81

Odp: Silnik Ifa 6VD

Akumlatory mają jeszcze parę?
Dostałeś to z prądnicą?
Czyli silnik dostałeś gratis?

82

Odp: Silnik Ifa 6VD

spore to jest ciekawe ile mocy generuje i ile moze pociągnąć

Nie ma to jak FORTSCHRITT

83 Ostatnio edytowany przez Andrew89 (2016-10-24 19:33:11)

Odp: Silnik Ifa 6VD

Akumulatory mają po 12.68 . Cena oczywiście z agregatem. Tu filmik jak to pracuje. https://youtu.be/pHRsiHPrtO4

Pompa oczywiście dwu zakresowa  nie wiem co z nią zrobić? Jest po jakimś remoncie ta pompa. Pytanie czy z sieczkarni można założyć pompę? Ewentualne czy można sam regulator obrotów z sieczkaniowej pompy założyć?  Sama pradnica jest ok tylko spalilyvsie dwie cewki i nie trzyma częstotliwości.  Jak ktoś chętny to pisać bo chce ją na złom sprzedać. Na tabliczce jest 75 kVA.  Muszę kupić koło zamachowe z ciagnika bo teraz założyłem jedną połówkę sprzęgła gumowego , a jak prędzej pisal Tomek ,ze u niego nie wytrzymała.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

84

Odp: Silnik Ifa 6VD

pompy nie przerobisz musisz skontaktować się z piotrk może on coś wymyśli

85

Odp: Silnik Ifa 6VD

Przecież od sieczkarni może założyć.

86

Odp: Silnik Ifa 6VD

Andrew89 napisał/a:

Muszę kupić koło zamachowe z ciagnika

Takie zwykłe fortschrittowe to ja mam, przyjedź to sobie weźmiesz.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

87

Odp: Silnik Ifa 6VD

MAREKPE napisał/a:
Andrew89 napisał/a:

Muszę kupić koło zamachowe z ciagnika

Takie zwykłe fortschrittowe to ja mam, przyjedź to sobie weźmiesz.

Kola zamachowe na wygląd są identyczne w 4 vd i 6 vd ale jeszcze nie sprawdzałem . Mam 2 od kombajnu .

Krzysiek napisał/a:

Przecież od sieczkarni może założyć.

A co z dawką paliwa ? W sieczkarni jest 170 km a tu max 140 ....

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

88 Ostatnio edytowany przez ZtManiak (2016-10-25 00:10:23)

Odp: Silnik Ifa 6VD

To już ci mówię że jest dosłownie minimalna różnica roztawu śrub i zamachu od 4vd nie przykrecisz (do 6vd SRW na bank) bo sam jakiś tydzień temu to sprawdzałem(4vd ma mniejszy rozstaw) ale Tokarz na porządnej wiertarce stołowej mówi ze ogarnie.

89

Odp: Silnik Ifa 6VD

Andrew89 napisał/a:
MAREKPE napisał/a:
Andrew89 napisał/a:

Muszę kupić koło zamachowe z ciagnika

Takie zwykłe fortschrittowe to ja mam, przyjedź to sobie weźmiesz.

Kola zamachowe na wygląd są identyczne w 4 vd i 6 vd ale jeszcze nie sprawdzałem . Mam 2 od kombajnu .

Krzysiek napisał/a:

Przecież od sieczkarni może założyć.

A co z dawką paliwa ? W sieczkarni jest 170 km a tu max 140 ....

Traktorowe jest inne niż kombajnowe, a w pompie wkręcisz śrubkę tę co wiesz ze trzy obroty i na początek będzie, potem PiotrK zrobi Ci pompę na zamówienie i będzie moc.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

90

Odp: Silnik Ifa 6VD

Jeszcze to niedemontowalem,ale ten gumowy dzwon co jest origo na 6VD w sieczkarni jest wiele inny niz w ciagniku?Nie idzie zastosować?
Na pierwszej stronie tego watku sa zdjecia,tam sa wywiercone większe otwory do kola zebatego co jest dla gumowy dzwon i kolo zamachowe jest bez zmian, albo nie?


