21

Odp: Słonecznik

się nie czepiłem, tylko to takie romantyczne hi, hi... big_smile

22

Odp: Słonecznik

jednak się uparłeś, ale jak lubisz.

Leszek   dla kolegów'

23

Odp: Słonecznik

Nie denerwuj się sarast , w takim dziś jestem nastroju, a tak BTW przegrywam właśnie kolejne wesele sprzed ponad 20 lat z VHS na DVD i można się nieźle ubawić porównując czasy (ubiór, jedzenie, muzykę, zachowanie...)

24

Odp: Słonecznik

ale się cieszę że Was mam!
Chcę poćwiczyć słonecznik na kiszkę w siewie czystym bądź z sorgiem.
Zestaw pytań do ekspertów
- jak wysoki wyrośnie?
- sialiście mat kwalifikowany czy jarmarczny?
- kiedy termin siewu?
- czy po ścięciu zmieściłbym jeszcze poplon np kolejny słonecznik z jęczmieniem big_smile ?
- siać zwykłym siewnikiem czy jednak punktowym?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

25

Odp: Słonecznik

o to tak po niemiecku ! nasina kwalifikat . siew punktowy,  tak z poplonem po słoneczniku to będzie ciężko bo ja swoje kosiłem pod koniec sierpnia bo to tez jak pogoda , wysoki był bo jak się nawinoł słonecznik na motowidła to szyby mało nie powybijał., siałem go jakoś na początku kwietnia , słońca i trochę wody to się uda, no i afalon oczywiście ,i chyba zazielenienie spełnia i jest to alternatywa dla łubinu , jest to pomysł muszę się dowiedzieć jak z mieszanką z kuku na energię.możę się skuszę,

Leszek   dla kolegów'

26

Odp: Słonecznik

ja siałem materiał z targowiska,
rosnie wielkości człowieka, w tym roku był mniejszy mniejszy, ale sucho było.
siany wtedy co kukurydza.
jask zasiejesz pod koniec lipca to jeszcze zakwitnie
na kiszonke to zwykłym, ja siałem na ziarno i nie było xle

PS ekspertem nie jestem, więc pacz na to przez odpowiedni pryzmat

Rolnik z powołania:-)

27

Odp: Słonecznik

sarast jaki jest koszt nasion?
czy przekładałeś tarcze w siewniku na dedykowane do słonecznika czy też leciałeś tymi samymi?
u mnie słonecznik ma tylko jeden gospodarz w okolicy i robi go na nasiona  i jest okrutnie niski ma ciut więcej jak metr.
Babcia siała w ogrodzie to potrafił dojechać do 3m, trzeba było złamać aby mieć kapelusz.
Sarast gdzie dorwałeś te nasionka? tzn jaka firma? czy on wyglądał jak zwykły czarny? paskowany?

Pajej bardzo ładnie twój wyglądał, jak pryskaliście to w jakiej ilości wody?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

28

Odp: Słonecznik

o pytania ??/ siałem dużo tak z 8 lat temu , nasiona mi załatwiała firma osatkowski-cebulski, a jest kupa odmian od karłowatych max 1.3m aż po 3 m, był paskowany a tarcze zakładałem do drobnych nasion takimi sieję  sorgo,

Leszek   dla kolegów'

29

Odp: Słonecznik

Fenol napisał/a:

sarast jaki jest koszt nasion?


Pajej bardzo ładnie twój wyglądał, jak pryskaliście to w jakiej ilości wody?

ja tylko przedwschodowo pryskałem

Rolnik z powołania:-)

Odp: Słonecznik

Ja miałem 2 razy na kiszonkę i był nawet, nawet ale jednego roku mi wcale nie powschodził. Posiałem za miesiąc drugi raz i ptaki wyżarły wszystko. Dałem sobie spokój. Ale chyba wróce bo sianokiszonka w balotach to ogromne koszty. Słonecznik i pryzma duzo tańsze.

31

Odp: Słonecznik

W sąsiedniej wiosce młody rolnik siał trochę słonecznika na kiszonkę, najpierw w pryzmę szła qq na wierzch słonecznik, że mokrzejszy i ładnie przyduszał qq. Od 2 lat już nie sieje, qq pięknie mu się udaje, nawet w tym roku miała po 3 m.

Odp: Słonecznik

Ja nie dam rady z kukurydzą. Dziki mi zjedzą razem z korzeniami. W tym roku miałem trochę buraczka czerwonego i nie ogrodziłem to musiałem szybko wybierać bo ryły. Dobrze że poszedł na przemysł to nawet troche ogryzione wzieli.

33

Odp: Słonecznik

http://olx.pl/oferta/poplon-slonecznik- … c839d0529b
ale ładnie gościowi wyszedł

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

34

Odp: Słonecznik

macie jakis patent na chwasty dwuliścienne w słoneczniku?

Rolnik z powołania:-)

35

Odp: Słonecznik

pryskałeś przed wschodami? czy po wschodach?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

36

Odp: Słonecznik

nie pryskałem niczym, bo posiałem po przesianym rzepaku i nie chciałem wiecej chemi w ziemie wrzucac. teraz mam ładny słonecznik a w nim ładne chwasty tj jasnoty i przytulie

Rolnik z powołania:-)

37 Ostatnio edytowany przez Fenol (2016-06-06 18:23:17)

Odp: Słonecznik

no to pojechałeś, preparat nazywa się fox 480 (jakoś tak) w każdym razie substancja czynna bifenoks. skuteczność u mnie 60%, dawka 2l na ha  oprysk od 2-4 liści słonecznika. pierwsze liście to liścienie więc te się nie liczą. uwaga poparzy słonecznik i dzień po będzie wyglądał strasznie, ale po kilku dniach dojdzie do siebie.  to jedyne co możesz zrobić.
sprawdziłem na własnym, siałem słonecznik pasiak.

no i jeszcze dodam że małą komose rozpieprzył a duża osłabił ale doszła do siebie, niestety.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

38

Odp: Słonecznik

ja mam czarny, chyba odpuszcze temat co bedzie to bedzie, zawsze cos urosnie a jak spale to nie bedzie nic

Rolnik z powołania:-)

39

Odp: Słonecznik

chciałbym posiać na próbę, ile nasion na ha i skąd je zdobyć

40

Odp: Słonecznik

Pytałes mnie? Wstyd sie przyznać ale kupiłem na bazarku i dobrze trafiłem jest taki jak chciałem rosnie wysoki prawie rowny ze mna. a sieje na nasiona 15kg. siałem zawsze mechanicznym siewnikiem co 30cm

Rolnik z powołania:-)