1

Temat: Izby Rolnicze Opinie

Panowie jak w waszym rejonie działają Izby Rolnicze ?? ja może opowiem o swoich przedstawicielach gminnych powiatowych i Wojewódzkich . no szału nie ma jeżdze często na spotkania organizowane od lat i mam coraz gorsze zdanie o tych działaczach  są głównie po to żeby załatwić swoje problemy a potem jak się uda .ogólnie karierowicze sponsorowani przez skarb panstwa z minimalnym poparciem rolników co widać przy wyborach ,rece opadły jak w konflikcie rolników z mojego regionu walczą z ANR .która blokuje sprzedaż ziemi pod bardzo nie sprecyzowane plany kopalni węgla brunatnego która może powstać  na dwóch dużych gminach .????? za 30 lat .i tu władze wojewódzkie izb rolniczych się zlały bo interes skarbu państwa jest na pierwszym miejscu a chłopy niech się o swoje sami drapią. jak to w waszym rejonie wygląda.???

Leszek   dla kolegów'

2

Odp: Izby Rolnicze Opinie

Sarast jak działają Izby rolnicze to zależy kogo rolnicy wybierają na delegata? ,Ja osobiście jestem delegatem Izb powiatu Pabianickiego i myślę że w tej kadencji zrobiłem sporo dla naszych rolników np obniżenie podatku gruntowego który miał wzrosnąć o prawie 100% ,walczę o ochronę gruntów dobrej klasy aby cwaniaki z miasta nie przekształcili ich na budowlane i wiele innych rzeczy. Tak więc zależy od człowieka czy będąc tym delegatem ma jakiekolwiek chęci pomóc rolnikom ,jeżeli u was delegaci się nie sprawdzają to przy wyborach trzeba postawić na innych i przede wszystkim   pójść do wyborów .

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

3

Odp: Izby Rolnicze Opinie

co ty masz za moc zeby obniazac podatki??ZADNĄ!
IR juz dawno powinny byc zlikwidowane sztuczny twór stworzony z mysla o własnych interesach i kolegów

4

Odp: Izby Rolnicze Opinie

izby... to tylko jakis wyjazd na targi lub głupkowate szkolenie zorganizuja nic nie działaja zeby rolnikom było lepiej. tak wyglada u mnie

Rolnik z powołania:-)

5 Ostatnio edytowany przez farmer1 (2015-01-19 17:25:09)

Odp: Izby Rolnicze Opinie

jack napisał/a:

co ty masz za moc zeby obniazac podatki??ZADNĄ!
IR juz dawno powinny byc zlikwidowane sztuczny twór stworzony z mysla o własnych interesach i kolegów

widzę że w tym kierunku żadną to masz WIEDZĘ ,istnieje coś takiego jak obniżenie gusowskiej  ceny skupu żyta od której oblicza się podatek gruntowy można to zrobić w każdej gminie . Tylko w porę się trzeba odezwać bo inaczej dana gmina nalicza podatek od najwyższej ceny gusowskiej np u nas cena gusowska żyta ustalona była na 75zł q a z radnymi gminy dogadałem się na 40zł q to wychodzi zamiast 185zł za 1ha płacimy 105zł jeżeli dla ciebie to żadna różnica to trudno kto bogatemu zabroni płacić większe podatki

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

6

Odp: Izby Rolnicze Opinie

U nas ziemia jest zwolniona z podatków! Chętnie się zamienie!!!!

7

Odp: Izby Rolnicze Opinie

o wysokości opłat w gminie decyduje RADA a nakaz płatniczy wystawia burmistrz tzn organ wykonawzy nie izby rolnicze i to chyba tobie trochę brakuje wiedzy

8

Odp: Izby Rolnicze Opinie

jack napisał/a:

o wysokości opłat w gminie decyduje RADA a nakaz płatniczy wystawia burmistrz tzn organ wykonawzy nie izby rolnicze i to chyba tobie trochę brakuje wiedzy

tak zgadzam się z tobą ale jak do rady nie wpłynie wniosek lub ktoś nad tym nie będzie chodził to rada sama z siebie tego nie zmieni a wiem bo jestem na każdej sesji rady bo oprócz delegata izb jestem sołtysem

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

9

Odp: Izby Rolnicze Opinie

w takim razie wybieracie kiepskich radnych.u nas zawsze przew. komisji rolnictwa przedkładają opinie o cenie i wtedy dopiero jest głosowanie

