Odp: Dopłaty 2015-2020

W końcu armia urzędników musi "coś robić" a raczej udawać ze robi. Gdyby było prosto to okazałoby się że połowa niepotrzebna a u nas na szkoleniu już kierownik płakał, że za mało ich i mogą się biedni nie wyrobic.

22

Odp: Dopłaty 2015-2020

Wojtas te drzewa to tylko jest pokazana możliwość wykorzystania ich jako obszar proekologiczny, ale bez przymusu. http://www.minrol.gov.pl/Wsparcie-rolni … giczne-EFA

23

Odp: Dopłaty 2015-2020

Mam dobrą znajomą w powiatowym biurze i nie wyrabiają się dlatego że jest "sezonowość" prac z wnioskami a obsada stanowisk niezmienna czyli są miesiące że aby przerobili papiery musieli by mieć dodatkowych kilka etatów na ten gorący okres, a niestety nie mają.
Pracowałem w urzędzie ładnych parę lat i nie można mówić że każdy urzędnik to nierób i nie ma co robić. Są stanowiska że przez 8 godzin nie ma się czasu zjeść śniadania ale są też takie gdzie pracy jest na godzinę dziennie. Problemem są urzędy/firmy/instytucje gdzie tworzy się sztuczne stanowiska dla rodziny, znajomych ...

gg 5118068

24

Odp: Dopłaty 2015-2020

Córka jest na magisterce administracja a niech tam będzie zapotrzebowanie na urzędników tongue

25

Odp: Dopłaty 2015-2020

ja w tym roku sie poddaje i dam komus zarobic przy wypełnianiu wniosku... a mówiłem zabrac dopłaty w całej UE

Rolnik z powołania:-)

26

Odp: Dopłaty 2015-2020

Panowie mam działkę około hektara która jest zarośnieta krzakami teren bardzo podmokły wiec strach tam wejść żeby filcy nie zostawić, czy można podać taką działkę o dopłaty jeśli nic tam nie mogę zrobić nawet wykosić tego zielska ?

27

Odp: Dopłaty 2015-2020

dostałeś papiery na ten rok do dopłat ? zapewne będziesz miał to ujęte jako tereny ekologiczne. Ja tak mam z działkami porośniętymi drzewami i tarninami które do tej pory wykazywałem jako naturalną ochronę dla bydła.

gg 5118068

28

Odp: Dopłaty 2015-2020

Nie mam tej działki w nowych papierach bo wziołem razem z innym polem i tą zarośnietą

29

Odp: Dopłaty 2015-2020

Fujitsu97 napisał/a:

Panowie mam działkę około hektara która jest zarośnieta krzakami teren bardzo podmokły wiec strach tam wejść żeby filcy nie zostawić, czy można podać taką działkę o dopłaty jeśli nic tam nie mogę zrobić nawet wykosić tego zielska ?

Też tak mam.Jeśli nie brałeś na tą dz  dopłat do tej pory  to już nic nie zrobisz i są to tzw, pozostałe tereny wyłączone.

30

Odp: Dopłaty 2015-2020

Ja natomiast mam 250 m rowu przez środek swojego pola, do tej pory była to powierzchnia odliczona od powierzchni na którą przysługują dopłaty. Obecnie mogę ten rów wstawić jako powierzchnię proekologiczną. Dziękuję jednak za taką możliwość, podobnie jak działka  przyległe do lasu. Wolę wejść na poplony, niż mają mi latać z centymetrem po rowach, czy drzewach, może jeszcze jaką żabę chronioną by mi znaleźli smile

31

Odp: Dopłaty 2015-2020

Panowie jeśli chodzi o poplony w ramach spełnienia obszarów EFA, trzeba zasiać mieszankę z conajmniej dwóch grup, czyli np. zboża i oleiste. W przypadku międzyplonów ozimych w pakiecie rolnośrodowiskowym trzeba posiać grupy roślin czy 3 rodzaje roślin? Nie mogę znaleźć w internecie wiadomości na ten temat. Na szczęście już kończą się te międzyplony. Zamieszania coraz więcej.....

