Temat: E524

Mam problem z listwami w podajniku cały czas mi je gnie mam nowy łańcuch.Ktoś wie jaka może być przyczyna

GG 9784904
sklep@fortschritt.com.pl 0748506822
www.fortschritt.com.pl

2

Odp: E524

Ja w swoim 512 tez miałem ten sam problem. Co kilka dni i łańcuch do naprawy. Z dwa swzony temu założylem stary (po pegerowski smile) z bizona i nie było żadnej przygody. w tym roku zmienie łańcuchy a listwy zostawie bizonowskie. nie wiem jak u ciebie on wygląda ale wczoraj widziałem w 516 iwydaje sie on bardzo solidny. A gięte listwy to tez może byc problem nierównomiernego podawania materiału.

3

Odp: E524

Byłem świadkiem solidnego pogięcia listew ale w internationalu.
Jak sie okazało za małę obroty bębna były przyczyną. Przenośnik zaczoł przerzucać na drugą strone, przeskoczył na ogniwkach.....i kupa roboty.

4

Odp: E524

czy ktos moze mi powiedziec jak ustawic wiatr w kombajnie fortschritt E524

5

Odp: E524

ja terz mam problem ze swoim 524 pękła mi mocowanie truj kotne od 524 od podsiewacza pod spodem zdjęcie to pospawałem no i pękło drugi raz i przy okazji wyrwało kawałek sztywnego sita łezkowate otwory no i samo sito wypadło z mocowań co zrobić morze ktoś ma tanie sztywne sito na sprzedaż rozmiar 119 na 126
no i na dodatek poszło mi sprzegiełko przy skrzyni taki gumowy kapturek ale co załorze ten nowy i czce napompować go nogą to nic wylewa sie płyn przepuszcza go co wy na to co moge robić żle

6

Odp: E524

<a href='http://zapodaj.net/6cf92745093c.jpg.html'>http://zapodaj.net/6cf92745093c.jpg.html</a>
a to zdjecie

7

Odp: E524

http://zapodaj.net/6cf92745093c.jpg.html albo tak

8

Odp: E524

a nie przyspawałeś tego za nisko bo wydawać by się mogło że było wyżej

9

Odp: E524

to jest rozwalone dopiero bede to spawał jeszcze raz

10

Odp: E524

no i jak myslicie

11

Odp: E524

pantera ty masz 527 nic ci sie nie kojarzy nie masz coś podobnego w 527

12

Odp: E524

koledzy a jak ustawić 524 do koszenia jęczmienia ozimego jakie obroty wialni i jak sita ustawić żeby nie gubił ziarna

13

Odp: E524

zależy jak gruby jak ciężki i niema hwastu to troszke mniej otwórz sita jak do zyta a wiatr zakładam ze czyste to niezamocny bo ci wywieje zresztą wjedz na pole przejedz z 20 metrów i wiesz czy ci wyżuca co i jak to trudne tak ustalić bo co pole to inaczej zależy jakie zboże

14

Odp: E524

ja na jeczmien daje troche wieksze obroty mlucarni zeby oscie wytlukly sita nie za mocno otwarte bo to nie jest owies w zeszlym roku za duzy wiatr mialem i jak ustawialem to jechalem z jakies 30m o pozniej tylko ntaki pas urusl zielony ale zmiejszylem i bylo ok

Fortschritt zt 423 a razy 2

15

Odp: E524

Koledzy doradźcie proszę w jaki sposób wyjąć klepisko z 524?
czy trzeba zdjąć koła pasowe od wariatora jazdy te z prawej strony aby wyciągnąć do zewnątrz ten sworzeń tylny czy w inny sposób można to zrobić? Trzy sworznie bez problemu wyszły a tego niema szans bo opiera się o wewnętrzne koło wariatora.

16

Odp: E524

Witamy na forum, niestety trzeba zdjąć wariator inaczej sworzeń nie wyjdzie.

17

Odp: E524

czy koła pasowe zejdą po odkręceniu tych wszystkich śrub czy jakieś kombinacje tam będą?

18

Odp: E524

Odkręcasz środkową śrubę i wszystko schodzi

19

Odp: E524

A nie da się do środka wcisnąć sworzeń ???  bo mi się wydaje że właśnie do środka wciskałem tyle że trzeba go ustawić w odpowiednie położenie

20 Ostatnio edytowany przez sławek77 (2016-06-14 19:43:34)

Odp: E524

A nawet nie próbowałem, wygodniej mi było zdjąć wariator i mieć lepszy dostęp do ponownej regulacji