21

Odp: Prasy rolujące

Osobiście śmigam swoją rolującą (walcową)  w słomie, nie narzekam. Nie wiem, może łańcuchowa byłaby lepsza? Ale swojej nic nie mogę zarzucić. Baloty są ładne, równe i dobrze dogniecione:)

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

22

Odp: Prasy rolujące

Prasa zagraniczna  baloty 120x120 bedzie balowac tylko słome ,mysle ja kupic poniewaz jest popyt na na baloty ze słomy bo u nas skupija słome i przerabiaja ja na brykiet do pieców na opał ,dlatego juz w tym sezonie jeden gosc skupije słome baluje  a nastepnie bedzie pewno odstawiał do tej firmy bo nawet siano z ugorów zbalował gdzie sie dało ,a bolował to prasa clas 44 walcowa ,nawet to fajnie robiła ta maszyna te baloty ja mam z-224 ale takich balotów niebiora tylko okragłe i dlatego prosze o pomoc w zakupie takiej prasy do słomy .narazie to studiuje temat bo jesli chodzi o prasy rolujace jestem zielony.:hmmm:

GG-2220277

23

Odp: Prasy rolujące

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=408114299
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=41596630
Są to modele pras kture mnie interesuja ale znawców tematu proszę o podpowiedz ,no o chodzi talze o awaryjnosc i o dostepnosc w cześci.:hmmm:

GG-2220277

24

Odp: Prasy rolujące

marek514 napisał/a:

miałem pasową z-230 5lat temu a nadal ją przeklinam.
Teraz mam deutz fahra walcową i zero problemów tylko że zapłaciłem 20tyś.

A ja ma właśnie taką prasę już 4 rok i jestm bardzo zadowolony. U mnie słoma i siano pod chmurką leżą i minimalne ubytki zimą, a z walcowej to była masakra w połowie zimy.

Wiadomo zielonego nie sprasujesz ale do suchego nie ma lepszej i tańszej. Ja za swoją dałem 4 tysiaki, ok. 450 balotów rocznie i przez ten cały czas wymieniłem 3 łożyska i jeden łącznik pasa.

Więc wszystko zależy od tego ile i co prasujesz.

A na to żeby prasa lepiej "ciągneła" też mam patent. Zaczynam balota bez problemu:dance:

25

Odp: Prasy rolujące

gumiarz wybierz prasę z maksymalnie porowatymi walcami lub łańcuchową ,szerokim podbieraczem oraz hydrauliczno-mechaniczną blokadą  komory prasowania co do awaryjności to praktycznie niema się co psuć ,acha jeżeli zależy ci na wydajności to tylko owijanie siatką pozdro.

26

Odp: Prasy rolujące

KOlego sztum od 5 lat prasuje po 2000szt. rocznie, przez te lata wysiadło mi jedne łożysko w podbieraku i urwała się sprężynka w wiązaku oto cały bilans strat.

27

Odp: Prasy rolujące

A wiec Koseś jaka praske bys mi polecił (walcowke) tylko jakiej firmy
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=415966304
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=412590523
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=417286786
Sa to 3 prasy kture mnie interesuja ,tylko nie wiem ktura wybrac ,podpowiedzcie ktura była by najlepsza jesli chodzi o wydajnosc pracy i awaryjnosc ,pozdrawiam.:)

GG-2220277

28

Odp: Prasy rolujące

gumiarz polecił bym ci prase Welger dlaczego ? nao właśnie blokadę ma hydrauliczno-mechaniczną dzięki czemu klapa ci się nie będzie otwierała ,ma obwiązywanie na dwa sznurki czyli jest wydajniejsza ,odrzutnik balotów więc nie trzeba cofać do tyłu ,noi koła podporowe na podbieraczu pozatym mój brat ma podobną i twierdzi że jest bardzo wydajna.Co do claasa to wzsadzie obydwie mają taką samą konstrukcje tylko średnicę beli mają inne tą 62 mam we własnym gospodarstwie i wierz mi hydraulika musi być na najwyższym poziomie cyli szczelna zarówno rozdzielacz w ciągniku jak i siłowniki w prasie i jeśli miałbym internet kilka lat temu jak ją kupowałem to pewnie nie musiałbym teraz na nią klnąć i w czwartek dorobiłem blokadę klapy na haki sterowane hydraulicznie po deszczach sprawdzę jak one zadziałają pozdrawiam

