41

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

No tak, ale czy olej tam był ? po rozerwaniu powinno trochę ochlapać.

42

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

ja jestem na etapie poszukiwań wczoraj z SARASTEM byłem po rozsiewacz na jego terenie i już witałem sie z gąską bo ,,nówka nie śmigana,, ale wyszłą mułka z mieszadłem i dałem spokój a byłem po ten https://www.olx.pl/oferta/rozsiewacz-ra … c7de322709

mdw

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

https://m.olx.pl/oferta/przekladnia-sro … whZPz.html ktoś zakładał,pasuje bez problemu? Co do tych aluminiowych to są to bezobsługowe przekładnie,wypełnione smarem.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

44

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

Użytkuje ktoś to?
http://agro.dexwal.com/katalog/produkt/ … adoduo600/

E 516 na części
Telefon 695 076 269

45 Ostatnio edytowany przez Pajej (2020-03-21 12:57:02)

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

Najgorszy badziew jaki w zyciu kupiłem, co prawda mam wersje z plastikowymi talerzami, ale największym problemem jest to że mieszadło napędzane jest wałkiem napedzajacym talerze i tu co sezon trzeba wymieniac tulejki, a i przekładnie tez mi wszystkie sie rozpadły. Regulacja dawki niby z nierdzewki a przez 2 sezony przerdzewiała i sie rozpadła
Kup zachodnia uzywke zamiast tego badziewia

Rolnik z powołania:-)

46 Ostatnio edytowany przez Laszek (2020-03-21 13:49:12)

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

Ok, więc już wszystko jasne. To wchodzi w grę sulky dpx, rauch alpha i coś z amazone zau, zam albo zax
Pajej skoro mieszadło od talerza to nawóz też nieźle rozdrobnione przez to

E 516 na części
Telefon 695 076 269

47

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

,,przesiadłem,, sie z sulky na raucha i innego nie chcem, nie wiem kiedy nawozy rozsiałem smile całkiem inna przepustowość, nie zatyka sie , milion kombinacji szerokosci  i wszystko pasuje do tabeli online.

mdw

48

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

Ja myślę że amazone a potem cała reszta. Pozd

Leszek   dla kolegów'

49

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

No sulky z tego co widzę to dość często ruda bierze. Tam gdzie doje to jest też sulky od nowości a rok temu też kupili używke alpha i jak go oglądałem to właśnie fajna maszynka. Kupił go za śmieszne pieniądze i używają tylko do rozsiewu soli pod qq, zakłada do 936 i jazda 😁

E 516 na części
Telefon 695 076 269

50

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

sarast napisał/a:

Ja myślę że amazone a potem cała reszta. Pozd

Jak zwykle się mylisz ale to już norma :walka:

mdw

51

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

Mam Sulky. Póki co złego słowa nie powiem .  Ustawienią wg tabeli wysiewu pokrywają się z próbą a wysiew z ustawieniami tongue

Siły na zamiary zmierz....

52

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

Mam Tomexa i wszystkie inne marki się chowają 😁

53

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

koseś napisał/a:

Mam Tomexa i wszystkie inne marki się chowają 😁

No ale czy ta firma nie poprzestaje tylko na prototypach ? wink

54

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

Produkcję, tylko to są drogie rzeczy, ot ręczna robota starannie wykończona przez samego właściciela firmy 🤣

55

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

koseś napisał/a:

Produkcję, tylko to są drogie rzeczy, ot ręczna robota starannie wykończona przez samego właściciela firmy 🤣

A to dobre  👍👍👍😂😂

Leszek   dla kolegów'

56

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

Myślę nad zmianą rozsiewacza, i zastanawiam się nad amazone i kuhn. Z kuhnami,czy rauchami miałem doczynienia i powiem szczerze,że to górna półka. Jednak trafiłem przypadkiem na całkiem nie drogie rozsiewacze agrotom. Czy ktoś może powiedzieć coś więcej? Fajnie byloby kupićnowe, ale, nie chcę żałować że się nie kupiło używanego zachodniaka.
https://www.olx.pl/oferta/rozsiewacz-na … DmdDa.html

57

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

ja kupiłem nowego dexwala i to był wielki błąd. Nie wiem jak te agroTom, ale nie spodziewam się cudów

Rolnik z powołania:-)

58

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

Ja też kiedyś kupiłem nowy polski biedaopryskiwacz firmy Renal i teraz na plecach wożę Tecnomę co ma 25 lat i jeszcze drugie tyle posłuży. Weź to pod uwagę.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

59 Ostatnio edytowany przez szs (2020-11-17 14:24:11)

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

Gdzieś czytałem, że agrotom stawia sobie za cel produkować maszyny klasy premium. W niektórym maszynach widać, że są praktycznie "przeklepane" z np lemkena. Więc może rozsiewacza nie są takie kiepskie, a myślę, że lepsze niż takie noname jak renal czy dexwal itp

https://www.farmer.pl/technika-rolnicza … 90931.html


Marekpe, a tecnomę to masz z tą leżącą 3 tłoczkową pompą?

Kompletny noob w temacie Fortschitt

60

Odp: rozsiewacz dexwal tornado duo turbo

Tez sie czaiłem na agrotoma ,juz miałem zamawiać bo uprawowe maszyny mają ok, mam nawet agregat uph, ale co nieco zaciągnełem informacji i odpusciłem.Nie chodzi mi  o jakość wykonania ale o precyzje wysiewu i kupiłem raucha axera,miałem predzej sulky jakiegoś acorda,amazonke cos tam polizałem, na dzień dzisiejszy moge śmiało powiedzieć że rauch kładzie pozostałe podwzgedem precyzyjności, jakości i prostoty obsługi,więc chyba bym nie kombinował.

mdw