21

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

kup sobie ms z brzegu malowac dobrze na pewno umiesz bo maja tendencje do rdzy ale jakosc rozsiewu ok.zadnych rozsiewaczy gdzie talerz napedza mieszadło!

22

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

kup sobie i będziesz zadowolony
http://olx.pl/oferta/amazone-za-m-1000- … e2b8904b66
http://olx.pl/oferta/amazone-n-1500-za- … e2b8904b66
trochę farby i żadne polskie wynalazki

23

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

Dokładnie jak pisze Damian, nie polskie...

24

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

kolega pisał ze uzywka nie wchodzi w rachube

Rolnik z powołania:-)

25

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

Ja mam ciągany rozsiewacz  fortschritt i jest bardzo dobry  -duży zasyp bo 2tony 24metry sypie bez problemu no i napęd taśmy od koła gwarantuje idealny wysiew

26 Ostatnio edytowany przez bamreras (2016-02-14 23:11:00)

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

Testowałem w poprzednim sezonie 3 używane rozsiewacze potencjalnie do sprzedania. Amazone, rauch i vicon i zwątpiłem. Równomierność wysiewu taka że płacz. A jak mam kupować coś za cene 2,5-4tys i jeszcze remontować to ku.wica bierze. 200kg zjedzonej przez rdze blachy i przekładnia kątowa w niewiadomym stanie do tego łopatki wytarte jak spodnie na dupie dla mnie nie jest więcej warte jak 1zł/kg.
A nowy dla tego że jak mi się coś w nim podobać nie będzie, nie będzie działać jak powinien, to pójdzie z powrotem do fabryki... w przypadku nowego nierównomierność wysiewu, nie trzymanie parametrów pracy (szerokość), czy nieszczelność skrzyni przy przekładniach jak ktoś zauważył, nie jest to spowodowane zużycniem, a jest wadą fabryczną i jest podstawą do żądania zwrotu pieniędzy. Nawet podanie pojemności innej niż faktyczna jest mówieniem nieprawdy w celu osiągnięcia kożyści materialnej, co jest karane.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

27

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

Bamreras jesienią kupiłem amazonkę 1501 za 3700 z kompletem 5 talerzy, malowania nie wymaga, a i zużycie elementów nie odstraszające. W moich stronach to najpopularniejsza siewka. Kupowałem razem z kolega który ma ten model od kilku lat. Nie rozumiem o czym mówisz z tym nie równomiernym  wysiewem, ja u sąsiadów przez miedzę którzy mają takie siewki tego nie zauważam.

28

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

No u nas w sąsiedniej wiosce co jest kilku większych gospodarzy to na początek wszyscy mieli te małe zaf jak wchodziły w modę a obecnie poprzechodzili na sulky. Jeden rok temu miał dpx primę na sprzedaż za 8 tys w stanie igła a kupił również nowego sulky juz z tym tribordem do siewu granicznego. Ogólnie to jednak zachodnie. Naszą sulkę jak kupiliśmy to już miał takie wytarcia na łopatkach ale przez 6 lat jak jest i sypie rocznie około 50 ton to nic więcej to wytarcie nie postępuje więc widać ile musiało przez niego przelecieć a i tak nadal ma się dobrze. Rdza go bierze to fakt ale mechanicznie super

E 516 na części
Telefon 695 076 269

29

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

bamreras napisał/a:

Testowałem w poprzednim sezonie 3 używane rozsiewacze potencjalnie do sprzedania. Amazone, rauch i vicon i zwątpiłem. Równomierność wysiewu taka że płacz. A jak mam kupować coś za cene 2,5-4tys i jeszcze remontować to ku.wica bierze. 200kg zjedzonej przez rdze blachy i przekładnia kątowa w niewiadomym stanie do tego łopatki wytarte jak spodnie na dupie dla mnie nie jest więcej warte jak 1zł/kg.
A nowy dla tego że jak mi się coś w nim podobać nie będzie, nie będzie działać jak powinien, to pójdzie z powrotem do fabryki... w przypadku nowego nierównomierność wysiewu, nie trzymanie parametrów pracy (szerokość), czy nieszczelność skrzyni przy przekładniach jak ktoś zauważył, nie jest to spowodowane zużycniem, a jest wadą fabryczną i jest podstawą do żądania zwrotu pieniędzy. Nawet podanie pojemności innej niż faktyczna jest mówieniem nieprawdy w celu osiągnięcia kożyści materialnej, co jest karane.

ty chcesz kupic jakis polski kicz po to zeby uzerac sie ze sprzedawca??nie rozumiem

30

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

Kumpel też kupił akpila i po 3 latach kupił nową amazonkę i teraz zadowolony.