29

Odp: Prasy rolujące

Koseś dzieki za podpowiedz  juz wiem mniejwiecej jaka prase kupowac  jak jest z obsługa takiej prasy ,jest łatwa czy troche skomplikowana i jeszcze jedno na co zwracac uwage przy zakupie takiej prasy jestes juz troche obeznany to prosze podziel sie spostrzezeniami ,ja narazie jestem jeszcze zielony w tym temacie ,pozdrawiam.:| a za wszystkie porady stawiam:beer::cool:

GG-2220277

30

Odp: Prasy rolujące

Gumiarz co do obsługi to w zasadzie poza dolaniem oleju do pompy centralnego smarowania i sprawdzeniu naciągu łańcuchów to niema co robić a co do zakupu to sprawdź stan łańcuchów czy nie są zbytnio zozciągnięte oraz czy zębatki nie mają zbyt (ostrych)zębów ,następnie obejżyj tarczę prowadzącą w podbieraczu czy niema wyrżniętych rowków przez rolki acha w tą tarczę też należy codziennie dać trochę smaru ,łożyska na walcach bardzo ważna rzecz i po uruchomieniu przyjżyj się uważnie obudowom i blachom w których są zamontowane jeśli blacha delikatnie faluje to znaczy że oś walca jest ugięta mam nadzieję że trochę rozjaśniłem ci ten temat jednak idealnej poza nową itak chyba nie znajdziesz więc  musisz rozważyć cenę do stanu a za piwo dzięki pozdrawiam.

31

Odp: Prasy rolujące

Też polecam Welgera! Podbierak na kółkach to dobra sprawa, Claasy tego nie mają. Poza tym znajomy ma Welgera i sobie chwali. Jak wybierasz prasę to szukaj z szerokim podbierakiem. O wiele wygodniej się pracuje! No i rotor dobra sprawa - lepiej się wtedy masa w balocie układa. Przy rozwijaniu takiego balota słoma/sianokiszonka "odchodzi" cienkimi płatami.

Koseś, to że owija na dwa sznurki nie oznacza że jest wydajniejsza.  Dwa sznurki to patent bodaj Deutz-Fahra - stosowany od kiedy wymyślili rotor i noże. Po prostu rozdrobnione siano lepiej sie trzyma jak jest owinięte dwoma sznurkami. A wcale to nie oznacza wzrostu wydajności. Wiem bo mam prasę 2sznurki/siatka. I robiłem juz sznurkami i siatką. Owijając sznurkami balot musi sie obrócić około 12-13 razy. Do owinięcia siatką wystarczy 2,5 obrotu.

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

32

Odp: Prasy rolujące

Koledzy dzieki za wszelka pomoc jesli chodzi o kupno prasy ,ale jesli jeszcze ktos chce sie podzielic swymi udagam jesli chodzi o prasy rolujace to piszcie ,uwaznie przeczytam a dzieki temu bede lepiej wiedział jaka maszyne kupic ,wszystkim dziekuje za pomoc.:)

GG-2220277

33

Odp: Prasy rolujące

Co myślicie o prasach new hollad łańcuchowa.

34

Odp: Prasy rolujące

Mam trzydzieści h słomy do prasowania rocznie i pięc h trawy. Chcę kupić prasę rolującom class rolland 46 RC, lub jakąś inną a mam MTZ 90Km z turbiną. Czy traktor sobie poradzi, lub jaką polecacie prase do tego ciągnika ?

35

Odp: Prasy rolujące

Dzień dobry Gero !

36

Odp: Prasy rolujące

Poradzi każdą rolującą prase.

37

Odp: Prasy rolujące

cześs co sądicie o prasie wikon rf130 rc. czy często się psuje
Jak się sprawuie w polu     proszę o opinie

38

Odp: Prasy rolujące

koledzy widze ze mocno obstajecie za prasami walcowymi są dobre ale mają też minusy po pierwsze ciągniki maja przy dobijaniu ciężko szybciej przez to zurzywają a sucha słoma często staje i trzeba rolować w nocy a zmienno komorowe mają stałe obciążenie ciągniki małej mocy i idzie wsio czy suche czy mokre pare pras miałem i robie koło tysiąca kulek rocznie. A JEŻELI chodzi o rolanda do słomy nie polecam.

39

Odp: Prasy rolujące

A ja mam coś takiego
http://www.agrofoto.pl/forum/Ursus-C-36 … 01617.html
to będzie mój pierwszy sezon więc na razie nie mogę wypowiedzieć się o niej.
Podbierak 1,8m,siatka,2xsznurek,zmienno komorowa będzie pracować z MTZ-em

40

Odp: Prasy rolujące

Od niedawna posiadam prasę rolującą new holland 841 mam prożbę jak ktoś posiada takową to niech da znać bo mam kilka pytań.