21

Odp: Silnik Ifa 6VD

Tomek odwracałeś w nim fotel i kiere i jeździsz tyłem czy jak to jest zorganizowane ?

22

Odp: Silnik Ifa 6VD

na te parę hektarów nie opłaci się przerabiać siedzenia i kierownicy ,pomęczę się na radzie tak myślę o tuzie ale przeprowadzić napęd to kupa roboty.

23

Odp: Silnik Ifa 6VD

chyba że napęd hydrauliczny, np od 516 hydrostat. Co do 6 cylindrowego silnika w ZT to był ostatnio na olx 323 bez silnika za 2000 zł. I tak se myślę bo mam do dyspozycji silnik od jelcza SW 680 turbo z 516. W traktorze to mógłby chodzić na pół gwizdka i dawałby radę. A ten silnik to gabarytowo porównywalny do 6 IFY

E 516 na części
Telefon 695 076 269

24

Odp: Silnik Ifa 6VD

dam dobrą radę nie kupujcie pod żadnym pozorem ciągnika bez silnika czy uszkodzonym bo skrzynia też będzie zgon ,wiem po sobie .Co do silnika od jelcza w forszaju to byłby odlot 240km ,chciałbym takim się przejechać.

25

Odp: Silnik Ifa 6VD

Tez raz uwazalem kupic tanio ciagnika bez silnika na dorobiene tego 6VD,ale jest to tak jak pisze tomek,na pewno jest lepszy kupic calego ciagnika i sprawdzać jego funkcji.

Myszle,ze mocniejszy silnik nad okolo 180km juz nie jest dla Forszajta praktyczne, ta wydajność nie jest mozno v polu wykorzystać i biegi sa na granicy twierdza.

Ja mam w planu zalozic ten 6VD + turbo dla lepszego spalania i troche usunąć dawki paliwa i zmniejszyć wydajność na okolo 160km, tym silnik nie bede cierpieć i bede miac dobre zużycie.
Co o tym myśleće?

26

Odp: Silnik Ifa 6VD

Ja myślałem kiedyś zamontować silnik 6VD SRL i ustawić pompę na ok 130 KM.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

27

Odp: Silnik Ifa 6VD

Tez możliwość,ale tych tych silnikow SRL jest malo.
Dla nas je juz malo i tych 6VD SRW, przed 3 laty uratowałem go ze zlomu, byla tam cala sieczkaren E280 po remontu.

28

Odp: Silnik Ifa 6VD

MAREKPE napisał/a:

Ja myślałem kiedyś zamontować silnik 6VD SRL i ustawić pompę na ok 130 KM.

Marku tam idzie ustawić moc od 90 km w tych silnikach mowa o wszystkich 6 cylindrowych

29

Odp: Silnik Ifa 6VD

Czegoś nie rozumiem ;wsadzić silnik 180koni i zmniejszyć do 130tu?

30

Odp: Silnik Ifa 6VD

Nie będę się wymądrzał, ale SRL z urzędu ma mniejszą moc tylko nie wiem ile fabrycznie. Na moje potrzeby 130 koni to byłoby połącznenie potrzeb, możliwości i ekonomicznej eksploatacji.
SRW ma 170KM przy2200 to SRL oryginalnie nie ustawiali na więcej.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

31

Odp: Silnik Ifa 6VD

Może i zmniejszyć ale za to jaki moment obrotowy..... Żadna czwórka nie da takiej radochy...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

32

Odp: Silnik Ifa 6VD

Wsadzajac silnik chlodzony powietrzem nie trzeba ramy przedluzac

33

Odp: Silnik Ifa 6VD

z zmniejszaniem dawki trzeba uważać bo zawory się wypalą.

34

Odp: Silnik Ifa 6VD

Tomaszu ale są słowa PiotraK kiedyś dyskutowałem z nim o tym.

35

Odp: Silnik Ifa 6VD

marian 323 napisał/a:

Wsadzajac silnik chlodzony powietrzem nie trzeba ramy przedluzac

Mam kumpla, z którym kombinujemy przesunięcie przedniej osi o kilkadziesiąt centymetrów w tył aby poprawić zwrotność, ale w tym celu trzeba przekonstruować mocowanie płyty przedniej osi. Idąc w tym kierunku można to dostosować tak, że da się zamontować dowolny silnik.

tomek1974  napisał/a:

z zmniejszaniem dawki trzeba uważać bo zawory się wypalą.

A jak się wstawi turbinę, to nie ma podobnego ryzyka?

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

36

Odp: Silnik Ifa 6VD

tomek1974 napisał/a:

z zmniejszaniem dawki trzeba uważać bo zawory się wypalą.

Tomek jak mówił kiedyś Piotr te silniki bardzo często montowano w agregatach prądotwórczych z ustawiona mocą  90-100 km

37

Odp: Silnik Ifa 6VD

tomek1974  napisał(a):

    z zmniejszaniem dawki trzeba uważać bo zawory się wypalą.



Temu nie rozumiem, dlaczego sie zmniejszaniem dawki paliwa zawory wypalą u tego diesla?
To przecież nie jest silnik benzynowy, gdzie chuda miesza szkodzi silnika.:nie_wiem:

38

Odp: Silnik Ifa 6VD

Ja wsadziłem pompę od sieczkarni więc ma swoją moc.

39

Odp: Silnik Ifa 6VD

To nie jest tylko o pompie, ale o jej ustawienia.

http://img341.imageshack.us/img341/4743/3vd6vd001a.jpg

40

Odp: Silnik Ifa 6VD

Mam ustawioną na maxa w zakładzie