21

Odp: Sita e524

Kup suwmiarkę na pewno przyda ci się nieraz a majątku nie kosztuje. Głupie wiertło sprawdzić czy sworzeń zmierzyć. Na gospodarce bez tego to jak bez młotka.

22

Odp: Sita e524

http://allegro.pl/suwmiarka-noniuszowa- … bi_c=52910

23

Odp: Sita e524

według miarki 3,5 do 3,6 to chyba mało i co nawiecac na 4 ??

24

Odp: Sita e524

a pszenice i żyto oraz owies na jakich lecicie sitach

25

Odp: Sita e524

Od początku miałem okrągłe 9 mm i zboże nie było idealnie czyste, w tym roku kupiłem fasolkowe 6x20 i po jęczmieniu widzę że jest idealnie, zobaczymy co będzie w kolejnych zbożach

26

Odp: Sita e524

Też do zboża mam  fasolki a do rzepau macie 4 ?? bo ja 3.5 chyba za maly bo jak wilgotny to zakleja mi całe sito

27

Odp: Sita e524

sławek77 napisał/a:

Od początku miałem okrągłe 9 mm i zboże nie było idealnie czyste, w tym roku kupiłem fasolkowe 6x20 i po jęczmieniu widzę że jest idealnie, zobaczymy co będzie w kolejnych zbożach

To tak jak ja ale kupiłem fasolkowe bo z owsem na 9mm były jaja i z jęczmieniem. Zobaczymy w tym roku :walka:

28 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2019-07-29 20:03:32)

Odp: Sita e524

Ktoś z użytkowników 525 jest w stanie mi powiedzieć pod jakim kątem ma ustawione dolne i górne sito ? W rzepaku mam problem z czystością. Leci trochę syfu do zbiornika. Dolne sito całkiem zamknięte górne otwarte na 2mm. Końcowe tak na 5mm a i tak gubi a wypadaloby jeszcze wiatru dodać. Pierwsze sito za podsiewaczen całkiem zamkniete bo ma lamElki duże -chyba oryginalne sito. Wiatru mam na 950
Dolne sito na 1/3 wysokości otworu. Górne sito w 1/2 wysokości regulacji

Siły na zamiary zmierz....

29

Odp: Sita e524

Piotrek1990 napisał/a:

Ktoś z użytkowników 525 jest w stanie mi powiedzieć pod jakim kątem ma ustawione dolne i górne sito ? W rzepaku mam problem z czystością. Leci trochę syfu do zbiornika. Dolne sito całkiem zamknięte górne otwarte na 2mm. Końcowe tak na 5mm a i tak gubi a wypadaloby jeszcze wiatru dodać. Pierwsze sito za podsiewaczen całkiem zamkniete bo ma lamElki duże -chyba oryginalne sito. Wiatru mam na 950
Dolne sito na 1/3 wysokości otworu. Górne sito w 1/2 wysokości regulacji

Mam gdzieś sito otworowe do rzepaku po 524. Jak chcesz to się dogadamy.

30

Odp: Sita e524

Paweł Myślisz ze jednak dolne stałe sito byłoby lepsze ? Mam od 512 ale jest za krótkie.

Siły na zamiary zmierz....

31

Odp: Sita e524

Rzepak po 524 zawsze był luks i czysciutki. Chociaż tego też dobrze ustawiłem i zwalałem prosto na halę bez czyszczenia.

32

Odp: Sita e524

Ja kosilem w tym roku to gorne sita zamkniete a dolne otworowe. Rewelacji nie bylo ale w miare ok

33

Odp: Sita e524

Każdy kombajn ustawi że będzie dobrze czyścił rzepak. Drugi kurs też rozładowywałem prosto na halę. Kolega trochę się tym podłamał. Zadzwonił przed szóstą rano że stoi w kolejce a przed nim już ciągników że ho ho. Telefon tym 5 minut wcześniej by mnie obudził. Na spokojnie obrządziłem byczki, zjadłem śniadanie, wypiłem kawkę i parę minut po ósmej ruszyłem na skup. Kolejka była już potężna. Parę minut postałem a tu wagowy szuka czystego i suchego żeby trochę rozładować kolejkę. Dopiero mój się nadawał, gdy odjeżdżałem przed kolegą był jeszcze jeden ciągnik.

34 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2019-07-30 10:18:53)

Odp: Sita e524

Androl jak miałem czarny rzepak w zbiorniku to za dużo mi leciało do tylu. Jak widzę na zaczepie czarne nasionka to znaczy, że coś nie tak.  Pol obrotu górne otworzyłem i obrót ostatnie  i zaraz na zaczepie czysto ale w zbiorniku bez rewelacji .Chociaż w tym roku rzepak i tak super wygląda. W zeszłym roku było zle.

Paweł jak będziesz wiedział za ile puścisz to sito to jesteśmy raczej chętni.  Ono będzie pasować do 525 ?

Siły na zamiary zmierz....

35

Odp: Sita e524

Mi się nie spieszy gdy koszę rzepak i do tyłu też nie leci.

36

Odp: Sita e524

Bo rzepak to zbyt drogie nasionka, żeby je podczas zbioru gubić. Tu nie używa się przyspieszacza tylko sita przymyka, wiatr ustawia i zbiera wszystko co urosło, a szybko to się małpy pie.....ą.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

37

Odp: Sita e524

Hektar kosze 2 godziny . Nikt mi nie powie ze to szybko...

Siły na zamiary zmierz....

38

Odp: Sita e524

525 kosisz 2 godziny hektar ? Ile Ci rzepak sypie ?

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

39

Odp: Sita e524

3 tony. Co zrobię jak nie idzie szybciej bo albo syg albo mlocarnia zapachana. Pierwszy i ostatni raz rzepaku nie desykowałem

Siły na zamiary zmierz....

40

Odp: Sita e524

Ja 514 tka ciąłem 2 godz hektar przy wydajności ponad 3 tony bez desykacji , 525 miałem za lepszy kombajn z wydajnością  ,,,,

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38