41

Odp: Silnik Ifa 6VD

Myślę że wszyscy są ciekawi i czekają na jakieś fotki z przeróbki i jak to teraz wygląda

42 Ostatnio edytowany przez poulm (2015-06-15 08:42:13)

Odp: Silnik Ifa 6VD

Jeszcze te przerobki nierobim, juz na to niemam do zniw czasu, tak to bede robic po sezonie na jesień. :nie_wiem:
Teraz zbieram informacje co k temu potrzeba.

Jeszce nie jestem zdeklarowany czy ramie na Forszajtu w połowie ciąć, albo posunięcie przednego mostu i chlodnice na ramie do przodu.
Nie wiem czy to jest mozliwe, ponieważ ramie sie zbiega do przodu jak na szerokość tak i na wysokość. Kazdy te ramie cia i to mi się nie podoba. :nie_wiem:
Co o tym myśleće?

43

Odp: Silnik Ifa 6VD

11:45 turbo szóstka
https://www.youtube.com/watch?v=QGSfO2HllaY

44 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2015-08-03 23:07:28)

Odp: Silnik Ifa 6VD

mam pytanie do posiadaczy silników 6 garowych w kombajnach i sieczkarniach ile one palą na godzinę ropy ? bo jedne są manna a drugie ifa.

45

Odp: Silnik Ifa 6VD

U mnie wychodzi 15 litrów na godzinę

46

Odp: Silnik Ifa 6VD

to mi się podoba a czym różni się silnik manna od ify chodzi mi bardziej o pojemność? pompę wtryskową ?dane techniczne ?

47

Odp: Silnik Ifa 6VD

sławek77 powiedz mi na jakich obrotach silnika młócisz 524 ? pomału zaczynam sie rozglądać za tym silnikiem i jeszcze jedno od samochodu jakby kupił to trzeba coś przerabiać?

48

Odp: Silnik Ifa 6VD

Pewnie regulator obrotów i kolektory....

49

Odp: Silnik Ifa 6VD

ok 2150 obrotów

50

Odp: Silnik Ifa 6VD

Do matadora chcesz włożyć ?

51 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2015-08-06 22:00:58)

Odp: Silnik Ifa 6VD

sprzedałem (na dniach na zabrać) silnik od 516 i zakładam mniejszy i ten od mana najbardziej mi pasuje 150km to jest to i 15 literków paliwa na godzinę a nie 25 ,cheder zrobię 4 metry i kombajnik będzie cacy. Na początku chciałem zrobić większe sita i go tym przyspieszyć ale na moje teraz małe kawałeczki to bez sensu i postanowiłem go zwolnić czyli mniejszy silnik i cheder.Na złom czy części go nie sprzedam bo za dużo w niego włożyłem.

52

Odp: Silnik Ifa 6VD

6ct107 przy 170KM miał 600Nm, a jaki moment obrotowy ma ifoskie 6vd z sieczkarni?????

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

53 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2015-12-12 02:16:51)

Odp: Silnik Ifa 6VD

Bez problemu ma ok. 750Nm. Wszystko zależy od stanu silnika i pompy wtryskowej. Taki moment może osiągnąć nawet jak będzie ustawiony na ok. 100KM....



tomek1974 napisał/a:

to mi się podoba a czym różni się silnik manna od ify chodzi mi bardziej o pojemność? pompę wtryskową ?dane techniczne ?

Różni się dosłownie wszystkim. Ten od MAN'a, to jest już zupełnie inny silnik, taki nowocześniejszy i ładniejszy wink , ale w razie problemów to portfel wyczyści Ci dużo bardziej niż typowa Ifa z np. sieczkarni. Przy tym jest znacznie bardziej skomplikowanym silnikiem, bo ten z sieczkarni to dokładnie taki sam jak z traktora, tylko o dwa garnki większy.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

54

Odp: Silnik Ifa 6VD

tylko wyczytałem że ifa lubi bardziej paliwo od mana ,pojemność nie wiele większa a może łyknąć 5 literków więcej jeśli się mylę to proszę o sprostowanie.

55

Odp: Silnik Ifa 6VD

dawno temu koledzy w lesie  zrąbki robili i cały tabor to IFA 60 z Niemiec tyko szukali z silnikiem MAN , I bardzo sobie dawały radę lepiej od 6 ifa

Leszek   dla kolegów'

56

Odp: Silnik Ifa 6VD

Dla uściślenia. 6ct107 w autobusie h10-10 osiągał 170KM przy 2600obr i posiadał max moment obrotowy 600Nm przy jakich obrotach osiągał max moment nie wiem.  Montując taki w ciągniku pelnej mocy by noe osiągał ponieważ we forszu wystarczyło by mi 2200obr.
Z kolei ifa 6vd 14,5/12-1 SRW osiagała 170KM przy 2200obr, jednak mkmentu obrotowego dla tak ustawionego silnika nigdzie nie znalazłem.
Podejrzewam Piotrze że mówiac o tych 100KM myślisz o silniku ograniczonym do obrotówdo 1200-1500obr tak by max mocy nie osiągał by go diabli nie wzięli....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

57

Odp: Silnik Ifa 6VD

tomek1974 napisał/a:

sprzedałem (na dniach na zabrać) silnik od 516 i zakładam mniejszy i ten od mana najbardziej mi pasuje 150km to jest to i 15 literków paliwa na godzinę a nie 25 ,cheder zrobię 4 metry i kombajnik będzie cacy. Na początku chciałem zrobić większe sita i go tym przyspieszyć ale na moje teraz małe kawałeczki to bez sensu i postanowiłem go zwolnić czyli mniejszy silnik i cheder.Na złom czy części go nie sprzedam bo za dużo w niego włożyłem.

Niedaleko mnie gościu zrobił taki sam patent ,założył silnik od sieczkarni i heder zwęził na 4,5 metra .Efekt po skoszeniu paru hektarów kombajn poszedł w krzaki, nie dawał rady a za kombajnem rosło bardziej niż w originale .Kombajny tak mają że jak dasz im towaru mniej to gubią tak samo jak dasz za dużo.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

58

Odp: Silnik Ifa 6VD

opinie są podzielone smile

59

Odp: Silnik Ifa 6VD

Próbuj ,może tobie przeszczep wyjdzie lepiej.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

60

Odp: Silnik Ifa 6VD

nigdy w to nie wątpię smile już bym dawno to zrobił ale szukam silnika w oryginale w rozsądnych pieniądzach a gdzie bym nie zadzwonił to było grzebane albo 5 tyś za 6 kupie cały samochód i chyba tak zrobię bo z reszty zrobię przyczepę ,będzie bez papierów ale będzie.