41

Odp: Dopłaty 2015-2020

W LUBUSKIM poplony tylko w obszarach Natura 2000 niestety, a jak w innych regionach,

Leszek   dla kolegów'

42

Odp: Dopłaty 2015-2020

ja pierwszy raz musiałem nająć do wypełnienia wniosku i straciłem 50zł myśle że specjalnie robią takie trudne żeby odr nabił sobie kasy

43

Odp: Dopłaty 2015-2020

Ja prowadzę księgowość na potrzeby jakiegoś tam instytutu i wniosek ma za friko...

44

Odp: Dopłaty 2015-2020

sarast napisał/a:

W LUBUSKIM poplony tylko w obszarach Natura 2000 niestety, a jak w innych regionach,

Właśnie się dowiedziałem że nam też zabrali....

45

Odp: Dopłaty 2015-2020

Rolnicy którzy byli w programie rolnośrodowiskowym pakiet 8.1 - ochrona gleb i wód czyli tzw. poplony mogą kontynuować program.Co niektórzy będą mogli z niego wystąpić bez konsekwencji(ważna w tym przypadku jest data przystąpienia do programu ,ale dokładnie nie wiem). Do programu będą mogli przystąpić tylko rolnicy z obszaru natura 2000.

46

Odp: Dopłaty 2015-2020

Wystąpić będą mogli Ci którym w tym roku idzie trzeci rok programu.

47

Odp: Dopłaty 2015-2020

Panowie kurs euro to z dziś liczony?

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

48

Odp: Dopłaty 2015-2020

miało być albo z dzisiaj albo średnia z września

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

49

Odp: Dopłaty 2015-2020

Panowie skąd info że poplony tylko na obszarach natura 2000?

50

Odp: Dopłaty 2015-2020

popatrz w rozporządzenie, stare dobre czasy się skończyły, ozime tylko na terenach zagrożonych erozją.

Jest limit hektarów.
w rolnictwie zrównoważonym doszła jeszcze jedna grupa.

Wg mnie zostało to zrobione tak aby ta kasa została i Polska z tej kasy zapłaci za poprzedni prow, mam na myśli tą wielką kasę o którą się sądziliśmy w arbitrażu.

A w mediach będą mówić jacy ci rolnicy są głupi nie nie potrafią skorzystać z kasy która jest dla nich.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

51

Odp: Dopłaty 2015-2020

właśnie dotarłem do tego rozporzadzenia

no tak, jest trudniej, poplonów nie wezme, 4 grupy roślin w rolnictwie zrównowazonym, ale tu jeszcze nie ma tragedii bo pszenica jara i ozima to dwie grupy roślin wg rozporządzenia. Na moich piaskach dałoby się to ogarnąć, tylko czy może mi ktoś z Was potwierdzić, że nie można łączyc że sobą pakietu rolnictwo zrównoważone i zachowanie zagrożonych roślinek w rolnitwie?

52

Odp: Dopłaty 2015-2020

spytaj odr to oni sa zobowiązani by wiedzieć wszystko

53

Odp: Dopłaty 2015-2020

Pszenica jara i ozima to inne gatunki a ta sam grupa.  ( czy to rozporządzenie odnosi się do rolnictwa zrównoważonego czy zazielenienia??????)
Strączkowe oleista zbożowe i okopowe. Gdyby było tak jak Ty piszesz wszyscy siedzieli by w zrównoważonym...

54

Odp: Dopłaty 2015-2020

miałeś zrównoważone czy tylko tak se piszesz??
trzy grupy były czasem upierdliwe a cztery to już wogóle mam sadzic x ha pyry??na piachu siać rzepak????czy łubin na glinie??wg. nowego prow kukurydza to też zboże

55

Odp: Dopłaty 2015-2020

qq zawsze była zbożem, tak jeszcze za komuny uczono w TR.

56

Odp: Dopłaty 2015-2020

ale w zrównowazonym była inna grupa roslin

57

Odp: Dopłaty 2015-2020

"Jednocześnie, beneficjent zobowiązany jest do odpowiedniego zmianowania,
polegającego na zastosowaniu minimum 3 grup upraw w ciągu 5 lat zobowiązania na
działce rolnej. Grupy upraw wykorzystywane do zmianowania obejmują rośliny o
podobnych wymaganiach odnośnie stanowiska, tj. warunków glebowych oraz
wymagao przedplonowych i agrotechniki. Na tej podstawie wyróżnia się m.in. takie
grupy roślin jak: zboża, okopowe czy bobowate grubonasienne. Tytoo nie będzie
objęty wsparciem, natomiast sorgo i kukurydza zostaną włączone do grupy upraw:
zboża. Grupy te będą szczegółowo określone w przepisach krajowych. "

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki … akiet1.pdf

Lepiej się dowiedz dokładnie bo niżej coś jest wspomniane o tym co pisałeś. Ale to by było zbyt proste ....

58

Odp: Dopłaty 2015-2020

czytaj co ja pisze:w starym prow kukurydza tworzyłA osobna grupe i było proste np.zboze rzepak kuku

59

Odp: Dopłaty 2015-2020

Dobra kiedy Strajki ??  wkońcu wybory idą ....

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

60

Odp: Dopłaty 2015-2020

jest już kurs euro do dopłat  4,2448 w 2015 a w zeszły mroku było 4,1776, więc będzie parę groszy więcej