161

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

pod tym korkiem jest zawór który to pod pewnym ciśnieniem puszcza powietrze na elektrozawory

162

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Ta kostka to zawór który dzieli obwody pneumatyczne na dwie grupy najpierw ciśnienie  idzie na obwody ważniejsze  później po osiągnięciu pewnego ciśnienia zasilana jest druga grupa obwodów pneumatycznych.Pod tym korkiem z tyłu jest sprężyna  którą ciśnienie musi ścisnąć żeby zasilać obwody mniej ważne.

163

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

no tak ja tam mam przewód zasilający instalację hamulców pneumatycznych przyczepy

164

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Witam.
Mam pytanie dotyczące połączenia sprężarki z kolektorem ssącym. U mnie są tam 2 takie podkładki (tulejki) jedna idzie na sprężarkę, a druga na kolektor zaś między nimi jest sprężyna. Zastanawia mnie czy przez tę sprężynę nie zasysa sprężarka, jak i silnik brudnego powietrza, które nie przeszło przez filtr powietrza?

165

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

powinna jeszcze być gumowa osłona

166

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Dzięki Paweł. Tak mi się też właśnie wydawało, że bez jakiegoś zabezpieczenia tego to bez sensu trochę jest. Widocznie ktoś przy tym majstrował.

167 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2013-09-16 21:59:25)

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Gumowa osłona, a w środku niej sprężyna razem ze specjalnymi nakładkami, żeby tą osłonkę ładnie i szczelnie od kolektora przycisnąć.

A dokładnie to tak to wygląda:

http://imageshack.us/a/img818/4613/2juj.jpg

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

168

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Szukałem ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, jakie ciśnienie powinno utrzymywać się w układzie pneumatycznym ?

169

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

W samochodach ciężarowych jest ustawiane na 8 atm, ja w forszu ustawiłem na 7 przy takim ciśnieniu przekaźnik włącza mi się bez problemu.

170

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

U mnie nabija do 6 potem zawór zaczyna "psykać" ciśnienie schodzi do 5 i znowu nabija, spróbuję podnieść ciśnienie bo nie rozłącza mi 2 stopnia sprzęgła

171

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Fabryczne w forszu jest max 6atm.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

172

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Ja mam leylanda więc 7atm to i tak mniej niż miał w autobusie.

173

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Podkręciłem ciśnienie do 7 atm i drugi stopień sprzęgła działa bez problemu, ale te 7 atm trzymał tylko na wysokich obrotach a na niskich spadało do ok 5 atm. Okazało się że sprężarka praktycznie nie posiada pierścieni, aż się dziwie że jeszcze dawała jakieś ciśnienie. Zawór regulacji ciśnienia też nie trzyma, zastanawiam się czy nie kupić zaworu ustawionego fabrycznie na 8.1 ?

174

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Na szrocie np. autobusów dostaniesz dobry regulowany zawór ja mam w zapasie.

175

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Dzięki za piwko (a tak na przyszłość spacja przed emotką), no nie dopatrzyłeś bo sprzęgło i hamulce tęż mają wspomagnie pompka nic tu nie zmieniła tylko rurki są skrócone bo nie jest z przodu.

176

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

http://naforum.zapodaj.net/265856935d63.jpg.html  Co to jest za zawór?,ucieka mi przez niego powietrze przez ten otwór zaznaczony zieloną strzalką, ewentualne przeczyszczenie go coś pomoże?, są tam jakies uszczelniacze?

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

177

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Zauważyłem ostatnio jak mój 323 dłużej popracowal że wskazówka od zegara ciśnienia poszła na maxa!  Zawór regulujący ciśnienie w układzie to jest ten przed butla dobrze myślę?
Jeśli od się zastał lub zacial  jest możliwość jego reanimacji?

178

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Hej. Za co odpowiedzialna jest kostka/zawór na zdjeciu? Jest tam jakis czujnik, ale miałem nieprzypiety kabel do niego. Kostaka jest założona z tyłu butli powietrza. Były do niej doprowadzone dwa cienkie przewody, oraz grubsza rurka. Jeśli ktos ma schemat instalacji pneumatycznej to bardzo bym prosił, bo nie moge znaleźć nic na forum .
https://www.fotosik.pl/zdjecie/4b03ba9a5c2a616a

179

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Jeden cienki idzie do zegara drugi do elektrozaworow i jest jeszcze czujnik braku ciśnienia elektryczny. Do siedzenia też gdzieś z tamtad wychodził.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

180

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Czyli ten czujnik nie jest aż tak ważny. Mogę sie z nim pobawić jak porobie w polu. Musze szybko ogarnąć pneumatykę, bo nie nabija mi ciśnienia