Temat: regulacja przepływu oleju

Nie wiecie przypadkiem gdzie reguluje sie ilość przepływu oleju przez pompę? Kupiłem drugą pompę hydrauliczną i dalej są problemy z podnoszeniem maszyn.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

2

Odp: regulacja przepływu oleju

a pompa to ma chyba stały wydatek oleju.Coś koło 50 l na min.A przyczyn to może być wiele.Trzeba zacząć od najprostszych czyli gumki pod rozdzielaczem a może manszeta w tłoku?Jeśli nie ubywa oleju to prawdopodobna przyczyna.Najpierw sprawdż cisnienie ile daje układ ma być ok 16 Mpa.JAk bedzie to pompa jest dobra.oczywiście na ciepłym oleju
.

3

Odp: regulacja przepływu oleju

witam
daj do sprawdzenia/regeneracji/ustawienia zawór przelewowy. mialem to samo i podzialalo.
zwór znajduje sie w tylnej części rozdzielacza, po zdjeciu pokrywy w kabinie w tylnej części rozdzielacza puszka śr ok 40mm klucz bodajże 46.
pzdr

4

Odp: regulacja przepływu oleju

jak masz manometr to podlacz go do gniazda hydrauliki i sprawdz cisnienie.zregenerowac mozna zawor podkladajac grosz pod sprezynke wot i filozofia big_smile

5 Ostatnio edytowany przez raf27 (2007-09-02 07:49:44)

Odp: regulacja przepływu oleju

przestawianie typu pracy(pozycyjna,siłowa,pływająca)czy to da rade  naprawić zregenerować we własnym zakresie ??próbowałem oryngi silikon ale nic nie podziałało. :nie_wiem: :stu:PS niechciałem zakładać nowego wątku bo to pytanie można podciągnąć do tego wątku chyba????

http://images29.fotosik.pl/44/777b2bad10b1551e.gif

gg6876703

6

Odp: regulacja przepływu oleju

nie da sie da sie tylko podniesc cisnienie

7 Ostatnio edytowany przez raf27 (2007-09-03 10:45:00)

Odp: regulacja przepływu oleju

dzwoniłem dzisiaj do sklepu pantery koszt regenerowanego 180zł stary trzeba oddać.Tak zrobie będzie najszybciej.Dzieki pepe za poradę  :beer:

http://images29.fotosik.pl/44/777b2bad10b1551e.gif

gg6876703

8

Odp: regulacja przepływu oleju

Pisze tutaj ponieważ też chodzi o przepływ oleju. W jaki sposób można zwiększyć przepływ oleju na chłodniczke, rozdzielacz już mocno ciepły orbitrol też a chłodnica chłodna. Odpowietrzałem wyczyściłem filtr i jest wciąż tak samo.

9 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2009-01-19 22:44:40)

Odp: regulacja przepływu oleju

Chyba nie da się zwiększyć przepływu przez chłodnice musisz przejrzeć instalacje może coś blokuje przepływ.Tu masz obrazek od 303 myślę że 323 ma podobnie jak widać chłodnica jest na powrocie musisz tam szukać.                                                                                          http://www.fotoload.pl/index.php?id=65f … 19b525c392

10

Odp: regulacja przepływu oleju

Chłodnica ma jeszcze zrobiony "bay-pass", nie wiem czy w każdym ciągniku i po co też za bardzo ale wejście i wyjście z chłodnicy jest połączone po przez trójniki rurką.
Może masz gdzieś zagniecioną chłodnicę ? To jest jedna długa rurka biegnąca w górę i dół kilka razy i jak ją gdzieś przyblokujesz to nie będzie przepływu. Wtedy pójdzie olej tym "bay-pass-em".

11

Odp: regulacja przepływu oleju

Musze jaszcze raz przedmuchać cały układ tej chłodnicy a jak nie pomorze to bay-pass,ponieważ u mnie go nie ma. Oriętuje się ktoś ile zł trzeba wydać na taką chłodnice bo do Bizona mam w planie ją wcisnąć.

