61

Odp: Silnik Ifa 6VD

Posiadam maszyny z silnikami ifa 6w;6l i 6ke mana spalanie bardzo podobne oczywiście palą mniej niż 4ki.

62 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2015-12-31 00:46:59)

Odp: Silnik Ifa 6VD

bamreras napisał/a:

...Z kolei ifa 6vd 14,5/12-1 SRW osiagała 170KM przy 2200obr, jednak mkmentu obrotowego dla tak ustawionego silnika nigdzie nie znalazłem.

Jak szukasz takich danych to wystarczy napisać, zresztą już tu kiedyś chyba wykresy wklejałem.

bamreras napisał/a:

....
Podejrzewam Piotrze że mówiac o tych 100KM myślisz o silniku ograniczonym do obrotówdo 1200-1500obr tak by max mocy nie osiągał by go diabli nie wzięli....

Diabli tak szybko go nie wezmą, bo nie każdy sprzęt potrzebuje dużych obrotów. Te silniki swoje maksymalne momenty osiągają w zakresie od 1200 do 1400 obrotów i jak ktoś potrzebuje tylko momentu, to mu większych obrotów nie potrzeba. Tak np. jest w agregatach prądotwórczych, gdzie max. obr. to 1500 obr/min, co też wynika z potrzeby uzyskania odpowiedniej częstotliwości w sieci.

Moc i moment najbardziej obrazowo można ująć w powiedzeniu, że maksymalna moc silnika odpowiada za maksymalną prędkość pojazdu, a maksymalny moment obrotowy odpowiada za to, jak szybko tą prędkość uzyskamy....

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

63

Odp: Silnik Ifa 6VD

A mam pytanie silnik 6VD ten co był w sieczkarniach  jaką powinien miec kompresje na cylindrach?

64 Ostatnio edytowany przez Marek323 (2016-01-05 23:53:16)

Odp: Silnik Ifa 6VD

taką że łomikiem ciężko obrócić

65

Odp: Silnik Ifa 6VD

acha  dzieki  bardzo a tak w atmosferach to ile powinno byc.

66

Odp: Silnik Ifa 6VD

Przecież to taki sam silnik jak 4sylindrowy. Znajdź ile wynosi wartość dla 4garowego i będziesz dokładnie wiedział.

67

Odp: Silnik Ifa 6VD

Ten silnik obojętnie w jakiej będzie wersji, 2-, 3-, 4- 6- czy jeszcze więcej, to kompresję powinien mieć tą samą, tak jak pisze Grzegorz, a ile dokładnie, to z tym już bywa różnie. Generalnie im bliżej 30-tu, albo i więcej, to będzie super. Poniżej 24 trzeba już powoli przygotowywać się do remontu. Silniki te też chodzą na kompresji rzędu nawet i 16, 18-tu, ale co to za chodzenie... wink

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

68

Odp: Silnik Ifa 6VD

Dziekuje Piotrze oto własnie mi chodziło.

69

Odp: Silnik Ifa 6VD

Marek323 mógłbyś wstawić jakieś foto jak wyglądają Twoje sprzęty z silnikami 6 garowymi? Jak tam je zmieściłeś bez rozcinania ramy?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

70

Odp: Silnik Ifa 6VD

Cześć PiotrK,
nie masz kdzies jakeś charakterystyki prędkości tego silnika 6VD z E280(281)?
Nie jest to ten samy silnik jak w Ifie L60.
Rozwazam, jakie moze miac parametry z turbem.
Dzieki wiele.

71

Odp: Silnik Ifa 6VD

panowie a co myślicie o silniku ifa 60 chłodzonym powietrzem i wstawieniu go do kombajnu fortschritt 524

72

Odp: Silnik Ifa 6VD

musisz się piotrak spytać co to jest warte bo tych silników dużo nie ma

73

Odp: Silnik Ifa 6VD

to co uważasz piotrek k o takiej możliwości wiem ze 514 miały 4 chłodzone powietrzem

74

Odp: Silnik Ifa 6VD

Niewiem, czy to jest dobry pomysl dac do kombajna silnik chlodzony powietrzem, jest tam wiele kurzu i plewy ze zboża, to zapcha silnik.
Widzialem zapchane i upieczone silniky od Tatry co jechaly w polu okolo kombajnow.
:nie_wiem:

75

Odp: Silnik Ifa 6VD

poulum a 514 ma silniki deutza chłodzone powietrzem
poulm a tak na marginesie nie wiesz moze jakieś namiary na miske olejowa do 524 w czechach
lub moze ma ktoś w forum

76 Ostatnio edytowany przez poulm (2016-06-26 12:19:41)

Odp: Silnik Ifa 6VD

E524 ma silnik taki jak ma Ifa L60. Te silniki maja w kombajnu inne miski olejowe?

77

Odp: Silnik Ifa 6VD

pewnie że tak niskie miski i inne pompy paliwowe tak jak silnik z autobusa do kombajnu bizon

78

Odp: Silnik Ifa 6VD

co do chłodzenia to się uśmiejecie w clasie chłodnica była cała zabita a temperatura nie przekraczała 80 stopni dopiero teraz zauważyłem że nie przelotów i cały dzień  ją przepychałem bo już nie szło przedmuchać smile

79

Odp: Silnik Ifa 6VD

dobry silnik i wydajna pompa

80

Odp: Silnik Ifa 6VD

Napiszę w tym wątku bo to też 6 VD tylko chłodzony powietrzem.
https://naforum.zapodaj.net/thumbs/36f36acdb920.jpg https://naforum.zapodaj.net/thumbs/9f455bfff182.jpg   

Na miejscu nie mógł odpalić. Próbowaliśmy pompować paliwo ale się nie dało więc zaczęliśmy rozkręcać dopływ paliwa.  Przyklejony był zaworek w pompce wstępnej. To samo z zaworem przelewowym i jak się okazało się w domu zastane były też sekcje i listwa.Przy takim stanie rzeczy koleś sprzedał nam to za 3 tysiaki razem z dwoma akumulatorami 180 A . Pół soboty spędziłem żeby rozruszać pompę.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38