41

Odp: kosiarka

Z tymi parzystymi dyskami to może nie tyle bardziej niezawodne choć może i też ale również jak dyski się wytrą z jednej strony to można je wtedy pozamieniać z sąsiednim dyskiem i będzie się wycierać z drugiej strony. W naszej pronarce już się dziury wytarły od trawy a że ma 5 dysków to jednego trzeba będzie kupić nowego

E 516 na części
Telefon 695 076 269

42

Odp: kosiarka

Koseś a ten link co wysłałeś? http://olx.pl/oferta/kosiarka-dyskowa-C … 064655f76c

43 Ostatnio edytowany przez maniek516b (2016-01-29 16:43:23)

Odp: kosiarka

Marcino napisał/a:

a ta Kellfri to takie badziebie  bo sie zastanawiam nad nią???

Jak ją kupiłem (w tamtym roku pod koniec sezonu) skosiłem nią około 8 ha tylko i niestety pozostawało wiele do gadania.... Otóż pomiędzy dyskami zostawia pasek "kozę" trawy nie koszonej, a druga sprawa to to że trawę "pyli" i czasami owija na dyskach. Nie wiem czym to mogło być spowodowane, dodam że kosiarka była różnie różniście ustawiana i to nic nie pomagało. Zadzwoniłem do serwisu kellfri Kutno, za co muszę chłopaków pochwalić, bo na trzeci dzień kosiarka była rozkręcona do najmniejszej śrubki, zmieniali mi wszystkie łożyska, nożyki, parę kół zębatych, dyski, cała była od nowa wyczyszczona i od nowa złożona, (wszystko na ich koszt). Od momentu złożenia nie próbowałem jej na łące tak, że nie wiem jak teraz będzie się sprawować.      Z firmy Kellfri posiadam już 3 maszyny, a 2 lada dzień mają do mnie przyjechać. Na tą chwilę zawiodłem się tylko na kosiarce dyskowej z ich firmy. Reszta ich maszyn chodzi miód malina smile

Odp: kosiarka

Ja na razie koszę samaszem bebnowym 2,1. Miałem też samasza 1,65 i bezobsługowa przez 10 lat. Rocznie rąbała ponad 100ha aż się talerze ślizgowe zrobiły cienkie jak żyletki. Chciałem zmieniać ale jak kupowałem farmtraca to dostałem po negocjacjach 2,1 samasza za 10zł:) Jak 80 konny ciągnik śmiga z bebnówką 2,1 na wałku eco to jaką dyskówke wypadałoby zapiąć?

45

Odp: kosiarka

Stachu  to stary model , brak pełnej osłony (plandeki) no i nie widzę żadnego systemu odciążania sprężynami ........ to to co się z fotek w oczy rzuca .......

46

Odp: kosiarka

Koseś tak się spytam lepsza będzie KUHN GMD na centralnym zawieszeniu czy Pottinger też na centralnym zawieszeniu? oczywiście chodzi tu o sprzęt używany tak do 10 tyś. i taki większy do forsza...

47

Odp: kosiarka

Kuhn ma chyba hydrauliczne odciążenie tak?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

48

Odp: kosiarka

W sumie ciężko powiedzieć ale miałem chęć kupić kuhn ale jak zobaczyłem ją na żywo to to miałem obawy że 912 zostanie z nią obalony na bok bo tak masywna była .Deutz 3,2m co mam obecnie potrafi przy ostrym skręcie poderwać lewe koło do góry a moja wygladała na połowę tego kuhna .

49

Odp: kosiarka

A w moim regionie wszyscy mówią, że dyskowe nie nadają się na nierówne łąki i w okolicy same rotacyjne. To prawda czy mit? Mi dziki czasem tylko orają część łąki i mam ochotę zaryzykować dyskową.

