261

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Grzegorz89 napisał/a:

Mieszczanie, którzy wyjechali ze wsi do miasta za kumuny

To fakt rozmawiałem z jednym gościem co wozi meble po Polsce i mówi z takimi to masakra że oni ah i oh a z prawdziwym człowiekiem z miasta jest inna rozmowa....

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

262

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Panowie, będzie ktoś z Was składał na prow w tym roku?

263

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Ja chcę składać, ale nie wiem czy mi przyznają to co chcę.

Rolnik z powołania:-)

264

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Ja będę składał na wyposażenie budynków. Maszyn nie ma na ten rok hmm

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

265

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Chciał bym złożyć  wniosek na przerobienie stodoły  na potrzeby gospodarstwa są jakieś dotacje w tym kierunku ?  i utwardzenie terenu...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

266

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Wojtek raczej nic z tego  bo prow to tylko bydło i trzoda  na budynki i wyposażenie można dostać.....

267

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Czy ma sens kupić agregat czajkowski i ciagnik pod usługi?

Rolnik z powołania:-)

268

Odp: Pomysł na biznes na wsi

hm 700 netto + odsetki, musialbyś  z 400 ha pod siew mieć

mdw

269

Odp: Pomysł na biznes na wsi

ciagnik myślałem używany, ale te 400 ha to wcale nie tak duzo jak na taki sprzet. Tylko czy byliby chetni na innowacje? w powiecie i sasiednich nikt nie ma takiego sprzetu wiec brak konkurencji
Myslałem tak
wydatki na 1 ha
paliwo 100
praca ludzka 20
utrzymanie sprzetu plus daniny 80
tj 200zł  gdybym brał 350 netto to 150 zł moje.
400*150=60 000
na sprzet trzeba by wydac z pół bańki więc zwróciłby się po ponad 8 latach... hym...

Rolnik z powołania:-)

270

Odp: Pomysł na biznes na wsi

zbadaj rynek, wystaw ogłoszenie że wykonasz taką usługe, a  sobote do poznania pooglądać siewniki smile

mdw

271

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Jeśli w koło gospodarstw dużo to jakiś sen jest, będziesz pierwszy.

272

Odp: Pomysł na biznes na wsi

nom, tylko troche sie boje postawic wszystko na jedna karte i zaciągnąć kredyt

Rolnik z powołania:-)

273

Odp: Pomysł na biznes na wsi

No to koniec temtu.

mdw

274 Ostatnio edytowany przez mpopis (2020-01-17 03:14:16)

Odp: Pomysł na biznes na wsi

znajomy kupił ostatnio horscha focusa 4 m za 150 tyś w dobrym stanie, więc można znaleźć coś tańszego  dobrej firmy. do ciągania ma starego magnuma 7250 podciągniętego na 310 kucy i tym będzie u siebie i brata robił.

275

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Pajej, musisz być pewny, a po drugie teraz taka maszyna w modzie, bo to oszczędność czasu i wilgoci która jest coraz cięższym tematem... Do takiej roboty by się przydał jakiś Magnum bo trzeba mieć czym ciągać, W tamtym roku wyskoczyłem siać QQ po ludziach i śmiechem żartem wyszło ze swoim ponad 80ha, a już w tym roku liczę na 200ha więc będzie co siać, tak samo podsiew traw jest ciekawym rozwiązaniem, tylko maszyna do tego kosztuje 90tys za kawał żelaza, włóki, 2rzedy zębów, siewniczek i wał pryzmatyczny... Już bym chyba wolał kupić wał i siewnik, a resztę zrobić w garażu, zamknie się w 20tys a robotę taka sama zrobię wink

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

276

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Pajej napisał/a:

nom, tylko troche sie boje postawic wszystko na jedna karte i zaciągnąć kredyt

Na początek Horsch pronto i wio bo idzie i do tego łatwiej wieśniaków namówić

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

277 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2020-01-17 12:25:47)

