81

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

niestety tak mnie też to czeka

82

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Niestety Enzo, nie ma innej opcji. Ale jak już odkręcisz, naklniesz się, to załuż jeden na sprężarkę i dwa na zapas (przymocuj drutem do podstawy pompy). To samo z paskami od alternatora i pompy wody. U mnie wygląda tak
http://img245.imageshack.us/my.php?imag … 372nu5.jpg

83

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Nie trzeba odkręcać pompy. Jak jest dobra to nie ma problemu, ale jak nie za bordo to jest problem, aby zaciągnęła olej. Wystarczy odkręcić krzyżak napędzający pompę i podstawę, do której jest przykręcona. Po odciągnięciu pompy robi się na tyle miejsca między gumami a krzyżakiem od pompy, że można przecisnąć paski. Za drugim razem wymiana nie zajmuje dłużej niż 30 min. I polecam paski z ząbkami od środka są dużo trwalsze.

84

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Nie wiedziałem gdzie to umieścić ale to chyba dobre miejsce Mam tylko takie pytanie co to jest i do czego służy http://images33.fotosik.pl/291/ac3ae63b47bd8e41.jpg


i czy nie powinno to być podpięte tu

http://images30.fotosik.pl/232/e430f9a0120cda60.jpg

85

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Te dwie dźwignie powinny być połączone sprężyną, tak ze trzy cm. średnicy zewnętrznej. Dłuższa dźwignia jest zamocowana na wałku hamulca ręcznego. Krótka na zaworze powietrznym hamulców przyczepy. W zestawie, po zaciągnięciu hamulca ręcznego, hamuje też przyczepa.

86

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Panowie mam takie pytanie. Ile macie wyjść pneumatycznych w forszaju na przyczepe? Ja mam trzy wyjścia. Jedno bezpośrednio z butli druge normalne a trzecie działa na odwrót tzn po wciśnięciu hamulca przyczepa nie hamuje a po zwolnieniu hamulca przyczepa zaczyna hamować.

87

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Czyli masz wyjście na przyczepę z hamulcami dwuobwodowymi.

88

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Wczoraj wieczorem pękł mi któryś z węży i nie pompuje mi powietrza. Jeszcze nie patrzyłem który bo wczoraj było ciemno a dziś jeszcze nie było kiedy. Najprawdopodobniej gumowy łącznik ten pomiędzy ramą a silnikiem zaraz poniżej pompy wtryskowej ale do rzeczy. Jakie są skutki braku ciśnienia powietrza poza:
- niedziałającym żółwiem i napędami,
- brakiem hamulców w przyczepie,
- ... ??
Proszę dopisywać

gg 5118068

89

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

II stopień sprzęgła się nie włączy jak dobrze mi się wydaje

90

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

po kolei:
-brak hamulców w przyczepach
-brak żółwia
-brak przedniego napędu podczas cofania
-brak blokady mostów
-fotela nie napomopujesz więc siedzisz na ziemi
... nic innego nie jest z nią podłączone...
mi ta przypadłość zdażyła się dwa razy... pękł ten przewód pod sprężarką co łączy metalowy wąż sprężarki z metalowym podłączeniem prowadzącym do zaworu ciśnieniowego....   co ciekawe pękł wzdłuż :[  ...lepiej wydaj więcej i kup lepszy bo jest go raptem niecały metr albo zagnij go na ucho jak będzie miejsce ponieważ ruchy wzdłużne potrafią go tak uszkodzić....

91

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Zorak, zrób ten łącznik !

92

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

nom już zrobione i tak jak mówicie pękł ten łącznik.

gg 5118068

93

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

panowie co to może być sprężarka nie pompuje powietrza tzn jak odkręcę rurkę ta co dochodzi do zaworu i przytknę palce to niby pompuje ale słaba a jak dam na pełen gaz to tak samo  słabo . co to może być   stało sie to tak nagle

94 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2008-08-24 22:38:11)

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Skoro stało się to nagle, to prawdopodobnie dostał Ci się jakiś brud do zaworków sprężarki i nie działają one tak jak trzeba. Zdejmij głowiczki, wyjmij zaworki i je przeczyść. Jak to nic nie pomoże, będziemy martwić sie dalej;-)
Sprawdź manszetkę łącząca wlot do sprężarki z kolektorem ssącym, filtr powietrza i przewody powietrza.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

95

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Może pasek się obluzował lub na jakimś wcześniejszym łączeniu uszczelka padła. W najgorszym przypadku pierścienie poleciały hmm

96

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

http://www.fothost.pl/upload/08/35/563266c7.jpg

Panowie najbardziej mi to tutaj pasuje. Najpierw opisze wykonany przeze mnie rysunek:

kolor szary - silnik
kolor żółty - koło napędzające
kolor zielony - napinacz paska?
kolor czerwony - srężarka
kolor brązowy - pasek

Problem polega na tym że zgubiłem gdzieś w polu <rozsypał sie> napinacz tego brązowego paska <kolor zielony>. Gdzie moge cos takiego dostać i jeżeli to możliwe to poprosze o jakieś wymiary tego napinacza - może uda mi się dopasować od czegoś

97

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Tutaj http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=620 masz katalog, nie jest kompletny ale co nieco jest w nim, możesz sobie pooglądać jak to wygląda.

98

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

po prostu założ  krotszy pasek. mi ten napinacz tez sie rozsypał i nigdzie nie mogłem go kupic załozyłem bezpośrednio pasek chyba 1500 i chodzi bez problemu.

99

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Mam przestroge jak by ktoś chciał wyciągnąć siłowniczek pneumatyczny od blokady napędu.To niech po rzadnym pozorem nie wyciaga go poprzez rozmontowanie go na części i wyciaganiu po kawałku.Ja tak zrobiłem i mocno żałuje.Najlepiej spuścić olej i wymontować zbiorniczek wtedy jest dostęp oczywiście pisze o 323.

100

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Bardzo tajemnicza ta przestroga, jak bym miał 323 to bym już poszedł rozbierać ten siłownik, wyciągając go po kawałku wink