41

Odp: Pomysł na biznes na wsi

No to przesrane.

Transport lawetom do 10 ton 696364854 24 h

42

Odp: Pomysł na biznes na wsi

kolega zajął się korekcją racic. pieniądze z pup dostał 20 tys. kurs, praktyka i szukanie klienta a teraz ma stałych i interes się kula

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Mój szwagier chce rozkręcić biznes choinkowy,tzn.kupuje w dani koło 20 zł za sztuke a sprzedaje w gdańsku po 150 jodłe i świerki jeszcze posadził 1 ha u nas na próbe,czy coś z tego
wyjdzie jak się uda to będzie sadził drzewka mi na polu.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

44

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Ja mam mala plantacje tuji ogrodowych kupuje malutkie sadzaki za zlotowke a po trzech latach sprzedaje po dwanascie interes na dluzsza mete ale jak sie zlapie ciag to juz idzie

Fortschritt zt 423 a razy 2

45

Odp: Pomysł na biznes na wsi

ja sasiaduje z plantacja choinek, w tej chwili dzierżawi to Polak od niemca, łatwy chleb to nie jest ale jakis pieniądz można z tego wyciagnąć.

mdw

46 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2014-12-24 10:14:48)

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Ja też mam przez płot świerki na choinki. Gość spedaje je handlarzowi za 12zł szt A ten nie patrzy bierze wszystko. Nie tną po kolei tylko te które pasują wysokością. W miejsce wyciętych sąsiad sadzi nowe. Zwykły świerk szybko rośnie po 8 latach są pieniążki na święta. Co do opłacalności. Jak liczylismy przy flaszce opłacalność to wychodziło tak że przez 8 lat nic a potem jakieś 10tyś z ha jak dobrze pamiętam.

47

Odp: Pomysł na biznes na wsi

to nie rewelacyjna ta opłacalnośc tyle ze pracy tez nie ma duzo

Rolnik z powołania:-)

48

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Dobre jak masz gówniane ziemie nie masz sprzetu i nie wiesz co z tym fantem zrobić. sadzisz choinki i idziesz do roboty...

49

Odp: Pomysł na biznes na wsi

nie no koło mnie jest plantacja z 40 ha, sprzedaja choinki od 20zł do 200zł,.

mdw

50 Ostatnio edytowany przez rudemenes (2014-12-24 12:26:23)

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Ja się skusiłem na choinki. Co prawda nie na duże powierzchnię, ale w tym roku 500 szt, za rok kolejne 500 szt. itd. Postawiłem na jodłę kaukaską i świerka syberyjskiego. Choinki sadzi się w rozstawie ok 1-1,2 m x 1 m zatem na ha wychodzi od 8 do 10 tys sadzonek. Kupiłem sadzonki 4 letnie, które za 5 lat powinny być do sprzedaży. Za sadzonkę płaciłem ok 2 zł, więc sprzedając je nawet jak sąsiad Krzyśka po 12 zł zostaje 10 zł na sztuce. 10 zł/szt x 8000 szt = 80000zł. A jakby sprzedać je w detalu po 40 zł/szt ?? Jak to się sprawdzi, to będę powiększał tą uprawę. Na razie nasadzam pole, które jest wąskie, nijak się ma jak dopasować zwłaszcza rozsiewaczem - więc niewiele stracę w razie niewypału..
A czytaliście w Farmerze o ślimakach?? Kuszą mnie ....

51

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Ślimaki ? wolę wołowinę i wieprzowinę wink

Odp: Pomysł na biznes na wsi

nam chodzi jeszcze po głowie siew tego świerka czy jodły normalnie agregatem na polu,tylko że ziemia musi być bardzo dobrze przygotowana kwaśna odchwaszczona itd. potem 2 letnie sadzonki wykopujemy i sprzedajemy po 50 groszy.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

53 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2014-12-24 13:14:11)

Odp: Pomysł na biznes na wsi

i myszy dla węży ....
Rudemenes tak mozna zakładać to 80 tyś z tym że nie wiem co byś musiał zrobić by się wszystkie przyjeły i rosły tak by je po 5 latach wyciąć wszystkie. Przy świerku zaczniesz ciąć po 4 latach skończysz po 10 talach  A wszystkie sadzone tego samego dnia....

54

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Dlatego posadziłem tylko 500 szt. Są w ziemi już 4 miesiące i nie widać, żeby któraś się nie przyjęła - ale to zweryfikuję dopiero na wiosnę.
Poza tym choinki nie mogą być pozostawione w samopas, należy o nie dbać. Nawozić, kropić na robale, przycinać odpowiednio czubki i boczne rozgałęzienia.
W razie jak zostaną, to poźniej będę wyżej wycinał smile

55

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Oczywiście ze trzeba bać. W zaufaniu Ci powiem ( może o tym wiesz) że w przyszłym roku jesienią mozesz je walnąć rundupem po całości z góry nic im nie będzie im później tym lepiej ( w grudniu) bo wiosną dużej jest czysto

56

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Co do ślimaków to słyszałem ze to w miarę dobry interes. Stawiasz foliaka i lecisz  produkcja ślimaków smile wiem ze ktoś mówił  ze jak to zaczął wyszło na czyste koło 25 tys. A potem już się zwróciło i większy zysk dalej.

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

57

Odp: Pomysł na biznes na wsi

joker-konin napisał/a:

ja mysle o tartaku ale sam nie wiem bo trak i do tego sztapler no i bus i ten katówka do desek wanna do konserwacji i wiele innych

Kolego, jeśli mogę coś doradzić to możesz wchodzić w taki biznes ale jak masz dużo kasy do zainwestowania i spory plac na działalność. Musisz mieć także dojście do taniego drewna, bo to co się teraz wyrabiało na aukcjach systemowych w Lasach Państwowych woła o pomstę do nieba. Sam mam działalność w branży drzewnej więc nikomu przy obecnych cenach surowca bym nie polecał otwierania tartaku. A poza tym nawet więźba dachowa musi powoli już mieć certyfikat.
Pozdrawiam

58 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2015-01-10 16:39:07)

Odp: Pomysł na biznes na wsi

w tym wątku to pasuje jak ulał!! Posłuchajcie do końca..... koniecznie
http://www.youtube.com/watch?v=SmrFYM7w … p;index=24

59

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Bardzo dobry kawałek .Facet luzik.Ale tak to jest jeden goni za pieniądzem choć go ma a drugi na spoko starczy mu ile ma .Samo życie.

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

60

Odp: Pomysł na biznes na wsi

A co byście powiedzieli żeby otworzyć sklepik z ciastami?  Jak widzę dużo osób teraz kupuje ciasta a tanie to to nie jest.. Przy okazji żeby móc gdzieś postawić kolo szkoły większej i sprzedawać kanapki czy cus to młodzież bo przychodziła na przekąski i wgl. Widzę jak w Suwałkach nie dużym mieście na każdej ulicy praktycznie same "Kebab" i co raz wiecej ich jest nawet po kilka na ulicy.. A mi chodzi poo prostu o sklepik z kawiarenka razem.. i teraz jakie by kontrolę mnie ścigały gdy takie coś otworzyć?  I czy dało by było własne produkty ( mleko, jajka ) stosować do ciast ? Pewnie też kontrole czy nie zagraża zdrowiu?

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)