31

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

Ja mam taki  1400 l narazie bez zastrzeżen http://olx.pl/oferta/rozsiewacz-nawozu- … 7;promoted

32

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

Androl nierównomierny wysiew, czyli sypały z reguły pasami, spowodowane to było wytartymi łopatkami lub źle ustawionymi na dany nawóz, czego nie szło stwierdzić bo żaden nie posiadał tabeli ustawień... Co do porządnego sprzętu to w okolicy albo kosztuje albo poprostu nie ma...
Jack jak twierdzisz że polskie to kicz to gratuluje wiary w polski przemysł maszynowy, tymbardziej że żniwiarkę masz rodzimej produkcji, a jakość jej też pozostawia wiele do życzenia.  Użerać się nie muszę bo wystarczy z reguły jeden telefon, jedna wizyta w sklepie gdzie się kupiło, użyć odpowiednich argumentów i gotowe... Co nie znaczy że jak będzie ok to też będę reklamował. Jak coś działa to niech działa jak najdłużej.   
Kupując używkę musisz uwierzyć w słowa handlarza magika, bo jak wyjedziesz za bramę to za h...j nie uzna ci żadnej reklamacji.. Kupując nowe masz chcociaż rok czasu by maszynę sprawdzić i jak coś nie tak to oddać/zareklamować...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

33

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

mistrzu mam siewke polska z brzegu ms400 i mi sie podoba.pozostałe wynalazki tego typu co chcesz to reklamuj juz teraz i żadaj wymiany na inny.ale to twoje małpy i twoj cyrk

34

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

kolega ma do sprzedania rozsiewacz uni brzeg wchodzi ponad 1,5 tony chce 2500zł , podaje nawóz na talerze slimakami

mdw

35

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

Ja kiedyś kupiłem rozsiewacz kuhna czy raucha model comette. Dałem 1600zł wymieniłem wszystkie łożyska i uszczelniacze koszt około 100zł. Dorobiłem nadstawkę ze znaków drogowych kupionych na złomie. Teraz mieści ok800kg i sprawuje się bardzo dobrze. Znaki drogowe ni korodują i cały rozsiewacz też nie koroduje, stara dobra konstrukcja za małe pieniądze. Sypie saletrą w wiatr trochę za wąsko, ale to przez to że sieję jumzem a on ma zbyt małe obroty silnika. 3p sypie spokojnie na 15m. Prostota jedno mieszadło na dwa talerze i wolno się kręci. Jestem zadowolony. Pokupili te rzemieślnicze wynalazki i pylą nawóz i sieją po traktorze. Ja nawet nie myję ciągnika.

36

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

Jack pamiętaj że unia brzeg też zaczynała jako "garażowiec" i dziś jako tako robią... Małp nie hoduje tylko świnie i w chlewni a nie cyrku. Nie rozumiem czemu się tak unosisz. Skoro użytkujesz rozsiewacz uni to moje pytanie o dexwala w ogóle nie było do Ciebie, tylko do użytkowników właśnie takiego rozsieacza i jemu podobnych. Jak to taki wynalazek to czemu przez ostatnie 12miesięcy pobliski grene sprzedał ich ponad 40szt.
Co do samego rozsiewacza Uni na ślimakach też wchodził w rachubę, ale ma to być nowy, a kasa się z lekka obkurczyła i dupa... Jak nic ciekawego nie utrafię to jeszcze ten sezon zostanę przy lejku...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

37 Ostatnio edytowany przez androl (2016-02-16 23:34:00)

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

Za 5 stów sprzedałem sąsiadowi Vicona z rękawem, na 12 m rozsiew ideał, miałem go 15 lat. Dodam że w ubiegłym roku kupiłem nowy kompletny rękaw za 401 zł + nowe krzyżaki na przekaźniku, czyli oddałem za darmo, nawet minuty się nie zastanawiał gdy mu go w tej cenie zaproponowałem.
Też myślałem o dexawalu poczytałem jednak opinie o nim i mi przeszło. Wygląda obiecująco na tle innych, oprócz brzegu oczywiście, stąd ta sprzedaż, ja tam wolę uczyć się w miarę możności
na błędach innych.

38 Ostatnio edytowany przez bamreras (2016-02-27 23:34:57)

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

Chcąc nie chcąc, przez to że pewnej kasy nie otrzymam i budżet sie uszczuplił, zmuszony byłem do zakupu używki. Znalazłsię w okoliccy dość tanio amazone zaf803. Stan ogólny bdobry, bez jakiś poważnych uszkodzeń, rdza to tylko na dnie i na talezach i to nie aż tak dramatycznie, przekladnoa cicho chodzi i luzów wyczuwalnych nie ma, hydraulika na dwa węże. Reszta wyjdzie w praniu. Cena regularna za ten model w promieniu 100km to 3-4tyś, ja wyrwalem za 1850. Mam nadzieje że nie przejade sie na tej używce....
A i ogladałem jeszcze jeden... Podobno do c360nadaje sie akurat. Nazywał się rotina 1500. Jak go zobaczylem to forsz zdawał by się do niego. A po drugie firma padla i cz3ści do nich ni ma

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

[url=https://naforum.zapodaj.net/4c7534efecaf.jpg.html]https://naforum.zapodaj.net/thumbs/4c7534efecaf.jpg[/url no i sie rozdupcyło...

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

40

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

norma. u mnie po 3 latach uzytkowania rozpadły sie wszystkie 3 przekładnie pokolei. więcej tego dziadowskiego siewnika nie kupiłbym

Rolnik z powołania:-)