Temat: facelia

Siał ktoś tą roślinę bo muszę 1 ha czymś obsiać a zboże odpada.

2

Odp: facelia

No ja mam troche praktyki. Troszkę bo siłem to sąsiadowi i trochę sobie na poplon. Siejesz od razu pryskasz jakimś afalonem, Jak dasz pod korzeń to fajnie jak nie to i tak urośnie. No tylko zbiór.....  Jest prosty bo wpadasz kombajnem i na tym się kończy prostota zbioru, bo musisz to zrobić z rana o rosie no i odpowiednio trzeba go ustawić. Nasionka są drobne mniej wiecej jak rzepak moze mniejsze, ale około 4 razy lżejsze. Zazwyczaj po kombajnie czeka Cię jeszcze doczyszczenie na jakims petkusie...
Plon? JAk się uda 100kg - 1000kg ale nie licz na to drugie... . Cena w sprzedaży detalicznej nawet 20zł za kg. Tyle wiem. *** stanowisko poz zboża. Pieknie rosnie również bez pługa...

3

Odp: facelia

ja tez to sobie sieje i na nasiona i na poplony. z tym zbiorem to nie koniecznie, ja kosze w południe. tylko zawsze przed zbiorem dosuszam. najgorzej to doczyścic. a cena jaka podałej jest o nie realna, ja sprzedawałem po 8zł. w tym roku nie sprzedaję, bo jest niedoczyszczona. na poplony dla mnie będzie

Rolnik z powołania:-)

4

Odp: facelia

U nas czyściutka idealnie czysta zapakowana w worki 1kg rok temu wiosną była po 24 zł.
Mówiłem o detalu... w hurcie róznie bywa... koło 10zł

5

Odp: facelia

kupowałem czystą po 15zł/kg i to mi się wydaje już dobra cena dla sprzedającego wysiew 10kg /ha na poplon przy paru ha robi się  sumka

6

Odp: facelia

a u nas tną pokosówką nie widziałem nigdy żeby ktoś z pnia młócił ,ile afalonu 1L wystarczy? czytałem że można lontrelem + fusilade .robiliście jakieś wsiewki bo czytałem że mocno zarasta.

7

Odp: facelia

najgorzej na początku bo w pierwszych fazach rozwojowych rosnie powoli. zadnych wsiewek, a afalon w pelnej dawce daja, ja dopiero po tych zniwach to wyczytałem. jak będe miał za rok czysta to po 8 zł plus wysyłka pohandluje wam

Rolnik z powołania:-)

8

Odp: facelia

kilka ciekawych szczegółów http://www.ppr.pl/forum/viewtopic.php?t=1982

9

Odp: facelia

Ja siałem kilka razy. Kosiłem z pnia, czyściłem na wialni, trochę kombinacji i czyste nasiona spadały tam gdzie normalnie poślad.
Sprzedawałem pod Łodzią w Wodzieradach. Potem już tylko dla pszczół sąsiada i na poplon.
Z tym zarastaniem przez chwasty to raczej nie. Niczym jej nie pryskałem. Tylko nie pamiętam terminu zbioru.

R E S P E C T ! ! !

<a href="http://forum.atnel.pl" >ATNEL tech-forum</a>

10

Odp: facelia

ja kosze po żniwach, a na jakims forum czytałem ze na piachach kosza przed zniwami

Rolnik z powołania:-)

11

Odp: facelia

Facelia jak wzejdzie przed chwastami to je zagłusza.... termin koszenia hmmm przed po i w takcie żniw. Z tego co widziałem dochodzi razem ze zbożami jarymi

12

Odp: facelia

Dziś zakontraktowaliśmy z kuzynem 14 ha Faceli. Będę to siał pierwszy raz (pierwszy raz widziałem nasiona na oczy). Cena 10 zł brutto za kilo.

13

Odp: facelia

uuuuuu to spoko! A jakie ma wymagania glebowe?

14

Odp: facelia

gratulacje ze na tak kozystnych warunkach to zakontraktowałeś. Ja sprzedaje po 8zl/kg. w jakiej firmir to kontraktowałes?
Stachu to ma małe wymagania i to jest zaleta tej uprawy

Rolnik z powołania:-)

15

Odp: facelia

To zamówię tej faceli na poplon 6 ha od kolegi który będzie chciał mi przysłać, jak niedaleko to podjadę.

16

Odp: facelia

andol, a kiedy ty poplony siejesz? bo nie wiem czy zdąże wykosic. ale jak zdąże to 6ha x min 10kg 60kg x8zł = 480zł + wysyłka, chba ze chcesz nieczyszczona to będzie taniej

Rolnik z powołania:-)

17

Odp: facelia

Siew to pewnie koniec VIII ale jeżeli masz jeszcze na zbycie to może być i teraz, jak po 8 zł czyszczona to zgoda.

18

Odp: facelia

ja też coś zasieje smile

19

Odp: facelia

Wszyscy  sieją i ja też wyjdzie na to że cena 10 zł jest z choinki bo reszta odda po 6.....

20

Odp: facelia

androl napisał/a:

Siew to pewnie koniec VIII ale jeżeli masz jeszcze na zbycie to może być i teraz, jak po 8 zł czyszczona to zgoda.

koniec sierpnia to spokojnie zdąże wykosic. mam troche ale po pierwsze zostawiam sobie na poplony, ja sieje zaraz po zniwach, a po drugie pomimo czyszczenia nie jest idealna więc nie sprzedaje zeby nie było problemów

Rolnik z powołania:-)