201

Odp: Pomysł na biznes na wsi

wszystko po równo, dopłaty , wydatki , zyski i jakos to funkcjonuje, to jest nalepsze wyjscie, u nas jest pare takich spółek

mdw

202

Odp: Pomysł na biznes na wsi

I każdy obsługuje tylko tą maszynę którą ma u siebie na stałe. To jest bardzo dobre rozwiązanie pod warunkiem że są odpowiednie osoby w spółce. Mój ojciec też miał kilka maszyn w spółce z braćmi ale jeden z nich to totalny rakarz i zawsze był z tym problem...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

203

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Pajej napisał/a:

wspólne maszyny... wszyscy uzytkuja a jak sie popsuje to kto naprawia?

Kto? Ten kto jest normalny z normalnymi ludzmi w spółce to wszyscy będą prawic.. Musi być współpraca bo inaczej będzie kolchoz jak kiedyś...  Żebym miał z kim dobrym wejść w spółkę to bym wchodził ale tylko z dobrze znanymi ludzmi

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

204

Odp: Pomysł na biznes na wsi

yokoslaw napisał/a:

wszystko po równo, dopłaty , wydatki , zyski i jakos to funkcjonuje, to jest nalepsze wyjscie, u nas jest pare takich spółek

Do zeszłej jesieni była u mnie za miedzą taka spółka, ale po 5 latach współpracy rozleciała się z hukiem i dzielą się chłopaki do dzisiaj i już nie są kumplami...

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

205

Odp: Pomysł na biznes na wsi

już kiedyś pisałem, użytkujemy na wsi kilka maszyn wspólnie (zakupione dawno dawno temu) i nie ma problemu z naprawami - dogadujemy się. Ja bym wszedł w coś takiego: zbieramy się w 5 i kupujemy maszyny których używa się rzadko a na które nie mogę sobie sam pozwolić np: kombajn, konkretny zestaw do siewu, duża gnojara ... Wkład zależny od wielkości gospodarstwa, a naprawy ? jeśli byśmy się dogadali co do zakupu to z naprawami tym bardziej - niestety nie ma z kim się dogadać, a mogli byśmy mieć kupę nowego i dobrego sprzętu.

gg 5118068

206

Odp: Pomysł na biznes na wsi

koło mnie dziala taka preznie w tej chwili uprawiaja około 1000 ha , zatrudniają 10 osób, robią usługi i kiszonke do biogazowni do niemiec

mdw

Odp: Pomysł na biznes na wsi

zorak mi też przydałaby się gnojara albo duża sieczkarnia z kims na współkę ale każdy patrzy na siebie tylko. U nas nawet taki co ma 10 ha ma zwijarkę, kombajn i wszystkie maszyny, nie ważne że robią pół godziny w roku ważne żeby sąsiad się nie dorobił robiąc usługi.

208

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Żebyś Zorak mieszkał bliżej ... ja o takiej współpracy marzę,  U mnie jedynie z kolegą co ma mućki współpracujemy. Ja mu robię usługi po kosztach paliwa a on mi za to serwuje co jakiś czas albo jalowki albo krowy. Jak robimy kiszonki to na dwie maszyny, najpierw u niego później u mnie albo odwrotnie.  I w dwa dni 5 ha na spokojnie z QQ kicha gotowa. Do balotow najmujemy prasę.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

209

Odp: Pomysł na biznes na wsi

No w sumie ja mam na spółkę z bratem kombajn, paliwo to na fajrant do pełna a w razie remontu to proporcjonalnie do areału. No i oczywiście tylko ja sam nim pracuje. Agregat uprawowo siewny i gruber moje a jego zaś talerzówka opryskiwacz i rozsiewacz jego. Puki co współpraca dobrze gra

E 516 na części
Telefon 695 076 269

210

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Laszek mieszkacie z bratem w jednej miejscowości tzn macie blisko siebie gospodarstwa ? jeśli tak to dlaczego nie gospodarujecie wspólnie ? większe możliwości rozwoju.

gg 5118068

211

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Brat od dwóch lat mieszka w sąsiedniej wiosce, około 5 km. No w sumie to większość robimy razem ale każdy ma swoje jednak.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

212

Odp: Pomysł na biznes na wsi

ja tak pozyczem od wujka rozsiewacz wapna i wujek pozycza tez innym jak przyjdzie cos naprawic to wszyscy byle byle i siada u mnie to robie tak zeby było dobrze. zaczyna mnie to wkurzac... Lepiej w tym roku z kolega on mi posiał marchewke swoim sprzetem ja jemu fasolkę swoim i nikt nikomu nie płacił

Rolnik z powołania:-)

213

Odp: Pomysł na biznes na wsi

mówiły jaskółki do dupy sa spółki czy jakos tak

mdw

214

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Żony ,dziewczyny też macie na spółki ?

215

Odp: Pomysł na biznes na wsi

https://www.youtube.com/watch?v=yQNVB1ghR9c

216

Odp: Pomysł na biznes na wsi

po prostu mistrzostwo!!

mdw

217

Odp: Pomysł na biznes na wsi

koseś napisał/a:

Żony ,dziewczyny też macie na spółki ?

To tylko tak jak Ty robisz to jest najlepiej?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

218

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Nie wiesz co to sarkazm ? Czy masz na mnie alergię ?

219

Odp: Pomysł na biznes na wsi

u nas na wiosce to sobie pożyczamy maszyny mamy kilka wsiowych ale już to przeżytki,kto ma krówki to razem kiszonki wożą,nawozy też się zamówi ja zawsze doradzę w remontach no i jakoś sobie pomagamy nie jest to spółdzielnia ale zawsze coś.

220

Odp: Pomysł na biznes na wsi

pomożecie??? pomożemy!!!

mdw