21

Odp: regulacja przepływu oleju

Panowie sprawa wygląda tak. Ten  bajpas co się rozdziela przed chłodnicą zaczyna się zaworem ciśnieniowym (zwykła kulka i sprężynka) w przypadku zbyt dużego ciśnienia z przelewu wali nadmiar prosto do zbiornika żeby nie rozerwało chłodnicy. Ona też ma swoje możliwości....

22

Odp: regulacja przepływu oleju

Czyli jak bym coś wymyślił z chłodzeniem oleju z pompy głównej to baj-pas musi być na bank, ja go nie mam. Zobaczymy co Dario zobaczy w tym trójniku myśle że to będzie coś na styl bizona , czyli trójdzielny nie nastawny o stałym wydatku oleju.

23

Odp: regulacja przepływu oleju

Do Dario mam tylko jedną informację-uważaj przy rozkręcaniu tego(ten zaworek). To jest duraluminium i jak uszkodzisz to biedy sobie narobisz sporej bo łatwo to ukręcić-naprawić już gorzej

24

Odp: regulacja przepływu oleju

Nie radzę tego przerabiać podłączając się pod pompe główną bo zawór potrzebny jest do wspomagania pedałów czyli hamulca i sprzęgła a jak podłączysz chłodnice pod pompe główną to nie wiadomo czy wytrzyma.Ciekawi mnie czy wspomaganie pedałów działa jak rozdzielacz czyli ciśnienie powstaje przy naciśnięciu czy ciśnienie jest stałe w całym obwodzie.

25

Odp: regulacja przepływu oleju

Narazie to są tylko plany z podłączeniem chłodnicy do pompy głównej,ale tylko do powrotu od pompy głównej olej już tam nie ma dużego ciśnienia.Skoro ten zawór jest potrzebny do wspomagania sprzęgła i hamulca to jakie zadanie on spełnia w 303 jak sprzęgło jest wspomagane pneumatycznie.Chyba powinien kierować olej na chłodnice,jak uporam się z lasem to forszaj idzie pierwszy na kanał.Zobacze może coś się poprostu zapchało i nie ma obiegu oleju.Musze zobaczyć jak to wygląda w 323 kuzyna przy okazji odwiedze.

26

Odp: regulacja przepływu oleju

W wersji komiksowej, w niebieskim kółku zaznaczony ten trójnik, którym niewielka część oleju wraca do zbiornika, a większość płynie na chłodnicę oleju. Tak to jest zrobione w 303. W 323 jest pewnie inaczej bo zbiornik oleju jest na dole, pompa z układu kierowniczego zasila też wspomaganie sprzęgła i hamulców.

http://www.fotoload.pl/123aa18/060a975a6b25736efd9b60f31ada1efe9877_min.jpg

27

Odp: regulacja przepływu oleju

hmm ja bym nie podłączał głównej pompy do chłodnicy szkoda roboty. Moim zdaniem jeżeli w przewodzie łączącym dwa końce chłodnicy jest zaworek to trzeba go sprawdzić jak nie ma to trzeba go wstawić on skieruje olej do chłodnicy.
I wszystko

28 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2009-02-06 20:52:20)

Odp: regulacja przepływu oleju

Z tego co widać to są połączenia ze zbiornikiem przed chłodnicą.

29

Odp: regulacja przepływu oleju

No jest połączone, ale powinno być tam przydławione.

30

Odp: regulacja przepływu oleju

Według mnie to porobili zabezpieczenia w razie zapchania chłodnicy żeby nic nie trzasło.

31 Ostatnio edytowany przez Dario (2009-02-07 17:49:30)

Odp: regulacja przepływu oleju

Pooglądałem dzisiaj ten patent. Trójnik jest przyspawany, po odkręceniu korka widać mały otwór czyli jest przydławione na stałe. Na fotkach widać to lepiej:)

http://www.fotoload.pl/123aa35/1c64129d9eba8ab4ff0cde915425212114527_min.jpg http://www.fotoload.pl/123aa32/c1c06d3041505bfdbe183472f493ed477796_min.jpg http://www.fotoload.pl/123aa14/bb0217f44d10fe8642d5a0641a64aa9319357_min.jpg

32

Odp: regulacja przepływu oleju

Dario plusik za fotki i za chęci teraz moge porównać jak jest u mnie

33

Odp: regulacja przepływu oleju

Spojżałem do tego trójnika i jakiś spec rozwiercił dławik na około 14 mm, więc olej nie mógł się dostać do chłodnicy pozostaje mi tylko wstawić dławik i zobaczyć jaki będzie efekt.Mam nadzieje że bedzie ok i olej będzie miał chłodzenie.

34

Odp: regulacja przepływu oleju

Teraz zima, to bez chłodnicy też powinien mieć chłodzenie smile

35 Ostatnio edytowany przez maxi900 (2009-02-14 23:14:08)

Odp: regulacja przepływu oleju

Ale zima już się konczy tongue

36

Odp: regulacja przepływu oleju

Zimą to raczej grzałka by się przydała tylko jak się zacznie robota w polu to chłodzenie jest bardzo wskazane.

37

Odp: regulacja przepływu oleju

Dzisiaj spuszczałem olej z hydrauliki i z ciekawości odkręciłem korek na tym trójniku. Otwór w dławiku ma 4 mm.

38

Odp: regulacja przepływu oleju

Dokładnie taki otwór zrobiłem kupiłem oryginalny filtr oleju hydrałlicznego,do tej pory miałem prowizorke własnej produkcji. Po zalaniu olejem i odpaleniu chłodnica jest cała myślałem że ją rozsadzi,ale wytrzymała więc myśle że teraz olej będzie miał chłodzenie i będzie ok.

39

Odp: regulacja przepływu oleju

Rozsadzić jej nie powinno bo to olej z powrotu przez nią przechodzi, więc ciśnienie tam raczej jest małe smile