Temat: Prasy rolujące

Piszę tan post jako odpowiedź na poniższy cytat z działu Zakup Fortschritta..

dzidek napisał/a:

i którą prasę rolującą byście polecili, chodzi mi oczywiście o najlepszy stos. jakości do ceny ,jak nie przymierzając ,rzeczony Forschritt.

Ja mam Deutz-Fahr RB 3.20 OC,  mniej wiecej taką (tylko ze moja ma tez owijanie siatką:
http://www.oppenberg-landtechnik.de/cat … 3dbd352fba
i bardzo sobie chwalę.. dałem za nią 22 100zł, z 1995r, sprowadzona ze Szwecji. jak na prasę z szerokim (1,8m) podbierakiem na kółkach, owijaniem na 2 sznurki lub siatkę, na szerokich kołach to bardzo dobrze mi się udało kupić.

Robiłem nią jeden sezon, tzn pierwszy pokos tego roku.. zrobiłem przeszło 70 balotów i było ok. robi równe bele, do kantu (i balot ma naprawdę 1,20m a nie ~1,04m jak po prasowaniu Sipmą tongue), dobrze dogniata (czasem mi zetora 7211 dusiła ze aż gasł smile ) Polecam, jeśli komuś się taka trafi to brać nie pytać! smile

Znajomy dopadł po znajomości Welgera RP200, za 24000PLN z 1998r! owijanie tylko na siatkę, ale ąmiga po polach i łąkach aż miło.. Sam chciałem taką kupić, ale wszystkie możliwe kosztowały 28-30tys.. a trafił mi się taniutki podobny wyposażeniem Deutz-Fahr.

I jeszcze kilka wskazówek użytkowników którymi warto się kierować przy zakupie (przynajmniej ja się kierwałem)..
Warto dołożyć trochę kasy i kupić z szerokim podbierakiem, o wiele wygodniej sie później pracuje. I podbierak koniecznie na kółkach! (niektóre, Claasy np. ,mają podbierak na łańcuszkach - kiepski to patent..).
Siatka niby jest droższa (większy koszt/jedną belę) ale oszczędza sie na paliwie.. Sznurkiem trzeba zrobić około 11 obrotów balota, przy owijaniu siatką wystarczy ciut ponad dwa obroty.. korzyść ewidentna, tym bardziej ze obracanie 600kg w prasie trochę mocy wymaga..
to chyba na tyle.. mam nadzieję ze pomogłem wink

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

2

Odp: Prasy rolujące

dzięki , już mi coś zaczyna świtać, przynajmniej wiem teraz na co zwrócić uwagę,

3

Odp: Prasy rolujące

jeszcze jedno. moja prasa ma też rotor i noże.. rewelacyjna sprawa. noży to praktycznie nie używałem, bo za słaby ciągnik mam, ale rotor.. mniam. chodzi o to że rozpłaszcza masę idącą w prasę i równiej rozkłada na szerokości. genialna sprawa. moze przy kolejnej robocie nakręce filmik i pokaże jak to wszystko pracuje...

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

4

Odp: Prasy rolujące

tak uczyn jak napisano a nagroda cie nie minie
tylko tak dla kogos tak niekumatego jak ja to do czego sa te noze

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

5

Odp: Prasy rolujące

Do cięcia sianokiszonki są te noże :roll:

A co do tego rotora czy on za bardzo nie rozdrabnia słomy jak jest sucha ???

http://img329.imageshack.us/img329/8698/thumbzsrepz2.jpg

6

Odp: Prasy rolujące

tego jeszcze nie wiem, bo nie prasowałem słomy. dopiero w te żniwa zacznę. bo to pierwszy rok u mnie ta prasa chodzi.

ale myślę ze sam rotor nie pokruszy, on tylko rozpłaszcza i popycha masę dalej do komory.. a noże mam wyjęte.. i nie będę wkładał do słomy ani drugiego pokosu. tak po prawdzie to noze stosuje sie głównie do pierwszego pokosu, gdy trawa jest naprawdę dłuuuga..

