201

Odp: facelia

Krzysiek napisał/a:

facelia ma 10 cm i pojawiły się pąki. To normalne? W gorczycy podobnie.

Cały dzień dzisiaj spędziłem na różnych obserwacjach, pryskając jednocześnie jęczmień na dwuliścienne. Zauważyłem, że przyroda i rośliny wiedzą co robią w odróżnieniu od pseudo rolników, którzy mają napisane programy, zakupione przeparty, i poczynione nakłady. Teraz wszyscy biegają, kupują cokolwiek aby zmienić to co spowodowała przyroda, zamiast uzbroić się w cierpliwość i zwyczajnie poczekać.
Rzepak, o którym miesiąc temu pisałem, że wygląda rekordowo, na chwilę obecną ma wysokość 1 metra, a łuszczyny zawiązuje od 70 cm i dość rzadko - przyroda.
Uprawiając rośliny pochodzące z innych stref klimatycznych trzeba z pokorą akceptować psikusy serwowane przez nasze środowisko naturalne.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

202

Odp: facelia

tomek1974 napisał/a:

u mnie późno siana i pąków nie ma ale wygląda ładnie jest nadzieja że coś urośnie i nie długo pszczółki przyjadą smile

a ja nie załatwiłem pszczół choć miejscówka fajna w promieniu 1km 2ha faceli, 1ha słonecznika, ok 1,5ha gryki, 5ha groszku, troche łubinu, las z duza iloscia akacji i lipy.
Pytanie do pszczelazy sa 2 pasieki w odległośco 1,6km od faceli pszczoły dadza rade?

Rolnik z powołania:-)

203

Odp: facelia

Dadzą.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

204 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2016-05-22 22:42:37)

Odp: facelia

To zależy podobno powinno być 5 rodzin na 1 ha faceli. Ja tak czytałem...

Ja się zastanawiam czy moją pryskać na chwasty przy tej suszy.  Jedną muszę koniecznie na  owsik drugą na samosiewy żyta i dwuliścienne galera powinna to ogarnąć trochę się cykam przy tej suszy..

205 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2016-06-02 22:02:56)

Odp: facelia

Byłem z odżywką na faceli 20+20+20 + mikro 2kg/ha + 5kg siarczanu + jakieś tam aminokwasy 1l
Ale mniejsza o to.
Nie całe 2 tygodnie temu pryskałem na owsik w facelli. Długo zwlekałem bo sucho jak diabli ale w końcu się odważyłem. późnym wieczorem pojechałem.
Dziś zajeżdżam rozkładam się i jadę  owsik się zwija fajnie. Dojeżdżam do końca na którym rośnie drzewo w moi polu i muszę je omijać. I aż się zatrzymałem. Normalnie widać dokąd doleciała ciecz a gdzie nie, gdzie ruszałem gdzie się zatrzymałem gdzie lancą zabujało. Facelia pryśnięta panterą jest o połowę mniejsza! Szok! Wygląda zdrowo jak na tą suszę
Pantery było 0,7l/ha
Drapię się po głowie czy mogłem mieć jakąś resztkę w zbiorniku czegoś innego.
Jeżeli już to był to helmtribi ale to w śladowych ilościach a ten nawet w dawce 20g bardzo mocno ją dusi ale nie zabija.

206

Odp: facelia

na razie wszystko dobrze facelia kwitnie pszczoły latają czasem popada smile

207

Odp: facelia

Dziś dokładnie się przyjrzałem.  Pozostałości Helmtribi + pantera i taki efekt. Jakoś gównianie się rozpuszczał i pewnie zostało coś na filtrach a nie płukałem. Ale wygląda ok tylko że o połowę mniejsza.

208 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2016-06-07 14:57:32)

Odp: facelia

Na jakich sitach kosicie facelię?
MI chodzi po głowie w tym roku by kosić na zwykłych by złapać wszystko z syfem a zainwestować w czyszczalnię i na podwórku czyścić na cacy.
Ktoś mi zmierzy jaki wymiar ma sito rzepakowe oczko 4mm a odstępy pomiedzy oczkami?
http://metale-online.pl/?6,blacha-perfo … 2000-rv4-7 takie coś?

209

Odp: facelia

wychodzi 3mm według zdjęcia, ale mam u siebie kawałek takiej blachy z oczkami 4mm to mogę zmierzyć.

210

Odp: facelia

sprzedałem sito rzepakowe od bizona gościowi co młóci facelię mówił że jest lepiej ale i tak syf leci

211

Odp: facelia

ja kosze na rzepakowym, ale doczyszczam na wialce

Rolnik z powołania:-)

212

Odp: facelia

kiedy cięcie bo już dochodzi ?

213

Odp: facelia

Moja najwcześniej siana w 100% zielona. NAsiona są wielkie i zielone...

214

Odp: facelia

moja kwitnie intensywnie

Rolnik z powołania:-)

215

Odp: facelia

to 2 tygodnie trzeba poczekać ,pszczelarz mówi że miodu full

216

Odp: facelia

mi obiecał słoik miodu, ale zobaczymy czy da

Rolnik z powołania:-)

217

Odp: facelia

sknera smile

218

Odp: facelia

ma 5 czy 7 uli koło domu, nie wywoził mi na plantacje wiec nie musi nic dawać

Rolnik z powołania:-)

219

Odp: facelia

Ale na dobrą sprawę nie spotkałem jeszcze rolnika który by przyszedł do pszczelarza, po żniwach z butelczyną i podziękował, że dzięki jego pszczołom plon był o 20-30-40 % większy, a na koniec kwitnienia rolnik zdesykował rośliny razem z pszczołami które je oblatywały i wypadałoby jakoś się zrewanżować...

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

220

Odp: facelia

30 zł/0,9 l słoik to taniej niż wódka, u nas jeden na miesiąc to za mało wink