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Ja rzuciłem etat i z inspektora zostałem królem gówna, kupiłem brykę, trochę ją poprawiłem i coś tam się dzieje, na razie to nie szał ale jestem u siebie, nie muszę szarpać się z moimi przełożonymi, a co najważniejsze nie pracuję od godziny do godziny, na pewno lepiej by szło jakby nie mała grupa działających w tym biznesie którzy zaniżają ceny aby coś złapać ale i to się przeżyje, teraz martwy okres na ten rodzaj usług ale nawet ja jako nowy coś tam zostaje, zobaczymy co pokaże półrocze, jak będzie do dupy, to bryka do żyda a ja coś będę myślał o czymś innym, wiem że na pewno już na etat nie będę się pchał
https://zapodaj.net/7799cb5620ac4.jpg.html

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

278

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Karol323 napisał/a:

Pajej, musisz być pewny, a po drugie teraz taka maszyna w modzie, bo to oszczędność czasu i wilgoci która jest coraz cięższym tematem... Do takiej roboty by się przydał jakiś Magnum bo trzeba mieć czym ciągać, W tamtym roku wyskoczyłem siać QQ po ludziach i śmiechem żartem wyszło ze swoim ponad 80ha, a już w tym roku liczę na 200ha więc będzie co siać, tak samo podsiew traw jest ciekawym rozwiązaniem, tylko maszyna do tego kosztuje 90tys za kawał żelaza, włóki, 2rzedy zębów, siewniczek i wał pryzmatyczny... Już bym chyba wolał kupić wał i siewnik, a resztę zrobić w garażu, zamknie się w 20tys a robotę taka sama zrobię wink

Wiem ze jest modaa na takie cos i dlatego ten pomysł. tylko jak glifosat wycofaja to raczej bedzie koniec strip tillu

MAREKPE napisał/a:
Pajej napisał/a:

nom, tylko troche sie boje postawic wszystko na jedna karte i zaciągnąć kredyt

Na początek Horsch pronto i wio bo idzie i do tego łatwiej wieśniaków namówić

taki horsch pronto to nic innego jak talerzowy AUŚ a tego w okolicy dużo więc małe szanse na usługi a i koledze konkurencje robiłbym a tego nie chce

mpopis napisał/a:

znajomy kupił ostatnio horscha focusa 4 m za 150 tyś w dobrym stanie, więc można znaleźć coś tańszego  dobrej firmy. do ciągania ma starego magnuma 7250 podciągniętego na 310 kucy i tym będzie u siebie i brata robił.

tylko zastanawia mnie czy taki focus nie bedzie sie zapuchał jak wjedzie w rzysko po niezebranych legach i do kukurydzu nie wiem czy sie nadaje

Rolnik z powołania:-)

279

Odp: Pomysł na biznes na wsi

gelek79 napisał/a:

Ja rzuciłem etat i z inspektora zostałem królem gówna, kupiłem brykę, trochę ją poprawiłem i coś tam się dzieje, na razie to nie szał ale jestem u siebie, nie muszę szarpać się z moimi przełożonymi, a co najważniejsze nie pracuję od godziny do godziny, na pewno lepiej by szło jakby nie mała grupa działających w tym biznesie którzy zaniżają ceny aby coś złapać ale i to się przeżyje, teraz martwy okres na ten rodzaj usług ale nawet ja jako nowy coś tam zostaje, zobaczymy co pokaże półrocze, jak będzie do dupy, to bryka do żyda a ja coś będę myślał o czymś innym, wiem że na pewno już na etat nie będę się pchał
https://zapodaj.net/7799cb5620ac4.jpg.html

Witam też o tym myślałem dużej konkurencji w okolicy nie ma a zanim wszystkich skanalizuja to parę lat minie, mógłbyś powiedzieć jak to na dzień dzisiejszy wygląda od strony prawnej jakieś pozwolenia zezwolenia?

280

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Pajej moi sąsiedzi mają dwa focusy ale przed nimi zawsze idzie talerzówka, nigdy nie jadą prosto w scierń. Tyle tylko że jest głęboka uprawa, podanie nawozu i siew w jednym.

E 516 na części
Telefon 695 076 269