1 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2014-09-22 12:25:37)

Temat: Dopłaty 2015-2020

Czas zacząć nowy temat. Stare dopłaty, stare zasady, stare pieniądze..... historia

Właśnie wróciłem z szkolenia ODR+Kierownik ARIMR z naszego odzdziału.
JAk ktoś nic nie wie bo nic nie czytał albo przeczytał i nic nie rozumie to może na takie spotkanie się udać, a jak nie masz problemu z z zrozumieniem  to sobie daruj. Generalnie moze ekipa prowadząca wie coś więcej ale cała ich wiedza opiera się na projekcie który jest ciągle dopracowywany. Nie wiem kiedy oni to klepną ale dajcie sobie siana z taaaakim szkoleniem straciłem 2 godziny i 5 litrów ropy.
Ważna informacja, warto zaplanować wyłączenie z upraw 5% powierzchni z wiosny czyli nie dotykac jakiegoś kawałka od 1 stycznia 2015.
Warto zrobic porządek w papierach od zwierzaków
Warto pochodzić po polach i policzyć kszaki które nie sa wyłączone z gruntów ornych.
I czekać na podpis Bronka. Nie nie srać się bo to projekt...

2

Odp: Dopłaty 2015-2020

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki … 5-2020.pdf

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

3

Odp: Dopłaty 2015-2020

Bronek, nie ma nic do tego, bo to Bruksela 4 razy nam to już cofnęła :brawo:

4 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2014-09-22 19:21:24)

Odp: Dopłaty 2015-2020

Marek to z linku jest nie aktualne bo to z czerwca teraz obowiazje sierpniowe chyba.
Przegladam strony amiru i widzę że towarzystwo z szkolenia nie miało najnowszych danych.
http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/pl … -2015.html

5

Odp: Dopłaty 2015-2020

Byłem na takim szkoleniu tydzień temu i powiem że nic dobrego i ciekawe jak będzie wyglądał wniosek aby to wszystko ogarnąć.

6

Odp: Dopłaty 2015-2020

http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/art … -roku.html

7

Odp: Dopłaty 2015-2020

z  tymi 5% procentami to będą jaja że no

mdw

8

Odp: Dopłaty 2015-2020

Właśnie czytam o wsiewkach.....

9

Odp: Dopłaty 2015-2020

Ja dziś byłym na tym szkoleniu. Dla mnie trzodziarza niezbyt to były wiadomości. Jeżeli chodzi o uprawy to nie będę miał problemu z dywersyfikacją i tymi proekologicznymi 5%. W tym roku już bym spełnił ten wymóg mam 5,5 ha międzyplonu przelicznik dla niego to 0.3 co daje 1,65 ha  a będę potrzebował 1,60 ha przy 32 ha gruntów ornych, tylko jeszcze nie wiadomo czy trzeba będzie go trzymać do wiosny.

10

Odp: Dopłaty 2015-2020

Międzyplon czyli co?

11

Odp: Dopłaty 2015-2020

Gorczyca + rzepak

12

Odp: Dopłaty 2015-2020

Czyli to co kiedyś było jako dodatkowa dopłata będzie obowiązkiem. Do tej pory międzyplony miałeś kasować na wiosnę i pewnie dalej tak będzie?

13

Odp: Dopłaty 2015-2020

Nie miałem programu rolno środowiskowego więc mam taką opcję. Natomiast ci którzy mają prawdopodobnie będą mogli zrezygnować i wtedy też , lub inne opcje, jest ich sporo żeby zebrać te 5 %.

14

Odp: Dopłaty 2015-2020

No dobra widzę że trochę wiesz... fajnie że ktś wie więcej niż ja.
Ale poplony na te 5 % to dopiero od przyszłego roku czyli 2015-2016 bo w tym roku nie sprawdzą przed złozeniem wniosku.

15

Odp: Dopłaty 2015-2020

Międzyplony deklaruje się składając wniosek czyli do 15 V, siew ich wiadomo po żniwach a ewentualna kontrola chyba po 15 IX.

16

Odp: Dopłaty 2015-2020

Ja mam groszek to tesz chyba jakos zalicza sie pod te proekologiczne

Rolnik z powołania:-)

17

Odp: Dopłaty 2015-2020

Na tych materiałach robią szkolenia, strona 17 przeliczniki http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki … wodnik.pdf

18

Odp: Dopłaty 2015-2020

Dostaliście wnioski o dopłaty ?

jak wam sie podobają ?
jeszcze trochę to każdy dostanie ryze papieru .... a mówią ze uproszczają
a dokładniej ile działek tyle kartek  masakra

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

19

Odp: Dopłaty 2015-2020

No dostałem. Więcj na mapie za to ta gorszej jakości. Pozaznaczali drzewa i takie tam. I zastanawia mnie czy jak coś mi się nie zgadza np  mam zaznaczone że działka tylko w połowie długości przylega do lasu z w rzeczywistości przylega na jej całej długości to mogę sam poprawić a oni potem zweryfikują?

20

Odp: Dopłaty 2015-2020

a jak na moim polu nie ma drzew a na mapie owe są to co musze iść je tam posadzić ? bezsens    szukają dziury w całym i  robią pod górę ile tylko mogą   masakra

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile