Temat: Sita e524

Gdzie można najtaniej otrzymać takie sita ? Nowe, używane .

2 Ostatnio edytowany przez scoda19 (2015-05-20 19:52:35)

Odp: Sita e524

deutz1993 napisał/a:

Gdzie można najtaniej otrzymać takie sita ? Nowe, używane .

Producent sit SITONO w Nekli podajesz wymiar i masz.Lub Sitamet też Nekla.

3

Odp: Sita e524

Jakie sito dolne stale na rzepak polecacie lub na jakim mlocicie tak zeby bylo wydajne nie zapychalo

4

Odp: Sita e524

Miałem 4.. choć niektórzy zakładają 4.5 albo 3.5

5

Odp: Sita e524

Mam 4 i boje sie ze nie podola bo strasza mnie ze sie zapycha

6

Odp: Sita e524

Ja w tym roku będę pierwszy raz kosił rzepak i też kupiłem dolne sito 4, zobaczymy jak pójdzie

7

Odp: Sita e524

A jest ktos kto ma juz sprawdzone na jakim sicie idzie najlepiej bo zastanawiam sie czy nie kupic jeszcze zaluzjowe bo ponoc sprawdzaja sie najlepiej

8

Odp: Sita e524

Podpinam się pod ten wątek. Wyciągnąłem wszystkie sita ze swojego 524 żeby je przeczyścić i sprawdzić by w żniwa ten temat był dopięty na 100%. Wszystkie są po czyszczeniu jak należy ale po zmierzeniu wychodzi że wszystkie górne mają 22mm długość zęba. Wydają mi się dosyć spore te otwory nawet po całkowitym zamknięciu sita (w bizonie były zęby o długości 10 mm) Moje pytanie jest takie: czy na tych sitach o zębie 22 mm da się wymłócić zboża i rzepak ?
Natomiast dolne mam tylko jedno i o duuuużym rozmiarze. Co myślicie o zastosowaniu zamiast niego sita żaluzjowego o zębie 10 mm ? Szerokości sita górnego i dolnego jest taka sama a długość zbliżona ( górne 30 mm dłuższe od dolnego )

9

Odp: Sita e524

Z tego co piszesz i z tego co podaje ten producent to masz uniwersalne sito do zbóż i kukurydzy. Ogólnie dość ładne wykonanie tych sit
http://osko-plast.pl/produkty

E 516 na części
Telefon 695 076 269

10

Odp: Sita e524

spokojnie można założyć je na dół a górne w jonach też mają długie.

11

Odp: Sita e524

koledzy jakie sita macie do rzepaku bo moje się zapycha jak wilgotniejszy rzepak i się szybko jedzie jakie sito bedie najlepsze ??? czy na dół założyć żaluzjowe jak w bizonie ???

12

Odp: Sita e524

otworkowe zawsze zrobi czyściej

13

Odp: Sita e524

czyściej ale jak się zaklei to ile zgubi mam sito stałe otworkowe ale nie wiem jakie otworki duże jutro sprawdzę

14

Odp: Sita e524

Ja jak kosiłem rzepaki to miałem na początku otworkowe fi 4 a potem zmieniłem na fi 3.8 to lepiej odczyszczało przytulie. To sito 3.8 kupiłem na zamówienie w firmie sitamet.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

15

Odp: Sita e524

a nie zakleja się ???

16

Odp: Sita e524

Ja proso na 4 robię i nie zakleja.

17

Odp: Sita e524

W mojej okolicy raczej ziemie lekkie ,plony rzepaku w granicach 3.5 do 4 ton, żadnych problemów nie miałem.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

18

Odp: Sita e524

Ja mam jeszcze sito od 524, 4 ka

19

Odp: Sita e524

Proso i gorczyce kosiłem na 4 i szło ładnie, rzepaku nie miałem okazji kosić

20

Odp: Sita e524

Koledzy nie mam czym sprawdzić otworu w aicie ale wlektroda 3 bez otuliny wchodzi i ma minimalny luz jeszcze to jaki to moze byc rozmiar 3,5 czy 4 ?