Temat: Wyciek oleju - skąd i dlaczego

Witam
Jestem tutaj nowym użytkownikiem, znalazłem już kilka interesujących mnie tematów, ale nie umiem się doszukać problemu który mnie spotkał.
Kupiłem niedawno ZT 303-D. Wyglądał bardzo ładnie, suchy zero wycieków, pomyślałem sobie, to nie możliwe, żeby taki szczelny był... No i przy ciężkiej pracy wszystko wyszło...
Na początku zaczął mi wyciekać olej przy manetkach od podnoszenia tuz'u, mało tego podczas orki zauważyłem wyciek oleju na kole tylnym prawym wygląda jakby lało się "za koła"
No i tutaj jest moje pytanie skierowane do was, czy na piaście jest tam jakiś zimering?
Jako, że to mój pierwszy Fortschritt nie wiem kompletnie za co się zabrać...

2

Odp: Wyciek oleju - skąd i dlaczego

Widze, że chyba nikt nie spotkał się z tymi usterkami wink)

3

Odp: Wyciek oleju - skąd i dlaczego

Masz tam zimering tak że bez rozbiórki zwolnicy się nie obędzie.

Transport lawetom do 10 ton 696364854 24 h

4

Odp: Wyciek oleju - skąd i dlaczego

Czyli tak jak podejrzewałem... A niech mi ktoś powie gdzie można skontrolować ilość oleju jaka się znajduje tam, bo nie chce, żeby coś się zatarło z powodu jego braku...

5

Odp: Wyciek oleju - skąd i dlaczego

Szukaj korka,gdzieś musi być.

Transport lawetom do 10 ton 696364854 24 h

6

Odp: Wyciek oleju - skąd i dlaczego

Leniwość ludzka nie zna granic .......

7 Ostatnio edytowany przez sarast (2014-08-19 20:19:56)

Odp: Wyciek oleju - skąd i dlaczego

trzeba podjechać i naprawić  może ktoś ma blisko ????? rece opadają .chłopaku kup sobie instrukcje bedzie łatwiej. masz na zwolnicy dwie śruby dużą zalewasz małą sprawdzasz no proszę kolegi!!!!!!

Leszek   dla kolegów'

8

Odp: Wyciek oleju - skąd i dlaczego

Widać, chęć pomocy z waszej strony... Pierwszy raz spotykam się z takim traktorem i nie wiem co gdzie się znajduje, jeżeli nie chcecie pomóc nikt wam nie karze, wydawało mi się, że właśnie fora są w takim celu... Chłopaku jeżeli są dostępne takowe instrukcje to zainwestuje w nią, żeby was nie prosić się o porade, jeśli sprawia to taki wielki kłopot.... wink
Dziękuje za odpowiedzi pomimo tych uszczypliwości

9

Odp: Wyciek oleju - skąd i dlaczego

Na forum w dziale z instrukcjami jest do pobrania katalog, znajdziesz tam skąd może leciec i rozmiary ewentualnych uszczelnien, zza koła prawego to może z rozdzielacza ? To w gruncie rzeczy proste ciągniki ale trzeba miec cierpliwośc, ja jednego miałem rozebranego rok a teraz skrzynie trzeba wyciągnąc i aż się nie chce za to zabrac big_smile

10

Odp: Wyciek oleju - skąd i dlaczego

Prawdę mówiąc i u mnie zaczęło się moczyć przy prawym tylnym kole, Co ciekawe bo nie było nigdy z nimi problemu. Pewnie już łożyska zaczynają się wyrabiać, i puszcza uszczelniacz. Mam nadzieję że przerobi się tą jesień a w zimie na spokojnie się przejrzy, koło na razie proste wink

11

Odp: Wyciek oleju - skąd i dlaczego

Kolego Wilke30. To Forum jest najlepszą instrukcją obsługi i napraw Fortschrittów w Polsce. Możesz sobie pobrać katalogi i instrukcje. Jest opcja "szukaj".
Ty chcesz dostać materiał na talerzu pod sam nos.

12

Odp: Wyciek oleju - skąd i dlaczego

sławek 42 napisał/a:

Kolego Wilke30. To Forum jest najlepszą instrukcją obsługi i napraw Fortschrittów w Polsce. Możesz sobie pobrać katalogi i instrukcje. Jest opcja "szukaj".
Ty chcesz dostać materiał na talerzu pod sam nos.

Nic dodać nic ująć !

13

Odp: Wyciek oleju - skąd i dlaczego

A tak na marginesie żeby nie było za słodko to nie ten dział.  Tu opisujemy jak naprawić samodzielnie.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

14

Odp: Wyciek oleju - skąd i dlaczego

Panowie pokazał mi się problem w moim 514MDW Wyciek oleju ze zwolnicy w stanie spoczynku. Biorąc pod uwagę fakt, że póki co nie mam do niego dostępu to uszczelniacz mogę wykluczyć czy nie?

15

Odp: Wyciek oleju - skąd i dlaczego

?

16

Odp: Wyciek oleju - skąd i dlaczego

Stachu przecież jakby to nie była wina uszczelniacza to jedyna możliwość to korek od spuszczania lub stanu oleju.. Jak uszczelniacz siadł to jest ryzyko, że łożyska już dostały luzu.

17

Odp: Wyciek oleju - skąd i dlaczego

No tak ale właśnie gdybam, że skoro stoi w bezruchu to uszczelniacz chyba mogę wykluczyć? Ps poda mi ktoś jakie tam siedzą uszczelniacze? 514MDW