Temat: instalacja na przyczepę

mam pytanie czy można przerobić zt 323 na dwuobwodowy układ pneumatyczny

2

Odp: instalacja na przyczepę

kolego spójrz tutaj
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=39 chłopaki już kiedyś opisywali coś takiego ale trzeba się wtajemniczyć

Nie ma to jak FORTSCHRITT

3

Odp: instalacja na przyczepę

mój ma 2 obwody. a jak trzeba to 1

4

Odp: instalacja na przyczepę

coś można pokombinować  zawsze

5

Odp: instalacja na przyczepę

krzysiek a miałbyś jakoś to rozrysowane jak to zrobić

Nie ma to jak FORTSCHRITT

6

Odp: instalacja na przyczepę

Zrobię fotki wrzucę

7

Odp: instalacja na przyczepę

Koledzy, zakupiłem przyczepę ciężarową do drewna i  ma ona hamulce dwu obwodowe i jest na poduszkach. Chcę przerobić instalację we forszu na dwa obwody oraz zasilanie poduszek bo docelowo zamiast 323 ma być fastrac (ale na to trzeba jeszcze trochę oszczędności(. Może ktoś z  Was wspomógłby mnie zdjęciami z takiej instalacji w Waszych ciągnikach lub podpowiedziami jak to zrobić. Z góry dzięki za informacje

8

Odp: instalacja na przyczepę

Dołóż z innego 323 który był wyposażony w układ 2obwodowy.

9

Odp: instalacja na przyczepę

A były 323 bez dwuobwodowej?

10

Odp: instalacja na przyczepę

U mnie jest, ale widziałem kilka bez. Czy ktoś wyjął czy oryginalnie to już nie wiem. U mnie podłączyłem pod 2obwodowy układ przyczepę i nie hamowała... Nie wiem co tam było, zrobiłem na jeden obwód i hamuje,.

11

Odp: instalacja na przyczepę

ja też mam chyba tylko jeden obwód hamulców na przyczepe i nie widziałem nigdy w swoim ciagniku zeby bły dwa wyjścia na przyczepe

Nie ma to jak FORTSCHRITT

12

Odp: instalacja na przyczepę

też nie myślałem, że w oryginale miały wyjście na dwa obwody

13

Odp: instalacja na przyczepę

ja mam 3 wink

14

Odp: instalacja na przyczepę

A możesz jakieś zdjęcia podesłać i podpowiedzieć jak co i gdzie zamontować?

15

Odp: instalacja na przyczepę

Niemcy dorabiali bo fabrycznie tylko jedno obwodowy był ale łatwo dorobić bo też mam 2 obwodowy i 1 obwodowy w ciagniku a obydwa działają

16

Odp: instalacja na przyczepę

łatwo tzn?

17

Odp: instalacja na przyczepę

Czerwony podłączasz do zbiornika zamiast zaworka do kostki, a żółty do takiego okrągłego zaworu pneumatycznego zamiast zaślepki z prawej strony pod pompką hamulcową i już.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

18

Odp: instalacja na przyczepę

Dobrze napisane a ja mam czerwony podłączony trujnikiem do rurki która wychodzi z pod tego właśnie korka

Odp: instalacja na przyczepę

A ja właśnie zauwazyłem że w zt 323 jest taki sam zawór jak w przyczepach do przełączania siły hamowania,wy też tak macie?jest on tuż przy zbiorniku oleju.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

20

Odp: instalacja na przyczepę

MAREKPE napisał/a:

Czerwony podłączasz do zbiornika zamiast zaworka do kostki, a żółty do takiego okrągłego zaworu pneumatycznego zamiast zaślepki z prawej strony pod pompką hamulcową i już.

Czerwony podłączyłem do butli, poduszki i pneumatyka w przyczepie ładnie się pompują. Żółty podłączyłem do jedynej zaślepki z prawej strony jaka była ale jest problem bo ciśnienie podaje nią cały czas a powinno tylko w momencie hamowania :uuuu: Czy może ktoś wspomóc mnie fotkami  w pod które dokładnie miejsce powinien byś podpięty w forszu przewód do żółtej słuchawki. Z góry dzięki za odpowiedzi.