21

Odp: E524

do środka sworzeń nie wejdzie bo ma szerszy łeb.
samo zdjęcie wariatora okazało się proste, faktycznie wystarczyło odkręcić środkową nakrętkę, odsunąć koła i sworzeń wyszedł.
dziękuję za podpowiedź.

22

Odp: E524

zawsze sie człowiek czegoś dowie

23

Odp: E524

Panowie mam problem z moim fortschritt mdw 524. Nie mogę ściągnąć z wału odrzutnika (prawa strona) tego szerokiego koła pasowego, nakretke i śruby odkrecilem. Bilem dużym młotem i przecinak i nic nawet nie drgnie. Może ktoś to już sciagal i wie jak to zbić?

24

Odp: E524

Już sciaglem, to bardzo proste trzeba połówkę tarczy ściągnąć z tym kołem pasowym i od tyłu śrubki odkręcić. Tylko teraz problem z tuleja, chyba będę ciał wzdłuż.

25

Odp: E524

Palnik i podgrzać?

26

Odp: E524

Ściągacz dorobiłem mocny,  ruszyło moze z 2 mm i koniec.
Spróbuję podgrzać ale to tylko kawałek bo druga połówka tarczy jest.

27

Odp: E524

Koledzy może pomożecie jak kosze zboże to bardzo na młocarni słychać jak schodzi z obrotów co może być za przyczyna takich objawów i jakie musi mieć obroty na młocarni mam około 900-1000

28

Odp: E524

witam, mam  pytanie do posiadaczy e524, mam problem a mianowicie jak w zbożu jest troche zielonego i zboże jest niskie(głównie w owsie) to kombajn w podajniku pochyłym zaczyna obracać masą i nie da sie ciąć (bizon na tym samym zbożu chodzi bez problemu) czy ten model tak ma??? ewentualnie co może być przyczyną bo wszystko sie wydaje być dobrze?

29

Odp: E524

A jak masz listwy do łańcucha przykrecone? Najpierw bierze ta strona ze ząbkami czy gładka strona? U mnie w claasie też na diabła nie chciał wciągać, masa cały czas się kręciła po gardzieli w te i z powrotem. U mnie po prostu wszystko musiało się wytrzeć z rdzy

E 516 na części
Telefon 695 076 269

30

Odp: E524

najpierw  bierze strona z ząbkami. u mnie przez cały sezon tak sie działo

Odp: E524

Mam ten sam problem u siebie w 524, mieli w gardzieli a mlocarnia nie wciąga aż zrobi kupke i to łyknie aż mlocarnia zwalnia. Jakieś sugestie?

32

Odp: E524

W 514 mi tak robi w wilgotnym jęczmieniu, jak słoma mokra

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

33

Odp: E524

Już o tym pisałem, kolega zamontował w gardzieli bizona rolkę dociskającą taśmę. Dzięki temu ładnie równo podaje na młocarnię.

34

Odp: E524

Tadek diagnoza jednoznaczna trudna ale  nie do stwierdzenia
miałem taki przypadek po  groszku  ,,, kupa ziemi itp w łapaczu kamieni  do tego zbyt mała szczelina wejściowa na bęben i  wracało , wybrałem tą ziemię  i lekko klepisko dosłownie w dół z przodu  i problem znikł

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

35

Odp: E524

odkamieniacz czyszczony, szczelina na klepisku zwiekszana a problem w dalszym ciągu jest

36

Odp: E524

Nie dociska listew. Przerabiane w lexionie. Założone sprężyny i po problemie

37

Odp: E524

U mnie też tak kiedyś się działo na malutkim zbożu, mielilo w podajniku pochylym aż w końcu lyklo aż bęben stukal. Wystarczyło szczelinę wlotowa na klepisku zwiększyć i po sprawie.
Np. w bizonie ma być przy podkreconym klepisku wg książki 16/3 to trzeba przeregulowac przynajmniej na 25/3.
W fortschritt 524 tak samo szczelinę wlotowa trzeba zwiększyć i po sprawie.