1 Ostatnio edytowany przez Kazikkk (2015-05-26 20:17:17)

Temat: Fortschritt e+512 rozdzielacz hydrauliczny

Witam. Panowie potrzebuje schematu do rozdzielacza który sie znajduje w e-512. Mam problemy z hydrauliką mianowicie dołożyłem jej troszkę więcej(orbitol, rozdzielacz dwu sekcyjny)  Układ jak najbardziej działał, jednak gdy olej się zagrzeje to nie ma czym podnieść hederu.

  Założyłem większą pompę, powiększyłem zbiornik oleju o kolejne 25l.   na wyjściu z pompy jest dzielnik 40/60 jedno wyjście na rozdzielacz główny, drugie na orbitol i mały rozdzielacz.

Chce tą hydraulikę jakoś przerobić tylko jak?
Potrzebuje schematu jak rozchodzą się strumienie oleju wewnątrz rozdzielacza, co reguluje bocznym zaworem,  oraz jak czemu w niem jest az tyle powrotów? (jedno z pod zaworu, i dwa po drugiej stronie)


Panowie może ktoś posiada DTR z tego kombajnu ?

Za pomoc dziękuje, pozdrawiam.

2 Ostatnio edytowany przez scoda19 (2015-05-26 19:44:50)

Odp: Fortschritt e+512 rozdzielacz hydrauliczny

DTR to marzenie nie tylko kombajnisty ale i operatorów ciągników.Pewnie  by się każdemu przydała.

3

Odp: Fortschritt e+512 rozdzielacz hydrauliczny

Panowie o co dokładniej chodzi?

4

Odp: Fortschritt e+512 rozdzielacz hydrauliczny

Jest to skrót czyli Dokumentacja Techniczna Rozruchowa innymi słowami instrukcja obsługi co po czym włączyć aby sprzętem pracować każda koparka i dżwigi na legalnych budowach to mają wiem że są do zdobycia DTR do jelonków i innych ciągników wtedy niema tajemnicy co do czego służy.

5

Odp: Fortschritt e+512 rozdzielacz hydrauliczny

Dzięki. Wpisywałem ten skrót w googlach, jednak głupoty wychodziły.

6

Odp: Fortschritt e+512 rozdzielacz hydrauliczny

Miałem kiedyś taką instrukcję po Polsku do 323 z ze skanami obrazków i opisem do czego to służy jak ustawić ale oddałem razem z traktorem powiem tak przydała się na początku jak zakupiłem 323. Do New Hollanda też udało mi się zdobyć raczej wyciągnąć z serwisu skan kosztowało to 100 ale jest i przydatne.

7

Odp: Fortschritt e+512 rozdzielacz hydrauliczny

A panowie posiadacie jakis schemat hydrauliczny / wewnętrzny schemat rozdzielacza do kombajnu E-512?


Ewentualnie wiecie jak go zdobyć?

8

Odp: Fortschritt e+512 rozdzielacz hydrauliczny

a w ciągniku nie są takie same?

9

Odp: Fortschritt e+512 rozdzielacz hydrauliczny

z  grafiki na internecie wnioskuje, ze sa inne. Ale z ciągnika tez chętnie bym zobaczył wewnętrzna budowę rozdzielacza

10

Odp: Fortschritt e+512 rozdzielacz hydrauliczny

to poszukaj bo często ten schemat wrzucałem .

11

Odp: Fortschritt e+512 rozdzielacz hydrauliczny

Witam po przerwie   
Mam problem z hydrauliką po podniesieniu hedera nie opuszca zostaje zablokowany .Jest jakiś zawór w układzie ? gdzie  się znajduje i jak go sprawdzić

12

Odp: Fortschritt e+512 rozdzielacz hydrauliczny

To się często zdarza, rozbierz rozdzielacz wyczyść i poskładaj i będzie OK.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

13

Odp: Fortschritt e+512 rozdzielacz hydrauliczny

Przed wymianą pomy 16była Heder+stół przy opuszczaniu opadał skokami.
Po wymianie pompy 25teraz Heder+stół było ok. ale przy koszeniu kukurydzy podniosłem heder inie mogłem go opuścić.
MYŚLISZ ŻE TO TYLKO ROZDZIELACZ ?

14

Odp: Fortschritt e+512 rozdzielacz hydrauliczny

Tam nie ma innej opcji. Jest pompa, rozdzielacz i siłowniki. No i przewody które je łączą, a rozdzielacz czasem lubi się zaciąć w sobie i tyle.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

15

Odp: Fortschritt e+512 rozdzielacz hydrauliczny

A może za mało oleju w hydraulice, miałem tak samo w  514 podnosił heder ale nie opuszczał po dolaniu oleju wszystko jest ok.

16

Odp: Fortschritt e+512 rozdzielacz hydrauliczny

no tak rozdzielacz działa jak zamek jak nie ma ciśnienia to nie opuści

17

Odp: Fortschritt e+512 rozdzielacz hydrauliczny

Olej jest

18

Odp: Fortschritt e+512 rozdzielacz hydrauliczny

Tomala gdzie się podziewałeś, że Cie nie było.

19

Odp: Fortschritt e+512 rozdzielacz hydrauliczny

Grzegorz89 napisał/a:

Tomala gdzie się podziewałeś, że Cie nie było.

To po pierwsze,  a po drugie masz stan 3/4 albo więcej?

20

Odp: Fortschritt e+512 rozdzielacz hydrauliczny

Witam Grzegorz trochę  problemów  ale rozwiązaNe

przemo oco chodzi  z tym 3/4  Miałem długą przerwę