50 Ostatnio edytowany przez boberek666 (2016-01-30 19:55:21)

Odp: kosiarka

tak zabezpieczenie ma hydrauliczne  kuhn... chodzi mi szczególnie o centralne zawieszenie bo większość łąk do koszenia to położonych jest na obszarze natura 2000 i równe one nie są sad a tak jeszcze na marginesie były deutz fahr na centralnym zawieszeniu ?

51

Odp: kosiarka

Nierówne łąki... Kwestia może nie typu kosiarki tylko bardziej jej szerokości. Jak będzie 1,5 metra to na pewno dopasuje się lepiej niż taka ponad 3 metry...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

52

Odp: kosiarka

Kupiłem niedawno łąkę nad rzeką co jest tak nierówna że z jumza można wypaść ale jakoś nie widzę aby było źle wykoszone ,wiadomo że jak napisał Laszek wąska jest lepsza ale jak przekonam radę nadzorczą to kupię krone 6m ciąganą .
Boberek deutz to to samo co vikon jednak nie wiem czy były centralnie zawieszone , w sumie to nie kosiłem z centralnym ale z bocznym też ładnie kosi .

53

Odp: kosiarka

właśnie mam już dość koszenia ok 30 ha łąk zestawem T25a + famaol z105/1... szerokość koszenia i wydajność powala big_smile widziałem jak kolega kosił nierówne łąki samaszem 2,4m i nie za bardzo może to kwestia ustawienia....  ogólnie czytałem że centralne zawieszenie jest do ekstremalnych warunków.... a jaką koseś osiągasz wydajność deutz-em ?

54

Odp: kosiarka

Na torfach to 2ha z kawałkiem na godzinę ale polne to pewne 3ha/h wydajności praktycznej a nie teoretycznej  Mi się taka podoba http://olx.pl/oferta/kosiarka-dyskowa-k … 8fc0f6583e   podpiął bym ją do jcb ,wałek na 1000obr i 6ha w godzinę by znikało wink

55

Odp: kosiarka

No to jo! I tak to jest szukać czegoś na czym się nie znam!

56

Odp: kosiarka

koseś o takim sprzęcie to ja tylko mogę pomarzyć sad  kawałki mam od 0,30 ha do 3 ha i manewrowanie takim sprzętem + zt 323a = ciężka sprawa... myślę nad czymś zawieszanym wpadło mi w oko http://olx.pl/oferta/kuhn-gmd-702-CID75 … 49b7174fb1 lub http://olx.pl/oferta/koiarka-kuhn-gmd-7 … de30843ac1 nawet fortschritt podpięty może to kogoś z forum ?

57

Odp: kosiarka

Nie wiem czemu ale dziwnie z tym centralnym zawieszeniem ,może to i dobre . Stachu nie przesadzaj nikt nie jest alfą i omegą , zdjęcia to jedno a na żywo co innego . Kupując używaną kosiarkę to koniecznie trzeba ją sprawdzić najlepiej na łące a jeśli to nie możliwe to przynajmniej włączyć ją na max obrotach przez choć 10min i sprawdzić czy dolna listwa oraz przekładnia kątowa nie grzeją się nadmiernie bo ciepłe muszą być , oraz przytrzymać pierwszy dysk i pokręcić ostatnim i jeśli obróci się o 1/4 obrotu  to lepiej szukać innego egzemplarza .

58

Odp: kosiarka

Koseś a skoro masz tylną 3,2 metra to nie chciał byś dołożyć na przód coś też koło 3 metrów? Zestaw na pewno zwrotniejszy i w razie awarii jednej z nich to i tak druga Ci zostaje

E 516 na części
Telefon 695 076 269

59

Odp: kosiarka

Szyby są strasznie drogi do jcb a taka z tyłu to już nie jest groźna ,nie wiem czemu ale lubię ciągane albo półzawieszane maszyny .

60

Odp: kosiarka

Ja też jestem jakoś przekonany do ciąganych jakoś wolę nie obciążać tych ciągników wink Do jcb to trzeba siatkę z folią grubą zamontowac do okoła żeby nie wybiło szyby big_smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)