Temat: Ustawienie szybkości opadania ramion podnosnika.

Witam mam pytanie czy jest możliwość ustawienia szybkości opadania podnośnika? Jeśli tak to jak ustawić to?
Chodzi o to że po naciśnięciu minimalnie wajchy rozdzielacza od opuszczania ramion ramiona opadają do samego końca. Nie ma stopniowego opuszczania.

2 Ostatnio edytowany przez tomek 323 (2015-03-31 14:05:30)

Odp: Ustawienie szybkości opadania ramion podnosnika.

jest stopniowanie ramion ja to ostatnio analizowałem u siebie i u kolegi który miał jeden wielki margiel i doszliśmy do tego jak masz takie pokrętło z rowkiem którym ustawiasz położenie ramion musisz znaleźć pozycje opadania w dół i teraz jak to ustawisz masz taką dźwignię ze skalą prawie w samym tylnym rogu tej całej tablicy tam ustawiasz wysokość ramion i zatrzymywanie ustawiasz na tych dźwigienkach dwóch obok siebie. Myślę że to o to ci chodziło. Jeżeli jednak nie to rozpisz się więcej.

a prędkość opadania ramion ustawiasz takim pokrętłem kręcisz w prawo lub lewo ja już nie pamiętam bo nie ruszałem tego ale to się tam ustawia jest ono na tej całej tablicy zaraz przy siedzeniu patrząc z góry na tablice.

Nie ma to jak FORTSCHRITT

3

Odp: Ustawienie szybkości opadania ramion podnosnika.

u mnie wolno opadją ramiona obracałem tym pokretłem setki razy i tą małą dzwignią kombinowałem i nic :uuuu:

4

Odp: Ustawienie szybkości opadania ramion podnosnika.

tomek 323 napisał/a:

jest stopniowanie ramion ja to ostatnio analizowałem u siebie i u kolegi który miał jeden wielki margiel i doszliśmy do tego jak masz takie pokrętło z rowkiem którym ustawiasz położenie ramion musisz znaleźć pozycje opadania w dół i teraz jak to ustawisz masz taką dźwignię ze skalą prawie w samym tylnym rogu tej całej tablicy tam ustawiasz wysokość ramion i zatrzymywanie ustawiasz na tych dźwigienkach dwóch obok siebie. Myślę że to o to ci chodziło. Jeżeli jednak nie to rozpisz się więcej.

a prędkość opadania ramion ustawiasz takim pokrętłem kręcisz w prawo lub lewo ja już nie pamiętam bo nie ruszałem tego ale to się tam ustawia jest ono na tej całej tablicy zaraz przy siedzeniu patrząc z góry na tablice.

Tomek 323 można prosić o opis i zdjęcie z zaznaczeniem tych wajch i pokrętła.
U mnie ramiona bardzo szybko opadają i każdym sprzętem uderzam w ziemię.
Najgorzej jak jest siewnik wtedy rurki lubią się złamać.
Po kręceniu pierwszym pokrętłem w prawo ramiona opadają jak by trochę wolniej ale nie do końca po czym unoszą się powoli spowrotem do góry.

5

Odp: Ustawienie szybkości opadania ramion podnosnika.

wieczorem ci wszystko napiszę muszę zrobić zdjęcia i usiąść i napisać wypracowanie

Nie ma to jak FORTSCHRITT

6 Ostatnio edytowany przez tomek 323 (2016-12-15 23:47:22)

Odp: Ustawienie szybkości opadania ramion podnosnika.

a wiec tak zaczynam pisać jeżeli ktoś będzie czytał i znajdzie w tym jakiś błąd niech mnie poprawi nie będę pisał książkowo bo tak nie wiem jak zacząć więc piszę tak po swojemu.
najpierw zacznę od opisania wszystkich dźwigni tak na początek:
A - dźwignia hydrauliki zewnętrznej ciągnika
B - dźwignia hydrauliki zewnętrznej ciągnika
C - dźwignia sterowania podnośnikiem ciągnika
D - ja to nazywam pokrętło zakresu pracy podnośnika (nie pamiętam fachowej nazwy)
E - tą dźwignią ustawiamy wysokość podnoszenia lub opuszczania pługa w jakim miejscu ona będzie w takim pług będzie np. opadał i się zatrzymywał na daną wysokość w a podnoszenie na daną wysokość wystarczy przekręcić pokrętło D w drugie miejsce.
F -  tym pokrętłem ustawiamy prędkość opadania ramion i ich podnoszenia .
G - tą dźwignią jeśli dobrze pamiętam choć rzadko jej używam ustawia się tzw. przeciążenie maszyny jeżeli ciągnik ma za ciężko pług potrafi sam się podnieść z ziemi ale to trzeba wszystko dobrze dostroić
H - a ta dźwignia ma podobne działanie do dźwigni G ale tych dźwigienek jeszcze nie rozgryzłem do końca.
dla kolego po sezonie prac w polu będę montował te dwie dźwigienki to będę bardzie w temacie bo na dzień dzisiejszy jestem jak na razie tyle w stanie pomóc bo tyle wiem.
nie było okazji się tym ostatnim czasem pobawić ale pamiętam kilka lat wstecz całą sobotę się z tym bawiliśmy żeby się połapać o co chodzi. zahacz sobie jakieś bronki czy coś co podnosisz i musisz tym się pobawić tak najłatwiej będzie połapać się o co chodzi.
Myślę że coś pomogłem ale jeżeli napisałem jakiś błąd proszę mnie poprawić.
a o to załączone zdjęcie do opisu:
http://images82.fotosik.pl/102/c7e57396369f4990.jpg

Nie ma to jak FORTSCHRITT

7 Ostatnio edytowany przez danielos1410 (2015-04-02 08:37:21)

Odp: Ustawienie szybkości opadania ramion podnosnika.

Tomek 323 dzięki za opis.
Czy pokrętło d powinno się obracać dookoła? u mnie tak jest

8

Odp: Ustawienie szybkości opadania ramion podnosnika.

ono kręci sie w prawo i w lewo ale konczy sie ma blokadę to jest jak zawór

Nie ma to jak FORTSCHRITT

9

Odp: Ustawienie szybkości opadania ramion podnosnika.

Tak tylko ta ośka lubi się ukręcić, mi tokarz już dwie dorobił i ostatnio też urwałem i muszę wymienić.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

10 Ostatnio edytowany przez tomek 323 (2015-04-02 16:35:46)

Odp: Ustawienie szybkości opadania ramion podnosnika.

MAREKPE mówisz o tym pokrętle F na zdjęciu tym niższym zaraz przy siedzeniu tak? ono ma taką kontrę którą się popuszcza jak się zaczyna kręcić tym zaworkiem.

Nie ma to jak FORTSCHRITT

11

Odp: Ustawienie szybkości opadania ramion podnosnika.

w prawo jak się kreci to szybciej opada czy odwrotnie? u mnie to stoi murem nie chce wcale ;/

12

Odp: Ustawienie szybkości opadania ramion podnosnika.

u mnie działa według skali na tablicy a u cb pewnie sie zastało i dlatego i zobacz sobie czy nie masz przypadkiem zakontrowanego tego pokrętła pod tą plastikową gałką jest aluminiowa nakrętka sprawdź czy luźna i to musisz pokręcić bo to dość lekko działa bynajmniej u mnie

Nie ma to jak FORTSCHRITT

13

Odp: Ustawienie szybkości opadania ramion podnosnika.

tomek 323 napisał/a:

MAREKPE mówisz o tym pokrętle F na zdjęciu tym niższym zaraz przy siedzeniu tak? ono ma taką kontrę którą się popuszcza jak się zaczyna kręcić tym zaworkiem.

U mnie od dawna nie ma żadnej kontry, po prostu Forsz jak dla mnie jest delikatnym i wrażliwym traktorem i po porostu urwałem już trzy te śruby, trzeba założyć ostatnią co mam i zlecenie dać tokarzowi na następnych 5.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

14

Odp: Ustawienie szybkości opadania ramion podnosnika.

aha to w ten sposób a może w rozdzielaczu cos masz że sie ykręca bo to musi działac lekko

Nie ma to jak FORTSCHRITT

15

Odp: Ustawienie szybkości opadania ramion podnosnika.

Taak, wszystko jest lekkie. Ciągnik 5,5 tony, pług 3 tony, agregat 1,2 tony, prasa 2,5  tony i to wszystko tak miota ciągnikiem, że wieszaki pospawane po kilka razy, śruby do przykręcania TUZa do mostu na kilogramy kupuję, odciągi zmasakrowane tak, że żal na nie patrzeć.
Tak, tak to słaby delikatny traktor...
A że ukręcę ręką jakąś śrubę do regulacji prędkości przepływu oleju w hydraulice, to przy tym wszystkim drobiażdżek

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

16

Odp: Ustawienie szybkości opadania ramion podnosnika.

U mnie pokrętło D kręci się wszystkie strony i nie ma blokady tzn można wykonać ile się chce obrotów w prawo bądź w lewo.
Natomiast jeśli pokręcę pokrętłem F w prawo to traktor jak by wolniej opuszczał podnośnik ale nie do końca po czym ramiona samoczynnie unoszą się do góry im bardziej wkręcę tym szybciej powrócą do góry i szybciej.

17

Odp: Ustawienie szybkości opadania ramion podnosnika.

W "pokrętle" D masz bolczyk który chodzi w rowku i ustawia się nim rodzaj pracy wkładając go w odpowiednie wyżłobienie.Jeżeli nie masz tego bolczyka to nie wiadomo jak ten regulator "pokretło" jest ustawione. Znaleźć to miejsce gdzie jest ten bolczyk i go odtworzyć, albo kupić drugi kompletny zawór regulujący.

18

Odp: Ustawienie szybkości opadania ramion podnosnika.

Zasada działania zaworu d tak jak Androl pisze polega na tym że przesuwa się w górę i w dół. a kręci się nim po to aby bolczyk w prowadzeniu szedł. Jak tego nie ma to ciężko utrafić w pozycję mieszaną z której ja i tak nie korzystam. Jak wciśniesz w dół to masz pozycję pływającą, a jak wyciągniesz w górę to siłową i tyle.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

19

Odp: Ustawienie szybkości opadania ramion podnosnika.

no no dobrze piszecie bo ja musiałem to przeoczyć tam tak jak piszecie jest bolczyk i to chodzi w takim rowku i się ustawia położenie tego rgulatora

Nie ma to jak FORTSCHRITT

20

Odp: Ustawienie szybkości opadania ramion podnosnika.

W moim forszaju to pokrętło od zakresu pracy podnośnika ( z taka czarną końcówką) nie chce działać w sensie nie da się tym wogóle przekręcić i nie wiem dlaczego, może ktoś wie czemu ?
I jeszcze przy rozdzielaczu są trzy główne wajchy od hydrauliki dwie i jedna od podnośnika ale jak odkręce blache to pod ta blacha sa jeszcze trzy taki malutkie drążki i za cholere nie wiem do czego one służą , znajdują sie one zaraz pod tymi dużymi tylko że widac je wtedy jak się ściągnie blache. Wie któs może do czego każda z nich służy ?