10

Odp: Izby Rolnicze Opinie

Koledzy nie mam zamiaru się z nikim kłócić po prostu lubię pomagać ludziom a szczególnie kiedy mam jakieś możliwości i na pewno robię to bezinteresownie a ludzie i tak ci powiedzą ileż to zarobiłeś na byciem sołtysem czy delegatem ,ale jak trzeba odezwać się w urzędach w obronie rolników to nikogo nie ma wszyscy głowy w piasek przynajmniej jest tak w mojej gminie .Zobaczcie Górników zebrali się wszyscy i wywalczyli co chcieli a my rolnicy jak byśmy zebrali się wszyscy i zablokowali cały kraj to też by się z nami liczyli a tak robią co chcą

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

11

Odp: Izby Rolnicze Opinie

zablokowali i co dalej?nie sprzedasz świń?mleka?

12

Odp: Izby Rolnicze Opinie

nie można tak podchodzić do sprawy bo świń,mleka czy zboża nie sprzedamy to nie będziemy walczyć o swoje .Zobaczcie co dzieje się teraz wszystko w cenach poniżej opłacalności i nie uwierzę że w Niemczech są tańsze półtusze jak u nas co na powietrze je karmią po prostu przysyłają nam stare mięso sobie świeże pakują a nasi kupią okraszą naszą wieprzowiną i my to wcinamy ,tak samo jest np. z biomasą dzisiaj dowiedziałem się są że kolega startował do przetargu na wycinkę i sprzedasz wierzby i przegrał bo konkurencja tak zaniżyła cenę że nie opłaca się sprzętu odpalić a konkurencji chodziło tylko aby mieć kwit że mają wierzbę z np.50ha a nie jest powiedziane ile tej wierzby będzie z 1ha czy 5,10,100,ton więc ściągają np. z ukrajny a kwity maja że to nasza Polska wierzba .Podejrzewam że tak jest ze wszystkim chyba że się mylę

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

13

Odp: Izby Rolnicze Opinie

Kolego farmer1 nie bierz  tego do siebie .jesteś O,K, ale mam inne zdanie dotyczące Izb Rolniczych  które jako obrońcy spraw rolniczych się nie sprawdziły .byłem na spotkaniu organizowanym przez lubuską izbę rolniczą z ministrem Sawickim w sprawach nieprawidłowości pracy ANR , i innych , kolego to była żenada  boją sie własnego cienia żeby się tylko nie narazić ,ale wyjazdy integracyjne po całym swiecie to ich domena . wierz mi niema czego bronić .żeby cię nie urazić prosze nie bierz tego do siebie ale pieniądze wydane na izby rolnicze to utopione w błocie ,nepotyzm i cwaniactwo , a i 3% rolników bierze udziął w wyborach , izb , i jacy to przedstawiciele .

Leszek   dla kolegów'

14

Odp: Izby Rolnicze Opinie

jestem podobnego zdania co sarast, w wsiekszosci  sa tam ludzie dla własnego interesu

mdw

15

Odp: Izby Rolnicze Opinie

polaczki to takie cwane bestie że sprzedadzą samego siebie a później lament ''jak tu żyć''

16 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2015-01-19 23:02:50)

Odp: Izby Rolnicze Opinie

jak bym mógł to dał bym ci teraz minusa...ale nie dam bo nie moge , za grosz patriotyzmu

mdw

Odp: Izby Rolnicze Opinie

Tomek masz racje,polska praktycznie została sprzedana np. dlaczego w Polsce niema polskich banków, bo zostały sprzedane, a kraj bez swojego banku to nie kraj,więc "JAK TU ŻYĆ"?

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

18

Odp: Izby Rolnicze Opinie

yokoslaw czemu bierzesz wszystko tak poważnie ? nie zmienię zdania o nas bo widzę co się dzieje 90% cwaniaków co jak by mogli to matke by sprzedali a 10 % uczciwa i mają honor że jak im pomożesz to nie wbiją ci nóż w plecy.

19

Odp: Izby Rolnicze Opinie

Nie czarujmy się żydzi żądzą.

Transport lawetom do 10 ton 696364854 24 h

20

Odp: Izby Rolnicze Opinie

Byłem jedną kadencję w izbach, na następną kadencje nie startowałem. Jako rolnicy coś tam zawsze postulowaliśmy. Natomiast pracownicy etatowi, to tak jak pisze Sarast. Ogólnie to izby mają tyle do powiedzenia co w większości parafii rady. Towarzystwo wzajemnej adoracji.