61

Odp: Słonecznik

Widziałem na fb ale wtedy jeszcze mniejszy był daje ładnie.

62

Odp: Słonecznik

Marek 
Słonecznik dla siebie czy na handelek ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

63

Odp: Słonecznik

żonka potrzebuje 2-3 tony dla koni, a reszta na sprzedaż

64

Odp: Słonecznik

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/142caa90446c.jpg
moje kwiatki dzisiaj

65

Odp: Słonecznik

Twarzowe zdjecie Marek😄

66

Odp: Słonecznik

ładne ładne .

Z innej beczki 
czym pryskałeś na chwasty ?
jakieś zabiegi  na grzyba robala itp ?
mało jest rejestrowanych środków na słonecznik a  mam   możliwości zbytu tylko pytanie jak to uprawiać ?:D

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

67

Odp: Słonecznik

pryskane sencor + proman i czysto, na grzyby nie pryskałem ale widzę, że w tym roku dobrze by było dać na zgniliznę twardzikową i ewentualnie razem coś na robaka. Co będzie dalej zdam relację

68

Odp: Słonecznik

A jak go kosisz ??

69

Odp: Słonecznik

kombajnem  normalnie  zwykłym chederem pójdzie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

Odp: Słonecznik

Ja jak miałem na kiszonkę to pierwszy problem to żurawie. Na jednym kawałku wybrały prawie 100% siewek i ziaren jak spęczniały. Jak jechałem rano na pole to chodziło po polu kilkadziesiąt sztuk. Nikt za to nie płaci. A jak dojrzał do koszenia i pokazało się ziarno to ptactwo zaczęło wyżerać całe głowki. Może jakby było kilkadziesiąt ha w jednym kawałku to szkód aż takich by nie było ale na razie dałem sobie spokój.

71

Odp: Słonecznik

Mam pytanie do kolegów którzy sieją/siali słonecznik na kiszonkę. Jaki jest mniej więcej plon masy z hektara i jaka jest wartość tej kiszonki ? Chciałbym zasiać kawałek , potem skosić to orkanem i kiszonke skarmiać jałówkami żeby trochę sianokiszonki zaoszczędzić przez jesień chociaż. Jak myślicie warto czy raczej dać se spokój?

72

Odp: Słonecznik

Wolałbym zrobić sianokiszonkę z żyta w maju i posiać grykę na ziarno.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

73

Odp: Słonecznik

Marku ale ziarno gryki mi po nic , muszę tak kombinować żeby zapewnić jak najwięcej paszy dla bydła. To pole to kawałek koło domu , teraz mam tam pryzmy z wysłodkami i część pryzmy z kukurydzą . Te kiszonki skończą się mniej więcej na początku maja więc nawet na jęczmień już trochę późno żeby zasić tam zboże

74 Ostatnio edytowany przez Rur3k (2019-02-04 14:23:02)

Odp: Słonecznik

Owies z  [s] wyłączeniem[/s] wyką  można posiać

75

Odp: Słonecznik

Owies bym zasiał po zbiorze słonecznika i skosił go późną jesienią na kiszonke albo skarmił na świeżo.

76

Odp: Słonecznik

kupie ok 500kg słonecznika na poplony, więc takiego co powschodzi

Rolnik z powołania:-)

77

Odp: Słonecznik

muszę postawic na kiełkowanie , jak przejdzie to się znajdzie

78

Odp: Słonecznik

to postaw, a jak coś to jaka cena? dodam że mam nagrany po 2 zł 50 km od domu

Rolnik z powołania:-)

79

Odp: Słonecznik

Najpierw musi kiełkować, a potem można rozmawiać o cenie.

80

Odp: Słonecznik

Kto sieje  w tym roku na ziarno słonecznik? Siał ktos kiedyś swoim materiałem siewnym? Czy tylko kwalifikat?