21

Odp: Proso

Ja pryskałem proso mustangiem i nic się nie dzieje , a dawno temu stosowałem któryś chwastox i było git.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

22 Ostatnio edytowany przez sarast (2015-12-07 18:47:41)

Odp: Proso

oby skutkowało i po co wszystko pisać w dokumentacji rachunków nie pokazywać i spokój , kontrole upierdliwca mam co roku ,łącznie z GMO w kuku, się nudzą , na duże gospodarstwa nie lezą bo się boją a małych męczą bzdurami. a te pisanie  o oprysku przy wietrze do 3m/s to dopiero martwy przepis , koledzy na rękawach robią przy wichurach opryski,

Leszek   dla kolegów'

23

Odp: Proso

Ja miałem kontrolę a mam pisane wszystko. Na facelię nie ma nic zarejestrowane a pryskałem inspektor sprawdził w mądrej książce podrapał się po głowie i odpuścił... Mandatu bym nie przyjął. Co innego gdyby był jakikolwiek środek np na "muchy" ale nie ma nic...

24

Odp: Proso

mój na takie potknięcia czeka nie daje mu satysfakcji .

Leszek   dla kolegów'

25

Odp: Proso

a mój wykresliłby i powiedział zebym wiecej nie pisał, bo jeszcze ktoś sie przyczepi

Rolnik z powołania:-)

26

Odp: Proso

Mi nasiona wzięli do badania i chwała Bogu była susza i pierwszy rok nie pryskałem ani nie zaprawiałem bo tak miałbym ciepło! Przyszła analiza z Wawy i jest git :)Ps nie ogłaszajcie, że macie ziarno na sprzedaż bo tylko kwalifikat można sprzedawać i na starcie 8tysi kary walą.

27 Ostatnio edytowany przez sarast (2015-12-07 22:47:07)

Odp: Proso

a gdzie kupisz proso w kwalifikacie ???? przez 5 lat byłem w programie z prosem i nawet agencja odpusciła sobie kwalifikaty.

Leszek   dla kolegów'

28

Odp: Proso

Ja od 5lat sieje swoje a 5lat temu kupiłem w centrali

29

Odp: Proso

jak pamietam to ja też w centrali ale jako nie kwalifikowane niestety,

Leszek   dla kolegów'

30

Odp: Proso

Wiesz że i ja sobie nie dam ręki obciąć! Ps u nas  we wszystkich sklepach ogrodniczych i tych ze śor mają w sprzedaży po 2,50/kg ciekawe czy kwalifikat hmmmm

31

Odp: Proso

Chłopaki potrzebuję porady! Mam 3ha do pryśnięcia ruandapem bo perz wywalił niesamowicie. Siew prosa w maju. Zdąże prysnąć przed orką? Jaka temp powinna być no i z praktyki waszej jaki kompot zrobić, żeby efekt był the best bez wracania do tematu?

32

Odp: Proso

3l glifosatu 360g/l i do tego 2% siarczanu amonu i efekt murowany. Kiedyś zamiast siarczanu dawałem Asystent ale po siarczanie szybsze efekty są.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

33

Odp: Proso

Stachu byle by Ci dysze nie zamarzły byle rośliny były zielone.  2-3l 360 + 0,5 l octu na każde 100 litrów wody. Najpierw wlewasz na dno wody potem wlewasz cały ocet i dolewasz do 3/4 wody dopiero rundup  i reszta wody.  max 150l wody na ha. 
Powiem tak pryskałem w porzeczkach pod krzakami kiedy ustąpiły styczniowe mrozy w tej chwili pod krzakami nie a nic zielonego.

34

Odp: Proso

Stachu, do maja to zdążysz 30razy opryskać. Ja nieraz po poplonach, pryskałem później czekałem 3-4dni i rzepaku nie było. Więcej jak 3l nie daję.

35

Odp: Proso

A jak z odczekaniem? Po oprysku kiedy pług? 3 czy 4 tyg? Naprwadę temp nie ma znaczenia?

36

Odp: Proso

Chwasty jak są zielone to to jakaś tam wegetacja jest nawet przy 2 stopniach wiadoo nie wszystkie.
Ja już tak 3 raz pryskam zimą. I spokój. Polecam!

37

Odp: Proso

Ponowie pytanie ile czekać od oprysku na orke?

38

Odp: Proso

Krzysiek napisał/a:

Stachu byle by Ci dysze nie zamarzły byle rośliny były zielone.  2-3l 360 + 0,5 l octu na każde 100 litrów wody. Najpierw wlewasz na dno wody potem wlewasz cały ocet i dolewasz do 3/4 wody dopiero rundup  i reszta wody.  max 150l wody na ha. 
Powiem tak pryskałem w porzeczkach pod krzakami kiedy ustąpiły styczniowe mrozy w tej chwili pod krzakami nie a nic zielonego.

No i zapomniałem u mnie zawsze wychodzi 250l/ha

39

Odp: Proso

Za dużo. To nic nie daje właściwie i więcej wody tym gorzej. Jaki problem jechać bieg wyżej ?

40

Odp: Proso

Jadąc na trójce tyle wychodzi przy 3p. To co ja mam 4-ką pryskać?