Temat: Pomysł na biznes na wsi

No i niestety. Marzenie o sielance, lekkim życiu bez kłopotów i zmartwień, wmawianie sobie że jeszcze troszkie i będzie dobrze, prysło! Spełzło na niczym. Czas pomyśleć o dodatkowym źródle pieniędzy a może i później głównym. Bawiłem się w meble na wymiar ale za dużo firm się porobiło. Usługi dla rolnictwa w 90% kończą się zebraniem i otoczeniem o swoją kasę.
Najbardziej kusi mnie mała działalność wytwórcza, coś z metalu, drewna, jakiś produkt niszowy. Tylko co. Bo czego nie wymyśle to na necie widzę że małe chińskie łapki mają już to zrobione za 1/3 tego co ja bym musiał na materiał wydać....
Potrafię obrabiać drewno i mat. drewno podobne, bawie się w metalu, muruje, tynkuje, w wykończeniowe mam też doświadczenie, nawet ciastka lepie. Ucze się szybko. jedynie problem stanowi to że czego bym się nie podjął zawsze jakieś braki w sprzęcie się pojawiają...
Pomóżcie panowie, coś doradzcie, podpowiedzcie.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

2

Odp: Pomysł na biznes na wsi

malarz-tapeciarz:-)
lepiej usługi

3

Odp: Pomysł na biznes na wsi

ja mysle o tartaku ale sam nie wiem bo trak i do tego sztapler no i bus i ten katówka do desek wanna do konserwacji i wiele innych

4

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Jak bym wiedział co robić żeby kasa była to bym to robił , a że nie wiem to robię to co lubię-rolnikuję.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

5

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Bamreras a mechanik, bo w tym też jesteś kumaty. Mechaników samochodowych u nas mnóstwo ale też nieźle żyją. Natomiast mechaników do ciągników kombajnów i maszyn rolniczych którzy nie boją się żadnego wyzwania jak na lekarstwo i zarabiają o wiele większe pieniądze niż ci samochodowi.

6

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Słomiane kapelusze takie z postrzępionym rondem, jakie żebracy na starych filmach przy kościelnym parkanie w niedomytych rękach trzymali.
Ile by nie kosztował zamawiam cztery. Po sztuce na członka (że tak powiem) rodziny.

7

Odp: Pomysł na biznes na wsi

U nas tez brak mechanikow ja bym na twoim miejscu jakiegos busika wpakowal w niego sprzet warsztatowy i jezdzil po ludziach roboty po same uszy

Fortschritt zt 423 a razy 2

8

Odp: Pomysł na biznes na wsi

No ten mechanik to jest jedna z opcji. Tylko zaczynałbym od 0. Narzędzia warsztatowe jakieś mam, ale i tak to mało. Chce spróbować z interesem  który by miał szanse na dofinansowanie z Prow.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

9

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Bamreras  powie Ci tak nie sztuką jest coś wyprodukować sztuką jest to sprzedać i zarobić. Są ludzie którzy biorą tylko to co najtańsze np chinskie i są też ludzie którzy kupią wszystko nawet pościel za 10 x więcej niż jest warta trzeba tylko umieć im to sprzedać. I tu pojawia się problem.... Dziś opłaca się chyba wszystko pod warunkiem ze masz rynek zbytu. Chinole nas zalewają tandetą moża kupić wszystko ale to wcale nie oznacza że nie da się sprzedać to co wyprodukowane w Polsce. Nie daleko mnie ma warsztat gość który buduje motory marki sam i mimo ze samów nie mozna od niedawna rejestrować w Polsce  to jakoś sobie radzi mało tego produkuje na zachód. Zrobił pierwszy chyba z 20 lat temu z podzespołów zaporożca pokazał światu i ktos przylazł do niego by mu zrobić coś podobnego i siedzi chłop w garażu i klepie.... da się tylko złap tego klienta.... 
pier**l jakbym mi się udało co nie ? Miałem niby to szlo ale kokosów nie było i mnie w domu też długa historia.... zostały wspomnienia....

10 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2014-12-14 23:36:22)

Odp: Pomysł na biznes na wsi

A na mechanika z prowu dostanie się coś?
Tylko bym musiał sobie jakieś świadectwo szkolne wydrukować

11

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Kumpel dwa lata starszy po szkole pojechał do irlandii i to co tam zarobił to za to postawił od podstaw konkretny warsztat i zajmuje się przede wszystkim remontami przyczep, gnojar, osprzęt do turów ładowarek, całe tury też robi i ogólnie co sobie kto zażyczy. Roboty ma od zatrzęsienia. Michu pewnie go znasz bo jest z Brzostowa

E 516 na części
Telefon 695 076 269

12

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Kolego Bamreras, od razu mówię, tego co piszę nie bierz bezpośrednio do siebie. Wystarczy kwasów.
Mam szwagra, w sumie mam ich siedmiu. Wszyscy jak jeden nadają się do dołu z wapnem. Kiedyś dodawali padlinę albo jajka, wapno wtedy ma lepszą kleinę. Dwóch z nich bym do wapna nie dodał, szkoda wapna. Jeden z pozostałych wpadł na genialny pomysł - będzie samochody naprawiał. Żeby to opowiedzieć muszę być całkowicie trzeźwy. Cdn.

13

Odp: Pomysł na biznes na wsi

bamreras  pomyśl konkretnie nad stolarką jak masz tylko do tego smykałkę to to jest dobry fach, niby zakładów nie brakuje, ale i tak popyt na usługi są. W mojej okolicy na 13 wsi w gminie w każdej jest stolarnia a nawet po 2 a i tak roboty mają na rok do przodu.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

14

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Sławku czekamy z niecierpliwością aż wytrzeźwiejesz....

15

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Wianki ze slomy:-)sister sprzedaje tego badziewia ze 2 tiry w roku.....dobry mechanik zawsze ma prace. Tylko taki niszowy ma wiecej. Albo sprzet rolniczy. Lub busy .lub cos inne

16

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Krzysiu, jak tylko dojdę do siebie, będę gadał dalej.

17

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Mimo ponad 70 ha i 150 szt bydła  w październiku robiłem meble  (szafy przesuwne ,komody i łóżka chowane w szafę ) na zamówienie ,najpierw u żony a następnie u siostrzeńca . Listopad upłynął mi na tynkowaniu zalewaniu posadzek i kładzeniu gresu na posadzki i teraz mam fajny gabinet smile Za to grudzień to znowu meble tym razem zabudowa kuchenna  u rodziców na szczęście wczoraj skończona smile Zarobek....... niewielki a nawet żaden w sumie najlepiej zapłaciła mi żona wink

18

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Cięzka sprawa żeby teraz wepchnąć się na rynek.. Sam myślałem o jakieś mechanice o odnawianiu maszyny ( malowanie ) czy małych remontach maszyn, trochę usług rolniczych. Ciężko jest teraz w tych czasach. Najważniejszy jest pieniądz...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

19 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2014-12-15 08:54:43)

Odp: Pomysł na biznes na wsi

u nas dobrą kase robią na sklepach internetowych, najczęciej towary  z zachodu. A jezeli chodzi o rolnictwo no to najlepsza kasa z usług, ale trzeba miec sprzęt.

mdw

20

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Ciężko w tych czasach wystartować z jakąś działalnością a dla czego bo ludzie nie mają pieniędzy ,większość branży wbrew pozorom jest oparta o rolnictwo jak to mówią nie ma rolnika nie ma pracownika

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży