1 Ostatnio edytowany przez forszaj303 marek (2015-04-20 11:38:13)

Temat: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

kupiliśmy taki rozsiewacz w zeszłym roku,i mam mieszane uczucia ładownosc niby 1200 kg a w chodzi ledwo 800 miał rozsiewac spokojnie 18m a dorzuca do 16m polifoske i saletrzak, no i jeszcze nie równo spypie, tzn.rzuca na boki a na środek nic, może ma ktoś taki rozsiewaz i wie co jest grane?

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

2

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

jam mam podobny i poza tym że wykonanie gówniane, to sieje równo i na 15m to mam łopatki na srodkowym otworze

Rolnik z powołania:-)

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

Na szerokosc niby równo a środek za ciagnikiem zostawia. Mam plastikowe talerze z turbiną pod spodem

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

4

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

najlepsze amazone  tabele wysiewu w necie i równo na polu jak talala
lepiej dłuższe łopatki niż krótsze
ja miałem zae potem zaf teraz zau a już czeka na odnowienie zam

zau 1500 sprzedam 4000
rozsiew do 21 ma sieje na 18 to tak 1600obr

5

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

forszaj303 marek napisał/a:

kupiliśmy taki rozsiewacz w zeszłym roku,i mam mieszane uczucia ładownosc niby 1200 kg a w chodzi ledwo 800 miał rozsiewac spokojnie 18m a dorzuca do 16m polifoske i saletrzak, no i jeszcze nie równo spypie, tzn.rzuca na boki a na środek nic, może ma ktoś taki rozsiewaz i wie co jest grane?

a ile kosztował ten rozsiewacz????

6

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

to masz takie jak ja i u mnie jest ok

Rolnik z powołania:-)

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

kosztował gdzies 4500zł

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

8

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

a może problem z ustawieniem dzwoniłeś do dexwala że masz taki problem na pewno ci pomogą ,a pojemność to nie wiem czy nie podają w litrach

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

9

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

pewnie jeszcze brutto 4500zl kosztował to nie ma co sie dziwić że kiepsko sieja mogłeś kupić starą amazone za tą sume to by dobrze siała

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

musze sprawdzic czy mam ustawiony tak samo jak twój Pajej,może to nie chodzi tylko o ustawienie łopatek?

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

11

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

tylko jak sprawdzic? jak cos to zapraszam, ale przyznam ze Marcino ma racje. ja chetnie zamieniłbym go na dobrą uzywke

Rolnik z powołania:-)

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

no chyba tak ale ciężko bedzie znależć kupca na to gówno,myśle zeby odkrecić  to turbo bo tylko rozdmuchuje nawóz na boki a na środek nie.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

13

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

lepiej pokombinować zeby nawóz rzucało nie na srodek takeza a bardziej z kraju wtedy szybciej sie zeslizgnie i rzuci w srodek.
ja jak tylko minie 5 lat od zakupu (modernicacja) to wystawiam za parę zl na olx i kupuje sulky lub amazone urzywke

Rolnik z powołania:-)

14

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

sprawdza się lepiej zachodnie używane niż nowe polskie sad

15

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

a ja mam tornado sieje mi równo nie rdzewieje jedyne co tomusi być suchy zeby sie nie przytkał a tak odpukać nie narzekam mam go z 6 lat

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

ja mam rok i mi pordzewiały rączki do regulacji mimo ze był myty

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

17

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

ja to swojego myje i cały oliwie tak jak bym olejem pomalował i spokuj  chodzi o częśći metalowe

18

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

mi sie nawóż sypie pomimo tego ze zamykam, ucieka obok tej oski co mieszadło napedza

Rolnik z powołania:-)

19

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

Szukam opini użytkowników na temat dexwal tornado duo 600 lub 1200. Jeden i drugi to to samo tylko skrzynie nawozowe różne. Są o e na zwyklych talerzach dwułopatkowych bez żadnej turbiny. Mialy by mi siac na 12, a od jesieni na 15m. Szerzej nie da rady bo za duże pofałdowanie terenu i opryskiwacz szerszy niż 15m u mnie nie pójdzie....
Czemu wlaśnie ten a nie jakieś amazone, czy inne sulky. Bo używka mnie nie rajcuje, nawet w super stanie. Ogladałem je w grene i jeśli chodzi o jakość to do detali bym się może przyczepił, ale jak za siewkę za niecałe 4tyś netto to jest ok.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

20

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

mam i co prawda spokojnie sieje na 15m moznaby było i na wiecej, ale co do jakości to porazka. Mój ma chyba 4lata i jak sieje saletre to jak łopatki chodza to mimo zamkniecia szczeliny i tak sie nawóz sypie koło tej oski co mieszadło napedza. przekładnie juz mi pekły, ale jeszcze chodzą. 
Jeszcze troche i bede szukał uzywki z dobrej firmy
a jeszcze jedno mase nawozu idzie na ciagnik

Rolnik z powołania:-)