Temat: Najlepszy poplon ozimy

Szukam czytam i na stronie utu znalazłem informacje że bardzo dobrym poplonem jest rzodkiew biała, z tego co czytam to jest to co innego niż rzodkiew oleista. O poplonach tylko tej rzodkiwi znalazłem informacje w sieci.
Wiecie coś o niej? Bo ta co idzie do ogródka ma strasznie drogie nasiona.....

2

Odp: Najlepszy poplon ozimy

jak masz rzepak, to odpada.

3

Odp: Najlepszy poplon ozimy

Wiem o tym ale rzepaku nie mam.  Tylko skąd nasiona ?

4

Odp: Najlepszy poplon ozimy

to siej rzepak, nasiona tanie i dostępne. Jeśli ma zginąć od mrozu to jary.

5 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2015-06-08 21:58:58)

Odp: Najlepszy poplon ozimy

http://wydawnictwo.up.lublin.pl/acta/ho … ltus/2002/

6

Odp: Najlepszy poplon ozimy

link nie działa

Rolnik z powołania:-)

7 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2015-06-08 22:15:46)

Odp: Najlepszy poplon ozimy

Dziwna ta strona...... zrobiłem tak że link działa  ale trzeba potem wybrać  05 pdf
ten plik te z ciekawy acta_hort_1(2)_art_03.pdf

Generalnie warto poskakać po katalogach ciekawe rzeczy są  niektóe bardzo ciekawe...

8

Odp: Najlepszy poplon ozimy

panowie co na poplon po jęczmieniu ozimym polecacie?.Gorczyca i tym podobne odpadają z facelia tez jest różnie a chce zasiać na zimie wiec powinno szybko rosnąć.Może ma ktos nasiona seradeli łubinu gorzkiego??

9

Odp: Najlepszy poplon ozimy

moze słonecznik?

Rolnik z powołania:-)

10

Odp: Najlepszy poplon ozimy

a grykę ktos siał kiedyś?

11

Odp: Najlepszy poplon ozimy

Z tych najbardziej powszechnych to facelia. Po jęczmieniu wszystko ci urośnie jak las byle woda była. 3 miesiące wegetacji na bank....

12

Odp: Najlepszy poplon ozimy

wyka siewna + łubin (niekoniecznie gorzki).

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

13

Odp: Najlepszy poplon ozimy

jack napisał/a:

a grykę ktos siał kiedyś?

gryka jest ok ale byle mały przymrozek ja zetnie wiec do pozostawienia do jesieni odpada

Rolnik z powołania:-)

14

Odp: Najlepszy poplon ozimy

facelia wytrzyma do -5

15

Odp: Najlepszy poplon ozimy

tak sobie mysle w tym roku qq spróbowadz i najesieni bykom orkanem ciac na zielono,co myślicie?

16

Odp: Najlepszy poplon ozimy

Był tutaj poruszony temat rzodkwi oleistej. Siał ktoś na nasiona? Ogólnie jakby się udała to całkiem przyzwoite pieniążki. W przyszłym roku nie będę miał już gdzie, chyba że coś po zimie wypadnie. Mam chęć zasiać to zbyt myślę, że w detalu sprzedałby, a i handlarzy jest trochę. Tylko mało kto zajmuje się tym a u mnie tylko na poplony widziałem jak siali. Dlatego nie ma się kogo wypytać.

17

Odp: Najlepszy poplon ozimy

jeśli masz rzepak, to rzodkiew sobie odpuść.

18

Odp: Najlepszy poplon ozimy

Mam rzepak z tym, że doszło mi pola i w zamian za rzepak chciałbym spróbować, na niedużym areale. Niektórzy w poszukiwaniu jakiejś alternatywy posiali ostropest. Ja tego nie chcę, bo ludzie płakali jak musieli plewić buraki z ostropestu.
Dodatkowo, poniekąd pod buraki jest zalecana jako poplon, to nie musiałbym nasion kupować.

19

Odp: Najlepszy poplon ozimy

nie rozumiem ten poplon ma wymarznąć? ma zjeść bydło czy ma to być coś ozimego do ścięcia lub spasania na wiosnę?
najszybciej rośnie gorczyca i facelia, obie rośliny szybko robią się badylaste i bydło za bardzo tego nie chce.
Na wypas jesienny posiałem jęczmień z facelią i rzepakiem ozimym. facelia przepadła został jęczmień i rzepak. Jęczmień się nawet wykłosił, w tym fatalnym roku bydło miało z tego pociechę.

A jak ozimy a chcesz zrobić oszczędnie to tylko żyto, jak masz więcej monety dodaj wykę ozimą. kiszonka będzie bogatsza.

jak poplon pod agencję to szczypta jęczmienia rozsiewaczem, później brona i z bańki.


Czy żyto które jesienią zjadły krowy odbije na wiosnę i da plon?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

20

Odp: Najlepszy poplon ozimy

Ja chcę tylko na masę dla ziemi.... Myślę o siewie buraków w mulcz, bo myślę,że ziemi to potrzebne. Żadnych ogonów nie mam i pomysłu w ogóle nie kieruję w stronę spasania tego. Chcę rośliny głęboko korzeniące się. A jeśli chodzi o uprawę tej rzodkwi to być może będzie tak, że posieję nawet nieco więcej, na wiosnę i będę mógł się podzielić wiadomościami.