281

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Laszek napisał/a:

Pajej moi sąsiedzi mają dwa focusy ale przed nimi zawsze idzie talerzówka, nigdy nie jadą prosto w scierń. Tyle tylko że jest głęboka uprawa, podanie nawozu i siew w jednym.

no własnie wiec idea strip tillu troche pada, do tego focusen kukurydzy nie posieje. a jak iść w usługi to trzeba robic kompleksowo i dobrze

Rolnik z powołania:-)

282

Odp: Pomysł na biznes na wsi

A co taki horsch nie zrobi dobrze?
Mają dokładnie dwa takie zestawy
https://youtu.be/TugtmbnqLIg

E 516 na części
Telefon 695 076 269

283

Odp: Pomysł na biznes na wsi

kolega ma 2 focusy, sieje u siebie i dużo usług (na rzepak zapisy idą już od wiosny). Sieje tym od kilku lat i mówi że aby focusem posiać prosto w ściernisko to najlepiej jak jest słoma zebrana a jeśli już słoma zostaje to musi być skoszone jak najniżej a słoma jak najdrobniej i równo rozrzucona - w przeciwnym razie się ciągnie.

gg 5118068

284

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Od strony prawnej to tak jeśli już jest pojazd musisz zrobić opinię pojazdu z opomiarowaniem, to robi rzeczoznawca, samochód musi być zarej na osobę na którą musi być działalność, składasz zezwolenia na gminy na których będziesz działać na każdą gminę oddzielna zgoda, zezwolenie w ochronie środowiska u mnie wydaje to Lublin na podstawie opinii rzeczoznawcy, później przyjeżdżają i oglądają czy ta opinia jest prawdziwa, teren na którym znajduje się baza parkingowa musi być utwardzony i ogrodzony a i żeby dostać zezwolenia w gminach musisz mieć tzw gotowość do zlewania ścieków na że zlewni na którą będziesz wywoził nieczystości
Od strony pojazdu to większość co jest w ogłoszeniach to pojazdy w których jest coś do zrobienia, najczęściej beczka robi się rzadka lub pompa trup, a to nie małe koszty, czy tak jak ja kupiłem ciężarowy asenizacyjny i muszę bulić podatek drogowy, większość działających na jako specjalny bo kiedyś było obejście w przepisach, teraz jak byś robił nowy pojazd czy zabudowę to już będzie zarej jako ciężarowy asenizacyjny, co do wielkości beki ja mam 10m3, i z tego co się zorientowałem to na początek ok, bo klientów na razie za dużo nie mam, Ci co już długo latają to potrafią łączyć dwa zlecenia w jedno jak ma 15m3 ale jak po jedno szambo to koszt paliwa jest większy zatym mniej zarobku.
I jak byś już wchodził w to nigdy w życiu nie kupuj auta Volvo fl tak jak ja to zrobiłem bo po prostu do tego modelu nie ma części zamiennych zamienników i jak jakaś awaria to z częściami problem
Najlepiej Scanię albo dafa, w manach rama nie wytrzymuje i pęka między kabiną a beczką
I to chyba tyle, sama papierologia to czas ok dwóch miesięcy,
Biznes nie jest w cale taki śmierdzący a jak się rozkręci to myślę że na chleb się zarobi

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

285

Odp: Pomysł na biznes na wsi

zorak napisał/a:

kolega ma 2 focusy, sieje u siebie i dużo usług (na rzepak zapisy idą już od wiosny). Sieje tym od kilku lat i mówi że aby focusem posiać prosto w ściernisko to najlepiej jak jest słoma zebrana a jeśli już słoma zostaje to musi być skoszone jak najniżej a słoma jak najdrobniej i równo rozrzucona - w przeciwnym razie się ciągnie.

własnie dlatego wolałbym czajkowskiego, nikt nie będzie mówił że sprze do niczego bo słoma sie ciągnie.

Rolnik z powołania:-)

286

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Ryzyko jest przy takiej inwestycji. Kuzyn 3 lata temu kupił jaguara 930. Dał za niego równe 500 tyś. Tego samego roku jeszcze kupił do niego kemper 360 bo na tej claasoskiej ru to nie robota była. Na chwilę obecną niewiele już mu zostało do spłaty. Ryzyko było ale się opłaciło.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

287

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Pajej napisał/a:

Wiem ze jest modaa na takie cos i dlatego ten pomysł. tylko jak glifosat wycofaja to raczej bedzie koniec strip tillu

Oryginalnemu producentowi to będzie nawet na rękę jak skasują rundup bo już podobno są jego następcy. Lukę po starym w rok może dwa wypełnią inne środki striptill nawet tego nie odczuje a jedynie kieszeń będzie trochę lżejsza na początku.