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

7

Odp: Prasy rolujące

chcę kupic prasę zwijającą za nie wielki pieniądze tak do 10 tyś na co mam zwrócic uwagę i jak ą mam wybrac rolkową czy pasową, podobno rolkowe często zabijają podajnik przy słomie

8

Odp: Prasy rolujące

prosił bym o wasze opinie:walka:

9

Odp: Prasy rolujące

Ja mam polską, pasową. Kup sobie jaką chcesz, byle nie pasową. To męka nie robota !

10

Odp: Prasy rolujące

miałem pasową z-230 5lat temu a nadal ją przeklinam.
Teraz mam deutz fahra walcową i zero problemów tylko że zapłaciłem 20tyś.

11

Odp: Prasy rolujące

to zależy co chcesz tą prasą robić. walcowe są super do kiszonek, łańcuchowe do słomy. walcowo-łańcuchowe to takie "uniwersalne", podobnie jak pasowe ale one mają problem z zaczęciem zwijania. jeśli chcesz  mieć wydajną maszyne to warto kupic z rotorem

12

Odp: Prasy rolujące

pasowa jest dobra ale na pasy ryflowane np jon der 540 ale nie 10 tyś w dobrym stanie 14-16tys trza dac

13

Odp: Prasy rolujące

@Maryush czy mozesz napisac w jaki sposob nastepuje wymian noży w twojej prasie i co to za maszynka?

14

Odp: Prasy rolujące

Deutz-Fahr RB 3.20 OC

http://images26.fotosik.pl/57/fd649c2349e8e80b.jpg

http://images28.fotosik.pl/57/ad3711e3042e58af.jpg

Wymiana noży, polega na tym, że na sterowniku w ciągniku przełączam na funkcję opuszczania/podnoszenia noży i dźwignią od hydrauliki opuszczam noże. A dokładnie to taką szynę, do której te noże są przyczepione. No i kiedy ta szyna jest opuszczona to swobodnie mogę noże wyjąć.  Jakoś tak to działało - działało, bo od kiedy pomyliłem przy podłączaniu przewody + i -, to mi przestało działać:( tak samo jak i podawanie siatki. Z tym że facet od elektroniki naprawił mi podawanie siatki (spalony tranzystor na płytce) a podnoszenia/opuszczania noży nie:(

Kiedyś wrzucę zdjęcia tych noży i paru innych elementów, skoro zainteresowanie jest:)

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

15

Odp: Prasy rolujące

fajnie dzieki za podpowieź. a czy musisz kłąśc sie pod prasę czy tylko otwierasz klapę i reką siegasz??

16 Ostatnio edytowany przez Maryush (2008-08-05 07:08:20)

Odp: Prasy rolujące

A wiesz ze nie pamiętam dokładnie jak to jest? Bo ich nie używam.. ale wydaje mi się że wystarczy podnieść klapę i dostęp jest.. chociaż nie jestem pewien. Wszystko przez to, że się spaliły tranzystory:( A nie opłaca mi się naprawiać na razie, bo i tak Zetor nie da rady z nożami rolować.


http://pl.youtube.com/watch?v=MT2YHqXNBJY
takie coś kiedyś nakręciłem:)

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

17

Odp: Prasy rolujące

ja ma polska warfame z 2005r bardzo sobie ja chwale bezawaryja prasa , polecam , owijanie ma na 2 sznurki
http://www.fotoload.pl/index.php?id=4a1 … 450d134260

GG:1910208

18

Odp: Prasy rolujące

Panowie co jest takiego złego w prasie Z-230 ?? mam zamiar coś takiego kopić

19

Odp: Prasy rolujące

Witam ,chce kupic prase do słomy rolujaca ,jaka naj;lepiej polecacie ,juz wiem ze do słomy sa dobre łańsuchowe ale jakiej firmy była by najlepsza taka do 16 tys (mało awaryjna i z rotorem ).czekam na podpowiedz:hmmm:

GG-2220277

20

Odp: Prasy rolujące

ale to ma byc produkcji polskiej czy zagranicznej????za nowsze prasy musisz liczyc sie z wyzsza cena

GG:1910208