Temat: koniczyna czerwona

podkusiło zasiać mnie tą roślinę i mam z nią same problemy za rosła jak .... i moje pytanie czym ją pryskacie na chwasty bo w necie znalazłem kerb ale drogi jak .... stomb i na jednoliścienne targa i perenal ?

2

Odp: koniczyna czerwona

Zasiana na nasiona czy zieloną masę ?

3

Odp: koniczyna czerwona

na nasiona

4

Odp: koniczyna czerwona

Czytałem o białej że po siewie można prysnąć np Comandem stosuje się go przed wschodowo  w rzepaku. Gdzies na forum pisałem.

http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=2751&p=2

Ja w końcu odpusciłem. Mielismy bardzo mało deszczu ale powschodziła i to bardzo ładnie. Kosiłem ją z 3 razy i to bardzo nisko po samej ziemi aż kamienie fruwały po to by dać w kość chwastom   przede wszystkim rumianowi. Na koniec Roku była piękna! Dała radę chwastą zostały tylko nie liczne.
Ale to biała czerwona  to inna bajka....

5

Odp: koniczyna czerwona

dla sprostowania to była siana w jęczmieniu i zasiał się troszku za gęsto ją przydusił teraz jest niska i nie za bardzo rozkrzewiona i zaczęły chwasty ją przerastać bo ciepło najgorsza jest wiechlina roczna i mam nadzieje ją załatwić wiosną targo lub perenal o dziwo fusilada nie bierze .Na dwuliścienne to najtaniej wychodzi stomb bo kerb to masakra cenowa i już powinno być opryskane ,może macie jakieś swoje metody?

6

Odp: koniczyna czerwona

Może nie pomagam ale ciekawy jestem. Napisz coś więcej o tej uprawie. zasiałeś w jęczmnieniu ozimym? O chcesz  go zebrać czy jak?

7

Odp: koniczyna czerwona

Ja nie mam wielkiego doświadczenia bo tylko 30-40 arów co rok mam na zielonkę dla bydła. W sezonie koszona jest 5 razy. Chwasty zazwyczaj kończą się po drugim koszeniu w pierwszym sezonie. Niewiele doradzę bo u mnie koniczyna czerwona rośnie jak chwast, im częściej ją się kosi tym obfitsza, ale mam znajomka co robi na ziarno ponad 100 ha i mulczuje zanim zbyt obficie podrośnie, a drugi pokos na ziarno.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

8

Odp: koniczyna czerwona

To moja piewsza przygoda z koniczyną zasiana w jęczmnieju jarym w zeszłym roku w tym będzie zbiór i do zaorania bo drugi rok lubi wymarznąć,pokozy są dwa 1w maju 2 we wrześniu

9

Odp: koniczyna czerwona

tomek1974 napisał/a:

w tym będzie zbiór i do zaorania bo drugi rok lubi wymarznąć,

Bzdura, u mnie 3 lub 4 sezony trzymam w zależności od kondycji. 4 zazwyczaj już zaczyna się przerzedzać i chwastami dwuliściennymi przerastać ale dłużej nigdy nie trzymam. Moim zdaniem to najlepsza pasza dla opasów na uwięzi.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

10

Odp: koniczyna czerwona

a myślał ktos o koniczu perskim? jest to roslina jednoroczna, alebardzo sybko rosnie i dla byków byłaby moim zdaniem super

Rolnik z powołania:-)

11

Odp: koniczyna czerwona

Ale tylko jeden raz.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

12

Odp: koniczyna czerwona

dlaczego?

Rolnik z powołania:-)

13

Odp: koniczyna czerwona

Bo ma silne działanie wzdymające, kilka solidnych kęsów i nieszczęście gotowe.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

14

Odp: koniczyna czerwona

tego nie wiedziałem, jak jeszcze rodzice mieli krówke to dawali jej ten konicz, ale w niewielkich ilosciach, wiecej swintuchy jadły

Rolnik z powołania:-)

15

Odp: koniczyna czerwona

ile azotu dajecie na koniczynę na nasiona ?

16

Odp: koniczyna czerwona

Jak nakosisz konieczyny i zadasz bydłu to nic się nie stanie. Inna sprawa jest jak wypasają.

R E S P E C T ! ! !

<a href="http://forum.atnel.pl" >ATNEL tech-forum</a>

17

Odp: koniczyna czerwona

mam prośbę może ktoś wie jaki chwast dyskwalifikuje nasiona koniczyny gdzieś czytałem o tym i nie mogę teraz tego znaleźć.

Odp: koniczyna czerwona

Koniczyna czerwona przeciez w drugim roku nie da szans żadnym chwastom, niby na nasona dopiero drugi pokos idzie.

19

Odp: koniczyna czerwona

w jakiej cenie sprzedaliście nasiona mi dali 13,50zł za kilo ale plon słaby 3q/ha

20

Odp: koniczyna czerwona

Jaki oprysk na rumian w koniczynie bo corum nie mogę dostać