12

Odp: regulacja przepływu oleju

Lepiej poszukaj czy nie jest gdzieś zagięta rurka w tej chłodnicy lub rurki, którymi dopływa i odpływa od niej olej. Zapchać ją to raczej ciężko, no chyba że Ci do zbiornika oleju wpadł beret czy marynarka wink

13

Odp: regulacja przepływu oleju

Rurki są ok chłodnica też nic nie pogięte a może faktycznie jakiś beret ale po niemiecki

14

Odp: regulacja przepływu oleju

na taką chłodnicę  trzeba wydać 200 zł i najlepiej wsadzić 2 sztuki które mogę ewentualnie mieć z rozebranych forszajów od kolegi

15

Odp: regulacja przepływu oleju

Oglądałem katalog od 323 i masz poważny problem bo jest coś dziwnego gdyby nie było przepływu przez chłodnice to nie działały by wspomaganie hamulca i sprzęgła bo one są za chłodnicą a zawór bezpieczeństwa jest przed chłodnicą i łączy się z dopływem do pompy.

16

Odp: regulacja przepływu oleju

Ja mam 303 wspomaganie sprzęgła jest pneumatyczne, jedyny problem to że olej się słabo chłodzi lub wcale. Raczej na pewno to dobrze nie robi uszczelniaczą i pompie innego sposobó nie ma jak znaleź usterke i ją usunąć

17

Odp: regulacja przepływu oleju

Dzisiaj oglądałem przepływy oleju obok chłodnicy i widać że chłodnica oleju ma dodatkowy obieg który łączy wlot i wylot.W katalogu bardzo słabo było to widać i nie mam pojęcia czy tam jest jakiś zawór czy to zwykła rurka.Jeśli chłodnica jest zimna to znaczy że obieg idzie tą rurką i jest pytanie czy można ją wymontować czy nie?

18

Odp: regulacja przepływu oleju

Pooglądałem jeszcze raz obrazki w katalogu i są 2 wersje. Jedna ma dodatkową rurkę omijająca chłodnicę oleju, a druga wersja nie ma tego. Ta chłodnica to jest trochę jako dociążenie przodu, bo ona chłodzi część oleju wracającego z układu kierowniczego. Reszta oleju może wracać bezpośrednio do zbiornika. Z prawej strony na bocznej ściance zbiornika oleju nad korkiem spustowym, jest taki dziwny trójnik. Do niego są przykręcone rurki, jedna idzie do chłodnicy, a druga na kostkę, w którą wkręcony jest zawór regulujący ciśnienie.
Ten trójnik jest przykręcony do zbiornika. Na teraz nie wiem co jest w nim, ale powinien mieć połączenie ze zbiornikiem, tyle tylko że przydławione. Jeśli nie będzie tam zdławienia to praktycznie cały olej wróci do zbiornika oleju, bo i po co miałby się męczyć i przeciskać przez chłodnice. Jeśli masz spuszczony olej ze zbiornika oleju to odkręć ten patent i pooglądaj go dokładnie, może ktoś tam łapy wsadził, nie mając większego pojęcia i "poprawił" konstruktorów wink

19

Odp: regulacja przepływu oleju

Narazie nie mam czasu żeby coś robić przy tym ale tak sobie myśle jak by olej z pompy głównej chociaż częściowo skierować na chłodnice.Lekko przydławic powrót od głownej i skierować olej na chłodnice tylko ciekawe co zrobić z tym trójnikiem . Czy nie będzie za wysokie ciśnienie i może rozwalić chłodnice musze się zastanowić zeby nie przedobrzyć. Musze najpierw skończyć porządki w lesie a potem moge coś zacząć myśleć przy maszynach bo wiosna już nie długo.

20

Odp: regulacja przepływu oleju

Jutro pooglądam u siebie ten trójnik. Zobaczę co to za patent i jak zrobili to dławienie. Możliwe, że u Ciebie jest w nim coś pokopane i olej nie idzie na chłodnice.