Inaczej juz widzialem inne silniky od centraly elektryczne, kompresora lub innych agregatow, co chcieli dac do ciagnika zetor lub inny i jest tam zawsze wiele problemów, tak jak jest juz tutaj pisane, inne kolo zamachove, pompa wtryskowa i wiele dalszych. Nie jest to nierealne zastosowac taki silnik do ciagnika, ale jest to bijatyka dłuższa :nie_wiem:

91

Odp: Silnik Ifa 6VD

z tego co mi wiadomo to ten "dzwon gumowy" jest taki sam.
Swoją drogą na OLX ostatnio pojawił się fortschritt 323 z silnikiem 6VD SRW. Nie wygląda na to, by ktoś przedłużał ramę. https://www.olx.pl/oferta/fortschritt-C … 1a8979ae2c
A  może sprzedający jest na forum i by trochę przychylił tajemnicy???

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

92 Ostatnio edytowany przez poulm (2016-10-27 08:27:17)

Odp: Silnik Ifa 6VD

Tak, z tego co wiem, tak ten silnik SRL ma inne wanne olejowe i nie jest potrzeba przedluzyc rame. Czy ta wanna pasuje na silnik SRW to nie wiem :nie_wiem: i jest to do rozważenia. :hmmm:

W tym ogłoszeni w ZT323 je silnik 6VD SRW,co jest chlodzony woda, i przedny most je uzasadniony ponizej,resp. ram jest powyzej:

https://olx-ring01.akamaized.net/images_tablicapl/397632205_3_644x461_fortschritt-ciagniki_rev001.jpg

Jeszcze przyszło mi do głowy, kiedy bym dal przedny most na resory piórowe, tak mozno tez nie trzeba ciac rame dla silnik 6VD SRW, co myślicie?
Tak jakoś:

https://s13.postimg.org/gh4xmv7uf/65221873_1.jpg

https://s13.postimg.org/805fby35j/65221873.jpg

93

Odp: Silnik Ifa 6VD

to można dać wtedy oś bliżej kabiny i będzie lepszy skręt

94 Ostatnio edytowany przez tomek 323 (2016-10-26 19:29:54)

Odp: Silnik Ifa 6VD

poulm nie przestajesz mnie zaskakiwać

Nie ma to jak FORTSCHRITT

95

Odp: Silnik Ifa 6VD

Tomek:
Dla cego zaskakiwać? Ten Forszajt 303 na resorach nie jest moj, to jest tylko  foto z jednego ogłoszenia dla inspiracji i uwazenie :pa:

96

Odp: Silnik Ifa 6VD

no tak ale i tak pełen podziw za te twoje modrenizacje a tego 303 nigdy wcześniej nie widziałem

Nie ma to jak FORTSCHRITT

97

Odp: Silnik Ifa 6VD

Bo to nasz Poulm smile Mnie ciekawi czy by trzymało te mocowanie dolne tzn pióro-most... Bo jak włączysz napęd to wiadomo ciągnie...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

98

Odp: Silnik Ifa 6VD

Na Ifie W50 jest to zrobione tak samo i ciaga wiecej mocy niz na Forszajtu, na Ifie jest na mostu obciazenie okolo 5000kg, niekedy i wiecej przy hamowani itp., z tego niemam martwienie.
Ale nie wiem,czy na tych resorach nebede male wychylenie mostu na dziurach w polu czy w lesie. Na drodze to bede idealne.

99

Odp: Silnik Ifa 6VD

nie głupi pomysł z tymi resorami smile

100

Odp: Silnik Ifa 6VD

Koło zamachowe zostaje to co był plus połówka sprzęgła gumowego co daje 3 cm w stronę kabiny. Dzięki temu miska bez problemu się na długość mieści ,tylko ramę trzeba 12 cm do góry.  Na razie rama wygląda tak
https://naforum.zapodaj.net/thumbs/082b59d403b5.jpg

Prawdopodobnie braknie miejsca za zbiornik paliwa. Z agregatem przywiozlem zbiornik paliwa (60x40x100) skrócę go do 70 cm i wsadzę pod schodki . Wtedy dwa aku na sprzęgło i na to filtr powietrza z wkładem AM 404 a baniak na powietrze zamiast aku pod schodki .

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38