częsci w razie czego jest łatwo

Rolnik z powołania:-)

12

Odp: new holland tf 42/44

Na razie puki co jestem zadowolony z 514 ale już tak coś myślałem kiedyś o 524 ale z drugiej strony może zmienię markę właśnie na Claasa, 86 wystarczyłby w zupełności.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

13

Odp: new holland tf 42/44

Powiem szczerze ze mam chęc zmiany mojego mercatora na 514 ale tylko dlatego ze nie stac mnie na dominatora. Gdybybyło stac to nie popatrzyłbym sie w strone forszaja

Rolnik z powołania:-)

14

Odp: new holland tf 42/44

Sprzedałem swoją 514 i zaglądam za innym patrzyłem też na te tf'Y Macie mże jakieś nowe info na ich temat ? A może ktoś ma bądź miał styczność ??

15

Odp: new holland tf 42/44

Sąsiad przez płot ma TF42, chce sprzedać. Bardzo kojarzy mi się ten kombajn z F.. E-516 Jak kosi to zapierd..., ale jak stanie to stoi i stoi. Oto on:
https://www.olx.pl/d/oferta/new-holland … 2e2c21a812

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

16

Odp: new holland tf 42/44

Czyli nie polecasz? Szczerze to nawet o nim myślałem

17

Odp: new holland tf 42/44

Marcin byłem w tygodniu z bratem po traktor i gościu miał chyba 3 sztuki TF jeszcze w starej kabinie. Spytałem jak to się spisuje to powiedział tylko że jak słomy nie potrzebujesz to super maszyna za te pieniądze. Co do 516 to niby czemu ma stać i stać?... jak sprzęt w szyku to robi robotę. Jeśli to nie tajemnica to ile dostałeś za 514? W ubiegłym tygodniu sprzedaliśmy przystawkę do qq

E 516 na części
Telefon 695 076 269

18

Odp: new holland tf 42/44

30 tyś za komplet. Nie mam dużego budżetu na następny A te tf są w niskich cenach słomy nie zbieram. Więc to nie kłopot. Ciekawe jak z częściami do tego

19

Odp: new holland tf 42/44

Z częściami nie powinno być problemu bo powinno wszystko pasować od tx. Jedynie tylko kwestia tych rotorow ale jak by raz to poprzednie przejrzeć przed sezonem to nie powinno być dalej z tym kłopotu. A case na rotor?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

20

Odp: new holland tf 42/44

No nawet bym chciał tylko nic nie mogę trafić w sensownej kasie i tak do 150 km ode mnie