288

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Też coś nowszego droższego zaproponują, puki co można jeszcze kupić  https://www.gov.pl/web/rolnictwo/wycofa … fos-metylu

289

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Laszek napisał/a:

Ryzyko jest przy takiej inwestycji. Kuzyn 3 lata temu kupił jaguara 930. Dał za niego równe 500 tyś. Tego samego roku jeszcze kupił do niego kemper 360 bo na tej claasoskiej ru to nie robota była. Na chwilę obecną niewiele już mu zostało do spłaty. Ryzyko było ale się opłaciło.

Chyba, że "życzliwi" będą wieszać niespodzianki w kukurydzy, bo ktoś im się na teren wpieprza. 😕

Kompletny noob w temacie Fortschitt

290

Odp: Pomysł na biznes na wsi

a powiedzcie mi jeszcze jak wyglada sprawa usług a kupna maszyny na modernizacje. bo wiem ze grupy jak kupia maszyne na dotacje to niemoga usług nimi robić

Rolnik z powołania:-)

291

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Będzie nabór na usługi to wtedy pisz wniosek i do dzieła. To temat rozwojowy.

292

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Mi się wydaje że na usługi złożyć wniosek, musisz mieć 2 lata działaność prowadzoną, chyba że się zmieniło teraz 🤔

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

293

Odp: Pomysł na biznes na wsi

jak cos to na działalność pozarolnicza ale wtedy trzeba wejść w ZUS, a jakby kupił i dostał dofinansowanie z modernizacji to działalność załozyłbym na KRUS o wiele taniej

Rolnik z powołania:-)

294

Odp: Pomysł na biznes na wsi

szs napisał/a:
Laszek napisał/a:

Ryzyko jest przy takiej inwestycji. Kuzyn 3 lata temu kupił jaguara 930. Dał za niego równe 500 tyś. Tego samego roku jeszcze kupił do niego kemper 360 bo na tej claasoskiej ru to nie robota była. Na chwilę obecną niewiele już mu zostało do spłaty. Ryzyko było ale się opłaciło.

Chyba, że "życzliwi" będą wieszać niespodzianki w kukurydzy, bo ktoś im się na teren wpieprza. 😕

SKR ma nowego 3 letniego jaguara. W tym roku 2 x wciągnął żelastwo i potem już nawrt nie chcieli robić dalszych usług. .. Bo impreza 40 tys kosztowała każdorazowo. Ludzie są świnie...

Siły na zamiary zmierz....

295 Ostatnio edytowany przez Laszek (2020-01-18 02:51:32)

Odp: Pomysł na biznes na wsi

szs napisał/a:
Laszek napisał/a:

Ryzyko jest przy takiej inwestycji. Kuzyn 3 lata temu kupił jaguara 930. Dał za niego równe 500 tyś. Tego samego roku jeszcze kupił do niego kemper 360 bo na tej claasoskiej ru to nie robota była. Na chwilę obecną niewiele już mu zostało do spłaty. Ryzyko było ale się opłaciło.

Chyba, że "życzliwi" będą wieszać niespodzianki w kukurydzy, bo ktoś im się na teren wpieprza. 😕

Mowili że jeden gościu co ma jakiegoś starego rzęcha odgrażał im się ale szybko bo utemperowali. Kacperek jak kosi to uważa. Swoją drogą kuzyn jak kupił sieczkarnie to sam jeździ adresem przy odwózce a do sieczkarni zatrudnił operatora. Jak zobaczył co z nią robi nieudolnie to powiedział synowi żeby kosił a jak nie to widły i do byków. No i Kacperek miał chyba 18 lat jak zaczął kosić. W ubiegłym roku jak kosił u brata to jeszcze nie widziałem tak wprawionego operatora. Szybko i dokładnie, kempera prowadzi na manualu bo wtedy może niżej zejść niż na automatyce. Szacun!
Piotrek w Bądeczu u kołchoźników rok albo dwa temu też w jaguarze dwa razy robili kompletny bęben. Finał był taki że kupili nówke Krone big x.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

296

Odp: Pomysł na biznes na wsi

tak ale nierdzewki nie wykryje a to na złość wrzucają

mdw

297

Odp: Pomysł na biznes na wsi

dowiedziałem się i maszynami z dofinansowaniem z modernizacji nie mozna robić usług, więc lipa z mojego pomysłu

Rolnik z powołania:-)

298

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Najlepszy biznes to 5 dzieci albo i więcej 😁

299

Odp: Pomysł na biznes na wsi

tylko tu już spółki trzeba

Rolnik z powołania:-)

300

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Na mnie nie licz....