101

Odp: facelia

a to pole masz już dłuższy czas czy tak je masz z doskoku? Jedno pole co mamy kilka lat to wnet co roku dostaje wapno a i tak są miejsca gdzie go tam brakuje

E 516 na części
Telefon 695 076 269

102

Odp: facelia

wziłałem ugór i tak w pierwszym roku posiałem owies był ok, w drugim łubin wyjatkowo ładny później wapno i pszenica. pszenica słaba, pomyslalem że wapno sie nie rozłozyło ale facelia poradzi sobie a tu zonk na jeszcze wiekszej powierzchni niz pszenica facelia jest słabiutka

Rolnik z powołania:-)

103 Ostatnio edytowany przez mw_marcin (2015-05-12 21:24:16)

Odp: facelia

Czasem jedno wapnowanie na uregulowanie ph nie wystarcza. Owies se poradził, łubin też, ale pszenica już pokazała, że  coś jest nie tak. U mnie też w miejscu najbardziej piaszczystym jest lipa.  Dziś prysnąłem fusilade i faworytem. (zobaczę czy to przeżyje ). A potem azot i modus.

104

Odp: facelia

u nas facelie ładne.

105

Odp: facelia

mw_marcin napisał/a:

Czasem jedno wapnowanie na uregulowanie ph nie wystarcza. Owies se poradził, łubin też, ale pszenica już pokazała, że  coś jest nie tak. U mnie też w miejscu najbardziej piaszczystym jest lipa.  Dziś prysnąłem fusilade i faworytem. (zobaczę czy to przeżyje ). A potem azot i modus.

tylko na tym polu jest 3,4 kl a facelia radzis obie z niskim ph

Rolnik z powołania:-)

106

Odp: facelia

a ja czytałem że chcąc zbierać więcej niż się zasiało trzeba mieć ph....

107

Odp: facelia

czyli mamy podejrzenie o ph. wiec na jesień wapno i na wiosne gryka,a po niej moze 2 podejscie pszenicy

Rolnik z powołania:-)

108

Odp: facelia

Wczoraj dałem na facelie po 100 kg saletry. Myślałem aby dziś prysnąć modusem, tylko czy nie za szybko i ile go dać ?

109 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2015-05-16 09:39:38)

Odp: facelia

modusem?
na chwasta mam galere ale kiedy pryskać? jak duża powinna być facelia ?

110

Odp: facelia

Facet, który kontraktowal mówił, ze po modusie jest sztywniejsz nie wylega tak i są mniejsze straty. A oprysk to jak ma ze 4 liscie. Tylko patrz jak chwasty.

111

Odp: facelia

Szukałem i gość na ppr pisał że pryska galerą jak ma 10 cm - napisał jak jest mocna.....
A tego modusa to ile?

112

Odp: facelia

Właśnie nie wiem. Myślę dać ze 3 setki. Ale byłem dziś na faceli i miejscami jakby oprysk na chwasty ją trochę przydusił.  Jutro  zapowiadają opady to zobaczę co będzie po deszczu. jak będzie to wyglądało.

113

Odp: facelia

Facelia z wczoraj
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/b9ab9476b9bc.jpg

Na 3 ha pracuje 6 uli.

114 Ostatnio edytowany przez farmer1 (2015-06-01 22:48:19)

Odp: facelia

U mnie susza i nie wiem kiedy zakwitnie w piątek zlikwidowałem 1 ha i zasiałem łubin coś czuje że w tym roku kiepsko będzie z facelią przynajmniej u mnie:hmmm:

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

115

Odp: facelia

A jak myślisz uda się łubin?  Ja trochę żałuję, że swojego nie przesiałem. Ciekawy jestem plonów.

116

Odp: facelia

Lubin na początku czerwca? Na zieloną masę chyba bo na ziarno to kiepsko widzę...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

117

Odp: facelia

najpierw była za mała potem sucho i nie było warunków a teraz zaczyna kwitnąć......  a chwasty rosną mam galerę i targę i co  teraz????

118

Odp: facelia

Mamy taki pomysł aby po jęczmieniu spróbować facelii na ziarno, Jak myślicie jest szansa ??

119

Odp: facelia

Może się udać nic nie tracisz a zyskujesz dodatkową masę....
Z gryką ktoś próbował i się udało...

120

Odp: facelia

Swoją siałem 9 IV i wciąż kwitnie, gdy będziesz miał sprzyjającą pogodę to na początku X może będziesz mógł desykować i uda Ci się zebrać, w końcu mieszkasz na DŚ.