32

Odp: Dopłaty 2015-2020

ale te stare międzyplony miały zostac na starych zasadach

Rolnik z powołania:-)

33

Odp: Dopłaty 2015-2020

Na szczęście? JA nie zrezygnuje. To zawsze dodatkowa kasa i korzyści dla gleby w postaci masy. A co do tego co trzeba siać to w przyszłym tygodniu będę w ODR to się dowiem.

34

Odp: Dopłaty 2015-2020

Też kiedyś myślałem że dobrze, że jest ta dodatkowa kasa. Jednak pole się zachwaszcza, i moim zdaniem korzyści są niewymierne. Dodatkowo jak chcesz bez pługa uprawiać. Poplony mają zostać ale chyba tylko do skończenia 5lat, od początku wejścia w program. Później już niby ma nie być, a siać i tak będziesz w ramach zazielenienia. TYle udalo mi sie dowiedzieć od naszych ''speców''z ODR.

35 Ostatnio edytowany przez PawełS.64 (2015-04-26 13:54:05)

Odp: Dopłaty 2015-2020

A może stworzymy kącik porad jak wypełnić wniosek o dopłaty bezpośrednie.
Ja osobiście wypełniałem przez wszystkie lata a w tym roku "klapa"a instruktorów brak bo mają pełne ręce roboty,:nie_wiem::nie_wiem::nie_wiem:

36 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2015-04-26 15:02:26)

Odp: Dopłaty 2015-2020

Grzegorz polony będą mi się skończyły właśnie w tym roku. I pani z ODR mi powiedziała że zaczynają się od nowa. Z tego co pamiętam kasa trochę większa 480 czy 580 zł. Ale mogę się mylić. Ja tam problemów z nimi nie mam jeżeli chodzi o chwasty a uprawa bez okowa nie wyklucza poplonów. Oczywiście ja sieję polony na masę nie na hektary jak sąsiedzi, o fakcie zasiania poplonu świadczą ślady ciągnika na orance co 12m i nic więcej....
Tu nie orzą i stosują poplony http://www.rolnictwo-utu.pl/articlesVie … mp;lang=PL

Mieszanka na poplon facelia-gorczyca-rzepak, rzepaku nie sieję będzie super.

37

Odp: Dopłaty 2015-2020

PawełS 64 są jeszcze izby rolnicze.

38

Odp: Dopłaty 2015-2020

Ja te poplony wstawiam tylko, przed burakami i jęczmieniem jarym. A tego mało sieję.

39

Odp: Dopłaty 2015-2020

nigdy sam się nie odważyłem sam pisać dopłat a  teraz od podawania tych danych i liczenia stref to szok . moja doradczyni  sama musi przez to brnąc ja mam spokój .  oni sie szkolą i jak coś nie wypali to ODR jest ubezpieczony.

Leszek   dla kolegów'

40

Odp: Dopłaty 2015-2020

Krzysiek napisał/a:

Grzegorz polony będą mi się skończyły właśnie w tym roku. I pani z ODR mi powiedziała że zaczynają się od nowa. Z tego co pamiętam kasa trochę większa 480 czy 580 zł. Ale mogę się mylić. Ja tam problemów z nimi nie mam jeżeli chodzi o chwasty a uprawa bez okowa nie wyklucza poplonów. Oczywiście ja sieję polony na masę nie na hektary jak sąsiedzi, o fakcie zasiania poplonu świadczą ślady ciągnika na orance co 12m i nic więcej....
Tu nie orzą i stosują poplony http://www.rolnictwo-utu.pl/articlesVie … mp;lang=PL

Mieszanka na poplon facelia-gorczyca-rzepak, rzepaku nie sieję będzie super.

w moim powiecie nie będzie poplonów, bo podobno nie ma erozji

Rolnik z powołania:-)