21

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Jako że niedawno żonka leżała z dzieckiem w szpitalu 10dni to się nasłuchała. W tej chwili robi się bum na ekologiczne życie i wszystko co tzw. pro eko... Jak powiedziała, że dziecko na pieluchach tetrowych to studenci co chwilę byli zapraszani. Budowa domów ze słomy i gliny to niszowy temat, a jednak coraz bardziej rozwojowy. Sam nie chciałbym takiego, ale są ludzie co coraz więcej stawiają. Koszty budowy zachęcają, co też nie wiele każdy traci w razie niepowodzenia. A wykończeniówkę robisz..

22

Odp: Pomysł na biznes na wsi

lepszy mały handelek niż duzy szpadelek.
od marca tez ruszam dupe z domu będę sprzedawał środki ochrony roślin u kumpla

23

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Heh.. Pro eko. Był plan na biznes ale zabrakło odwagi kilku znajomym. W planie było w 5małych gospodarstwach produkować wszystko: mięso, nabiał, owoce, warzywa, pieczywo, wędliny. Do tej spółki miał być zatrudniony jeden do transportu i jeden do prowadzenia sklepu internetowego. Całość miała wyglądać tak że gospodarstwa wpierw produkujące tradycyjnie, przechodziła na ekologię. To co do przetworzenia, przetwarzane miało być w gospodarstwach, oczywiście dostosowując do tego pomieszczenia. Sprzedaż produktów eko na trójmiasto i okolice na zasadzie produkcji MOL. Dofinansowanie z UE było można wziąć do tego, raz na różnicowanie, dwa /na tworzenie nowych miejsc pracy... Wszystko ładnie i pięknie. INO brać się do roboty. Jednak po kilku burzliwych dyskusjach doszłem do wniosku że mam do czynienia z ciemnogrodem który nic poza czubkiem swego nosa nie widzi.... Także biznes pozostał tylko planem... A można było żyć lepiej...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

24

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Każdy chce żyć lepiej... A na taki plan co miałeś zaplanowany to bym się chapnął wink Trzeba mieć pozytywne podejście do wszystkiego bo samo jęczenie że to się nie uda sralalala to nigdy nic nie wyjdzie...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

25

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Podobnie jak grupy producenckie. Nawet dodatkowe 50 kola rocznie przy zerowych kosztach nie pomogly..... bo czemu inni maja wiedzieć po ile sprzedaje.... patologia... ale o tak temat ogarnąłem. Nie

26

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Leszek pewnie ze znam robil mi lyche do tura i taki przyklad ze idzie zaczac od zera

Fortschritt zt 423 a razy 2

27

Odp: Pomysł na biznes na wsi

ja przymierzam się do lakierowania samochodów ,sprzętu dużo nie trzeba jakieś pomieszczenie ,troszkę praktyki na swoim aucie smile i 250zł od elementu.

28

Odp: Pomysł na biznes na wsi

brachol jest lakiernikiem to nie takie proste i słodkie ,,,, ile jest przypadków że polamujesz element i kolor nie ten i od nowa .... łatwy zarobek to pozory ,,,
ciepło i w miarę bezpyłowo  jeśli myślisz ze pistoletem za 250zł będziez malował dobrze to jesteś w błędzie ....  lakiery  bazy podkłady .... trzeba dobre firmy bo byle czym to kaszana totalna /.... lakierować  to trzeba i być blacharzem ....  trochę roboty jest

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

29

Odp: Pomysł na biznes na wsi

lakiernictwo to nie taka latwa sprawa polozyc dobrze baze i lakier to sztuka mam kolege co lakieruje ile razy zj...ali mu farbe bo ziarno za grube albo nie ten odcien i na nowo a fachowcem jest bardzo dobrym chyba ze odmalowywanie jakis sztrucli czy maszyn to calkiem inna sprawa renowcje ciagnikow czy cos takiego

Fortschritt zt 423 a razy 2

30

Odp: Pomysł na biznes na wsi

ja stawiałbym na mechanike maszyn rolniczych, kombajny ciagniki, dostepność 24godziny na dobe, w razie powazniejszych awari jakas 360 zastepcza zeby rolnik miał czym robic. u mnie o ile jeszcze do ciagników w zimie ktos sie znajdzie to w sezonie i do kombajnow to nie ma nikogo

Rolnik z powołania:-)

31 Ostatnio edytowany przez koseś (2014-12-16 20:00:52)

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Tak zdycham sobie dziś na grypę żołądkową i wiem czego brakuje na rynku firm . Przydała by się firma co by  nakarmiła  zwierzęta, wydoiła krowy , wywaliła obornik ,....... choć przez kilka dni jak rolnik jest chory i nie ma go kto zastąpić .

32

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Koseś na wypadek takiej przypadłości żona jagody zalewa spirytusem, najlepsze lekarstwo.

33

Odp: Pomysł na biznes na wsi

koseś napisał/a:

Tak zdycham sobie dziś na grypę żołądkową i wiem czego brakuje na rynku firm . Przydała by się firma co by  nakarmiła  zwierzęta, wydoiła krowy , wywaliła obornik ,....... choć przez kilka dni jak rolnik jest chory i nie ma go kto zastąpić .

nie głupi pomysł w rejonach ze zwierzakami. gdzies widziałem ze na zachodzie europy mozna dokupic ubezpieczenie i jak jestes chory to ekipa obrabia zwierzaki w ramach tego ubezpieczenia

Rolnik z powołania:-)

34

Odp: Pomysł na biznes na wsi

oj ja byłem w zeszłym roku chory na grypę żołądkową to myślałem że wykorkuje 2 dni żołądek nie pracował a później 2 dni biegunki ,podobno dobre na takie cosik są orzechy zalane spirytusem

35

Odp: Pomysł na biznes na wsi

żołądkowa gorzka z miętą

36

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Kiedyś jak mi żołądek stanął to kielicha z pieprzem czarnym walnąłem, pomogło choć syf nielitościwy.

37

Odp: Pomysł na biznes na wsi

hoop cola.... i po sprawie. Najważniejsze to nie rzygać tylko srać!! żadnych stoperanów .....

38

Odp: Pomysł na biznes na wsi

grzegoz potwierdzam seta z pieprzem az sie czarna zrobi i to jak se walne stawia na nogi

Fortschritt zt 423 a razy 2

39

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Krzysiek napisał/a:

hoop cola.... i po sprawie. Najważniejsze to nie rzygać tylko srać!! żadnych stoperanów .....

Pomijając, że nie w temacie ale trzeba kolegom pomagać.
Tak jak Krzysiek napisał Cola w dużych ilościach(im więcej kwasu ortofosforowego to lepsza) i do tego czosnek. Żaden alkohol nie pomoże, z pieprzem czy bez, znam tę zarazę jak zły szeląg

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

40

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Potwierdzam że cola pomaga ,nawet lekarz jak przepisał leki to kazał też pić colę ale.. odgazowaną .